Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Fetelor multumim din suflet pentru tot ce faceti nu va spun cat inseamna asta pentru ei. Am inteles ca si ei abia si-au pus curent au trait 16 ani in conditii greu de iamginat fara curent si intr-o camera. Si acum stau tot intr-o camera iar mama face mancare intr-o asa zis-a bucatarie are 2 pereti doar si un acoperis deci practic un aer liber. Nu au usa sau nici o sursa deincalzire acolo. Asa ca le-ar trebui orice o patura daca are cineva o lenjerie sau orice credeti ca nu va foloseste. Multumim inca o data in numele lor.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Diana, o plapuma din lana crezi ca le-ar folosi? Am mai intrbat si saptamana trecuta pe aici daca are cineva nevoie de o plapuma. AS mai putea sa le dau si niste prosoape. Am doua perechi de ghete marimea 37 si poate mai gasesc vreo geaca de iarna daca n-am dat-o intre timp.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am si eu lenjerii de dat si cizme de dama 36.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
multumim Turturica pentru ceea ce vrei sa faci pentru cele doua familii din Garbau. Asa cum ti-am scris si pe PM cred ca cel mai bine e sa le cumpar eu ce au nevoie, pastrez bonul, fac poze cand ajung la destinatie si asa ai certitudinea ca tot ce ai trimis a ajuns acolo unde trebuie.
Ieri am vorbit la telefon cu dna Costea (mama celor3 copii mici) si mi-a spus ca mai au nevoie de cartofi, asa ca ne mobilizam sa le mai ducem cartofi. Mi-a spus ca duminica a fost internata in spital cu Vasile - baiatul de 4 ani care are epilepsie; nu stiam si am ramas cam socata... a descoperit boala acum un an, dar atunci dr. i-a dat tratament numai 2, 3 luni; acum cand au ajuns din nou la alt dr. i-a spus ca boala e pe viata si trebuie sa ia medicamente; a zis ca a primit tratamentul gratis si saptamana viitoare o suna dr. pe asistenta din sat sa-i spuna cum au iesit analizele copilului si ce trebuie facut pe viitor.
Cam atat de la Cluj.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

Fetelor multumim din suflet pentru tot ce faceti nu va spun cat inseamna asta pentru ei. Am inteles ca si ei abia si-au pus curent au trait 16 ani in conditii greu de iamginat fara curent si intr-o camera. Si acum stau tot intr-o camera iar mama face mancare intr-o asa zis-a bucatarie are 2 pereti doar si un acoperis deci practic un aer liber. Nu au usa sau nici o sursa deincalzire acolo. Asa ca le-ar trebui orice o patura daca are cineva o lenjerie sau orice credeti ca nu va foloseste. Multumim inca o data in numele lor.


diana exact genul asta de informatii avem nevoie ca sa nu ne trezim ca avem 10 perne si de fapt lor le tb o patura. Exagerez, desigur, sa ajungem noi acolo . Acuma vb despre cealalta familie, fara tata, nu? Le putem da niste nume sau sa le spunem "familia din Benesti" si "fam din Tanacu", ca sa nu le incurcam?

cricor, eu am mai facut pachete, numai ca nu in Vs. Am tot asteptat sa apara cineva din zona aia, dar pana la diana n-a fost nimeni
Sufletul nu e chiar asa de departe, Moldova :).

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

buna ziua dragelor!!!!!!!! Am vb cu una din familii la telefon cea cu tatal in puscarie familia Burghelea si mama printre lacrimi ne-a rugat dca o mai putem ajuta cu cate ceva. Ar avea neoie urgent de papucei la copii nu au cu ce se incalta ar fi asa Ionela mar 38, Denis mar 37, Gabi mar 33, Paula mar 28, Sebi mar 23 si Nicu baiatul cu Hiv mar 41. Ar mai avea nevoie pentru sotul ei de un treinig sau ceva de imbracat mar XXL si o pereche de papuci ghete sau adidasi ceva mar 45. E groaznic ce e acolo, mama am inteles ca lucreaza la o familie de orbi cand o cheama sa faca curat sau mancare tot pt copii. daca credeti ca cer prea multe imi cer mii de scuze.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/


acum am vazut cu numele si tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Dinannaalex, Tina, sotul meu pleaca sambata spre Germania. O sa ia legatura cu Tina cand o sa ajunga in Munchen, deocamdata va ajunge in Belgia, apoi se intoarce in Germania. Tinem legatura. Noi nu locuim in Vaslui, dar din cand in cand pleaca cineva de la mine din oras spre Vaslui, daca ai tu o alternativa mai rapida, ar fi foarte si mai bine. O sa-ti scriu mp cu locatia mea.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 20+


anitta, ajunge sambata in München sau sapt. viitoare? nu am alternativa mai rapida, multumim mult de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Tot m-am rugat sa spuna de ce au nevoe dar abia acum am reusit sa aflu. Sunt foarte modesti si nu vor sa ceara nimic la nimeni, mai ales ca nici nu ma cunosc le e si mai greu sa imi spuna ce au nevoie. Cristina multumim

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Buna fetelor, va multumesc de primire si de cuvintele bune, oricum, voi cele care va implicati direct sinteti extraordinare.

laura, e buna ideea ta, ti-am scris un PM cu adresa mea de mail astept sa imi scrii sa vedem cum pot sa iti transfer tie bani pe care sa ii gestionezi. Imi pare rau ca bietul baietel e bolnav, e aproape de o seama cu fetita mea, te rog sa ma tii la curent.

Mergi la inceput