Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nico iti doresc sanatate maxima si putere sa poti sa termini tot ceea ce ai acolo de facut.

La Targoviste scolile s-au deschis azi. Aseara nu mai ningea deci vesti bune.

La mine este o zi cu soare dar friguroasa. Pentru mine o raza de soare face mult asa ca sunt happy.

Azi ca deobicei la sala si acum la servici. Sper ca au reparat astia apa in laboratoare ca ieri am stat si am facut toata ziua numai hartoage si mi s-a cam luat.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutate, fete dragi!

Nu am mai postat nici un mesaj pe aici pentru ca n-am prea avut ce sa spun! La mine totu-i liniar: iarna grea, ninsori la greu, trafic de cosmar, problema parcarilor ... din ce in ce mai acuta iar eu ma incapatzanez sa nu pun la suflet si sa merg cu fruntea sus, chiar daca-s ca si cocosul proaspat iesit dintr-o lupta, cu coada jumulita pana la ultima pana. ... Maine-i Cangurul la matematica, asa ca am putine emotii pentru zglobea. Simt ca trebuie sa fie cineva lucid si sa aibe oareshce temeri, de vreme ce pe Vladi al meu il doare la basca de respectivul concurs. Este de bun simt, nu?
Nico, multa sanatate iti doresc si bafta sa termini tot la termen si fara repros!

Cristinica, pupa mama pe ea de fetita activa!

Nu stiu ce sa mai zic, asa ca ma retrag in glorie, nu inainte de a va lasa in compania muzicii, in timp ce savurati cafeaua minunata servita de Nico!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor si de la mine asa mai pe inserat...

Azi am avut o zi tare de cacao: doua alarme de foc, nu ne merge nimic dar asta este viata zic si eu ca si Pisi ca pot tine piept la orice vine.

Eu va doresc sa aveti o seara placuta.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata asa mai pe la pranz .
Am pregatit , eu tot cu o cana mare .
M-am incapatanat sa ies si eu cu masina ieri in oras . Drumurile principale sunt curate dar am facut gresala sa incerc o parcare intre blocuri . Norc de oamneni inimosi care au impins caci altfel nu stiu ce ma faceam.
Urmatoarea oprire la un magazin. De aici am scapat usor, nu ammai patinat asa . Baiul a fost la intoarcere pe ulita, e o portiune urata rau. Mi-a alumecat roata si acolo am ramas. Aici adio oameni draguti, nu a iesit nimeni . Mi-am sunat jumatatea sa vina sa ne recupereze (am fost cu strumfita).
Concluzia: nu mai sofez pana nu se topeste zapada .

Pisi si Alex merge la concursuri cu zambetul pe buze. Nu are nici un stres. Pe mine ma omoara superficialitatea lui. Nici nu verifica ce a facut . La iesire din sala declara satisfacut ca a facut tot. Rezultatul e departe de ce spune el .

Eu incerc sa intru in parametrii normali dar nu prea imi iese. Macar nu ma mai doare capul asa de tare.
Bafta multa la concurs scolareilor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine nu este prea frumoasa ca o avem pe Roxy bolnaviaoara. a facut febra mare deci este acasa. La cangur ea a zis ca a facut toate subiectele dar asa cum zice Nico, copilasii la varsta lor nu stiu daca au facut bine sau nu. In orice caz saraca cred ca s-a stresat foarte tare.

In rest la mine toate la fel doar ca ieri am fost la Manchester.

Nico stiu ca este tare dificil cu sofatul ca este zapada mare peste tot. Toata lumea se plange.

Va pupic si sa aveti o zis super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nimeni pe aici...

La mine nimic nou, acelasi program.

Roxy este un pic mai bine. Nu a mai facut temperatura dar tot cu muci si cu vocea din galeata. Sper sa ii treaca si sa poata sa mearga la scoala de saptamana viitoare.


Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hei ce mai faceti dragele mele?

Nico, ai cauciucuri bune de iarna? Eu cica le am bune dar nu au tinte asa ca am avut vreo 3 experiente iarna aceasta de am zis ca schimb masina cu totul. Am si reusit sa derapez intr-o curba ca era gheata sub zapada. Norocul meu ca ne-am lovit de bordura laterala. Eram cu Ana in masina, ne grabeam la petrecerea de ziua ei cu copii la un loc de joaca si zona nu era circulata. Asa teama am prins ca a avut o petrecere printr-o padure in afara orasului si nu am mers cu ea ca era zapada, gheata, noapte, combinatia perfecta.

Care-i faza cu acest concurs? De ce merg copii la Cangur, e obligatoriu?
Din ce citesc pare ca mult stres pentru ei mai ales daca se pregatesc intensiv inainte. Eu astept in mai sa aibe Ana test national ca sunt curioasa daca in clasa a doua au barem minim la matematica.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Otilia bine ai revenit. Cangurul nu este obligatoriu ca se si plateste sa participi. De stres...acum depinde de copil. E bun ca e un test altfel.

Ce fac papusile tale?

Acum noi...suntem un pic mai bine dar tot cu muci si tahaim de nu se poate.

La mine acelasi program nebun.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca toata lumea este blocata pe cate undeva.

La mine nimic deosebit decat ca diseara ma duc la o colega in vizita si abia astept sa ies din casa.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Si la mine-i nebunie pe aici, iar eu am randamentul ursului de sta la hibernare!
De sofat pe timp de iarna nu mai comentez nimica, fiindca am sentimentul cainelui de latra la luna ...ce rezolva el, aia rezolvam si noi, caci iarna-si face programul, fie ca ne place , fie noua, fie ca nu!

Cristina, ma bucur ca roza ta mica-i mai bine! Ai mei, sa nu cobesc, dar iarna asta nu au fost raciti. Sper sa isi pastreze aceste bune obiceiuri!

Otilia, nici nu vreau sa ma gandesc ce-a fost in sufletelul tau cand ai derapat! Doamne fereste! Ai mare grija!
Chiar, vorba Cristinei, ce-ti mai fac frumoasele-ti balaioare cu ochisori de-azur?

Noi ... liniar. La Cangur cica zglobea a gresit doar un exercitiu, ceea ce nu-i rau de loc, la cat este de imprastiat cupilul meu!

No, pup fetele si-o zi minunata va doresc!



Sper sa atrag vara cu melodia asta!

Mergi la inceput