Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La mine este o zi frumoasa de primavara - sper sa nu va fac geloase.

Eu acelasi program nebun dar maine este weekend si merg la Sheffield.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

vad ca iar am ramas singura pe aici.

Eu acelasi program nebun.

Sambata am fost la Sheffield (pozici pe FB). A fost bine chiar daca de dimineata vremea ma cam speriase.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Buna dimineata, dragele mele si-o eterna primavara in suflet si in trup va doresc!

Eu sunt cu nervii zdrentze de cand cu nebunia asta cu inscrierile la scoala. Ma zbat ca pestele pe uscat si rezultatul inca intarzie sa apara. Am tarat o colega, care sta in zona arondata scolii unde invata Vladut, sa faca declaratii notariale pe proprie raspundere cum ca o sa-mi ia Raducul de la scoala, dar n-a fost de-ajuns. Ieri am fost la politie sa-mi pun viza de flotant pe o adresa arondata scolii, asa ca am carat dupa mine un biet batranel de 82 de ani sa-si dea acordul scris ca ma ia la el in locuinta , azi primesc buletinul cu viza de flotant si cand sa sarbatoresc, aflu aseara ca ambii parinti trebuie sa aibe acea viza de flotant in cartile de identitate! Nu mai suport! Daca-i asa si azi imi intoarce dosarul, mananc tencuiala, va jur, dar nu inainte de a-i face dosarul guler alui director care mi-a spus vineri ca-i destul sa aibe doar un parinte adresa pe zona arondata!

No, cam asta este activitatea de baza care-mi mananca mie timpul in aceasta spectaculos de friguroasa primavara!

Va pup dulce si ... ne mai vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Dorina, m-ai facut sa zambesc asa la prima ora. Bravos! Dar la cate artificii v-ati gandit doar pentru a ajunge la o scoala anume. Ce anume o face asa de speciala?
Si eu care credeam ca la al doilea scolar e mai usor, ca vor merge fratii impreuna la aceeasi scoala, parintii obisnuiti cu procedurile pe acolo.

Nico, distractie faina cu fetele

Anca, ai disparut? Stii ca nu ai voie, doar e Martie

Elena-Xerxe, ce mai face gogsica ta mica. I te-ai dedicat complet observ.

Glimmer, buctareala, proiecte interesante. Mai destainuie-ne din secretele tale, da-ne idei bune. Ce-ai facut pana la urma cu retetele pentru colorantii alimentari?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Sa incep prin ai spune La multi ani Ancutei. sa ai parte draga mea de sanatate, bucurii, impliniri si tot ceea ce iti doresti sa ti se implineasca fara eforturi majore.

Pisi draga si sper sa iesi din labirintul inscrierii la scoala cu rezultate pozitive. Este o nebunie... Noi am avut noroc ca nu a fost nevoie de atatea artificii.

Otilia cum este primavara foastra? la noi s-a sucit iar: este soare dar cu niste dinti...colti ce sa mai.

Eu acelasi program nebun. Nimic spactaculos: sala-servici-pilates-germana-acasa...

Va pupic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ei acum se pare ca trebuie sa dam cartile pe fata. Eu am incercat subtil sa o chem pe Anca.

Anca, sa fii sanatoasa, sa ti se indeplineasca dorintele. Multa sanatate si faimiliei tale!


Cristina, ce sa zic, la noi se suceste de cateva ori pe zi vremea in functie de curentii de aer. Aseara la 9 nu ne mai venea sa intram in casa, era uscat pe jos si un vanticel asa cald si placut. Multa lume se plimba prin cartier la lumina neonului. Si de dimineata era un strat de zapada, intre timp a disparut

Da ce in forma esti. Sala dimineata, pilates seara. Bun ritm.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Eu cu ale mele! Ancuta, dar am uitat complet in ce data suntem azi si ce sarbatorita de frunte avem!

Iti spun si eu, din suflet, un calduros si sincer LA MULTI ANI! Sa-ti dea Domnul muulta SANATATE, FERICIRE, BUCURII MAXIME si IMPLINIRI pe toate planurile!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare, fetelor!

Anca, "La multi ani!" si de la mine. Noroc, sanatate, bucurii cat de multe!

Fetelor, deduc eu ca sunteti bine. Si eu sunt, sau asa am impresia.

Pisi, ce nebunie inscrierea asta! Eu nu m-am agitat la ce scoala o inscriu pe fiica-mea cand a fost cazul, am una chiar la doi pasi de scoala, mi s-a parut un criteriu suficient de bun. Chiar daca am nemultumirile mele legate de unele chestiuni, asta nu inseamna ca la alta scoala nu as fi avut aceleasi nemultumiri sau altele. Ce sa spun, te chinui ceva acum si o sa fii multumita ca merge copilul la scoala pe care ai ales-o pentru el. Mi se pare aiurea rau regula asta cu circumscriptia, dar probabil ca n-au gasit alta modalitate de a evita supra-aglomerarea unor scoli, avand in vedere cat de prost se sta la capitolul "baza materiala".

Otilia, da, la proiecte sunt tare. Am un listoi... Cu realizarile mai greu. N-am facut nimic la faza cu colorantii, dar sunt hotarata sa fac ... candva. Sambata trecuta mi-am incercat puterile cu niste eclere, m-a inspirat tot un topic de bucatareala . Nu au iesit ele perfecte, dar cele mai bune de pana acum. Sa-ti spun insa ca n-am mai facut de niste ani buni? Nu stiu ce m-a gasit in ultima vreme cu prajitureala. In general nu sunt prietena cu bucataria.

Tuinea... sala, pilates, germana? No comment... Decat ca esti prea tare.

Va las cu bine si ne mai auzim. Cand voi avea realizari notabile, (in fine, pe care eu sa le consider astfel), veti fi primele care vor afla. Nu stati cu inima la gat, mai aveti de asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

LA MULTI ANI, ANCA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Buna dimineata, fete dragi!

No, am izbandit, fara a fi nevoita sa potrivesc cuiva ca guler dosarul de inscriere al manzului! Atata timp cat pe buletin scrie ce trebuie, restul este floare la ureche!



Repede, o melodie de primavara si fug, ca s-a inflamat buba si trebuie sa intervin cu antiseptice !

Pup toate fetele si LA MULTI ANI! pentru maine, daca nu mai intru!

Mergi la inceput