Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Daca toate fetele ar fi de acord as propune,ca acei 1124 ron existenti sa mearga la Ionela pentru cheltuieli....restu` o sa incercam sa mai adunam...daca amn da 20 oameni 50 ron ...s-ar aduna banii pana pe 23....

Nu va suparati..am zis doar....


Ma gandeam ca suma ramasa e mica pentru rechizitele atator copii...pana la pasti se vor putea aduna altii...vom mai cumpara..eu voi cumpara din banii mei ceva rechizite si ghiozdanele....in doua trei luni...se aduna....
Repet,e doar o propunere,nu va suparati pe mine....
Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana l

Elevii care fac naveta nu mai au reducere pe mijloacele de transport? In oras sunt preturi speciale pentru abonamentele la tramvai/ autobuz pentru elevi. La fel e si la tren.

Edy (5 nov 2003) si Daria (2 dec 2008)

O sa sun luni la autogara sa ma interesez azi am sunat dar nu a rapuns nimeni. Luni va zic exaxt cat costa si daca se paote lua pentru mai multe luni.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

O sa incerc sa ajut.
Cu transportul ar trebui intrebat daca nu au reducere elevii. La noi in oras elevii care veneau din satele invecinate aveau 50% reducere la abonament. Daca nu ma insel plateai abonamentul intreg si recuperai cei 50% de la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ma alatur si eu voua. de fapt fac parte din trupa
cu hainute de la copii mei, poate ceva jucarii ce nu le mai folosesc. o sa intreb si colegii la servici, haine sau incaltaminte in stare buna daca au de dat.
de la distanta cam atat pot sa fac. relatiile din Bucuresti pe care le aveam cu firme de constructii nu mai sunt de actualitate.

poate imi mai vin idei pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ma bucur ca v-am regasit, pe deasupra si cu spor de munca.

Si eu sunt de parere ca ar fi mai bine de strans banuti si cautat sponsori momentan, de colete sa ne ocupam undeva inainte de Paste (cu vreo luna jumatate inainte zic eu, sa o luam usor ).

Pe mine m-a impresionat cel mai tare familia la care a mers dianaalex, cu tatal care avea grija de toti copilasii. Ar fi tare bine daca reusim sa asiguram cele necesare studiului copiilor din familiile vizitate de Craciun, si inca si mai bine daca mai identificam copilasi care au nevoie de ajutor.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Spun si eu prezent!

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Fetele eu zic hainute de sezon cat de cat au acum,unii mai mult altii mai putin dar au, se mai trimit si colete individuale am vazut ca se cer adresele ,nu stiu cine mai e asa disponibil pt mers la sortat, e si iarna, mai dificil cu deplasatul cu copii dupa ,,noi,, fetele care nu au avut cum altfel, cu traficul etc., deci ma gandesc sa ma facem o actiune de genul asta poate de Paste, cu hainute mai subtiri parerea mea......acum sa ne orientam pe rechizite si altele utile pt scoala sau gen un calorifer, abonament maxi taxi,un geam, mat. de constructii etc.acolo unde este f mare nevoie.

Citat:
citat din mesajul lui dariastoica
Singura mea dorinta este ca parintii din aceste familii sa nu se foloseasca de necazul copiilor si de bunatatea unor necunoscuti care vor sa ajute, iar ei sa nu munceasca asteptand ajutor. Asa cum au mai zis fetele sa-i invatam sa pescuiasca, nu sa le punem pestele in carlig. Sper ca nu supar pe nimeni, dar multi dintre noi fac eforturi sa ajute si nu ar fi corect fata de nimeni pana la urma.


Sunt de aceeasi parere cu Gabby si Daria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu am intrat ieri in posesia unor saci de haine, jucarii si reviste TERRA cu CD.
Nu am apucat sa mut depozitul...trebuie sa iau alt butuc si la usa cealalta
Nea Lica mi-a zis ca nu-i nicio graba asa ca m-am relaxat total


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Sa-mi spuneti daca trebuie sa fac ceva. Eu cu familia de la Tg. Bujor comunic greu (ei stau departe de oras si nu au telefon), insa verisorul meu se mai intalneste din cand in cand cu tatal copiilor, Fanica. Pot sa il intreb ce lucruri au nevoie pentru scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
familia din Cluj nu mai are nevoie de haine, cel putin o perioada;
de rechizite nu stiu cati copii merg la scoala; din cate am inteles fata de 15 ani sta la camin in Cluj - unde merge si la scoala, la fel si baiatul de 16 ani, care ii spunea sotului meu ca e in clasa a 6...., dar vrea sa-si continue scoala. Sambata 14.01.2012 voi merge la familia din Garbau sa le duc si patutul pentru copil si voi duce su ceva dulciuri copiilor si voi discuta atunci cu mama despre tot; deja mi-am facut un carnetel cu intrebari...Vreau sa vorbesc si la ei la primarie, sa vad cum ii ajuta primaria. Din cate am inteles unul din barbati lucreaza ca si gropar, mama era la padure dupa lemne cu baiatul de 16 ani si cu magarul pe care-l au si de care sunt foarte mandri; afara pe sfoara erau haine la uscat, spalate de mana ca nu cred ca au masina de spalat; curent cred ca au.... Imi cer scuze, dar nu am retinut multe aspecte cand am fost la ei. Sotul imi spune ca el a mai vazut o camera jos, dar ca probabil stau toti intr-o singura camera ca nu au bani de lemne... voi vedea cand voi ajunge la fata locului.
Eu deja am incercat sa obtin o sponsorizare pentru ei, dar...am fost intrebata daca e vorba de firma sau persoana fizica? are vreo importanta? Poate Manuelacrina ne ajuta cu raspunsul.
Va ,
Laura

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=276273982430212&set=a.274154992642111.65663.141198859271059&type=1&theater da LIKE la poza sa castigam si concursul de poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata.
Eu spun la fel,momentan sa trimite colete doar unde este nevoie fara a mai trece pe la depozit iar in rest sa incercam sa bagam hainutele ramase la bazar.Eu pot merge sa iau din ele si sa bag o parte.In momentul asta eu cred ca trebuie sa ne axam pe strangere de fonduri,haine si jucarii gasim cand avem nevoie.
O zi buna

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput