Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Alinuk se pot dona si jucarii de plus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Alinuk, merci de link am modificat si eu avatarul.
Toti parintii participanti vor primi acea scrisoare trimisa de tine prin care ii invitam sa se alature cauzei noastre, dar putini vor intra pe site asa ca m-am gandit ca e cel mai usor mod de a aduna ceva bani, odata pusi in fata lucrului vor actiona in consecinta si sigur vor cumpara martisoarele facute de copii lor.
Educatoarea cu care am vorbit ieri s-a arata dispusa sa-i duca si in excursie pe copii din Garbau cand se va organiza excursie cu grupa si vor suporta ei (adica noi parintii) costul transportului si a mancarii.
Eu cred ca e si asta o idee buna...
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura e ft frumos cu excursiile

Alina scuze...nu am apucat sa-ti rasp, am vazut intrebarea ta si in partea cealalta

o sa avem actiune cu jucariile cred ca de Pasi, dupa aceasta cu 1 martie
acum ne concentram pe martisor

daca nu ai unde sa le tii la tine si nu sunt prea grele i le poti da Corinei cand va intalniti ca le depozitam noi la locatia generala


sunt varza cu timpul azi, in comandament de iarna ..circulatia e varza peste tot: pe calea ferata, pe aero,pe drumuri... nu plecati pe drumuri pana maine .......



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

I le voi da Corinei cand ne vom intalni,sper sa le foloseasca copii cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

buna ziua dragelor!!!!!!!! Am vb cu una din familii la telefon cea cu tatal in puscarie familia Burghelea si mama printre lacrimi ne-a rugat dca o mai putem ajuta cu cate ceva. Ar avea neoie urgent de papucei la copii nu au cu ce se incalta ar fi asa Ionela mar 38, Denis mar 37, Gabi mar 33, Paula mar 28, Sebi mar 23 si Nicu baiatul cu Hiv mar 41. Ar mai avea nevoie pentru sotul ei de un treinig sau ceva de imbracat mar XXL si o pereche de papuci ghete sau adidasi ceva mar 45. E groaznic ce e acolo, mama am inteles ca lucreaza la o familie de orbi cand o cheama sa faca curat sau mancare tot pt copii. daca credeti ca cer prea multe imi cer mii de scuze.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

buna ziua dragelor!!!!!!!! Am vb cu una din familii la telefon cea cu tatal in puscarie familia Burghelea si mama printre lacrimi ne-a rugat dca o mai putem ajuta cu cate ceva. Ar avea neoie urgent de papucei la copii nu au cu ce se incalta ar fi asa Ionela mar 38, Denis mar 37, Gabi mar 33, Paula mar 28, Sebi mar 23 si Nicu baiatul cu Hiv mar 23. Ar mai avea nevoie pentru sotul ei de un treinig sau ceva de imbracat mar XXL si o pereche de papuci ghete sau adidasi ceva mar 45. E groaznic ce e acolo, mama am inteles ca lucreaza la o familie de orbi cand o cheama sa faca curat sau mancare tot pt copii. daca credeti ca cer prea multe imi cer mii de scuze.



Diana, prin "papucei" pentru copii, vrei sa spui incaltaminte de iarna/vara, sau chiar papuci de stat prin casa si prin curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Incaltaminte de iarna m-am exprimat eu rau da abia vb cu mama si eram inca marcata de ce aflasem

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Dinannaalex, Tina, sotul meu pleaca sambata spre Germania. O sa ia legatura cu Tina cand o sa ajunga in Munchen, deocamdata va ajunge in Belgia, apoi se intoarce in Germania. Tinem legatura. Noi nu locuim in Vaslui, dar din cand in cand pleaca cineva de la mine din oras spre Vaslui, daca ai tu o alternativa mai rapida, ar fi foarte si mai bine. O sa-ti scriu mp cu locatia mea.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

depinde pe unde vine daca intra sau trece cumva pe langa Vaslui. Eu nu am masina asa ca nu stiu drumurile. Daca e imi trimiti PM si atunci vedem ce si cum. Daca vrei iti las nr meu de tel pe PM. Multumim

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Buna fetelor, va citesc din umbra de ceva vreme, m-au impresionat cazurile pe care le-ati prezentat, inca nu imi vine sa cred ca exista adulti si copii care traiesc in conditiile prezentate aici.

M-am tot framintat, am discutat si cu sotul meu si am luat decizia ca vrem sa ajutam si noi.
Eu sint de loc din Cluj, asa ca as vrea sa ma implic in ajutorul familiei din Garbau, poate reusesc sa ii vizitez cind venim (destul de rar ce-i drept) prin tara.

Am vazut ca se pune mai multa lume in miscare ca sa ii ajute, dar ce-i drept e mult pina ajung la un nivel acceptabil de trai.

Eu si sotul meu ne oferim sa platim o suma lunara, un fel de bursa hai sa spunem, care sa se foloseasca pentru a le imbunatati viata oamenilor astora si, mai ales, pentru a incuraja copiii sa se tina de scoala. Stiu ca doi sint inca mici, pentru ei e important sa aiba conditii decente de viata, dar pentru ceilalti as vrea sa fie considerati un fel de ajutor in a-si face un drum in viata.

Problema e ca nu stiu cum sa gestionez situatia de la distanta, laura, as avea nevoie de tine sa colaboram impreuna, adica eu sa iti trimit cumva lunar banii tie, iar tu sa te ocupi de impartirea lor.

Nu stiu care e solutia cea mai buna, daca sa folosesti tu banii pentru ce crezi ca au familiile nevoie, daca sa dai banii direct lor,. Recunosc ca pentru mine marea problema e ca fiind la distanta nu pot sa am deloc control si as vrea sa stiu ca banii sint folositi intr-adevar in mod util. Deci as prefera varianta ca laura sau alte fete din Cluj care sint implicate sa gestioneze pe moment banii pina vedem cum avanseaza lucrurile.

In concluzie, fetele din Cluj, va bagati la o colaborare pe termen lung Elvetia - Cluj? Daca da, va rog sa imi scrieti un PM cu o adresa de mail ca sa putem discuta mai multe privat.
Mersi mult si mult succes in tot ceea ce faceti, sinteti intr-adevar extraordinare

Mergi la inceput