Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Diana chiar ne era dor de tine! Referitor la bcf-uri lui bb, dr s-a uitat si pe circulatia de pe cordon? sa fie ok?
Oricum, dc e in grafic, nu cred ca sunt probleme. Cred ca era dragul de el doar putin adormit
Pup tare dulce!

Anitta eu stiu ca dc ai anticorpi pt Rubeola si Herpes nu sunt probleme.



Elly 22+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Multumesc, intre timp am citit, bun ii netul asta!

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Fetelor, am pus si eu cateva poze cu printesa mea pe picasa :*

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Fetelor, am pus si eu cateva poze cu printesa mea pe picasa :*

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +


E o frumusete de copil, Andra! Sa va aduca numai bucurii!

Elly 22+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Am vazut si eu acum pozele de pe Picasa, sunteti care mai de care mai superbe. Si, Virginia, nu stiu cum poti arata tu cand te simti sexy, insa acum arati de pus in revista! Legat de suplimentele de fier - am avut si eu arsuri dar nu stiu daca de la ele, mai repede as acuza alimentatia. Cu constipatia - ce sa zic, am probleme de cand ma stiu. Tinand cont ca sarcina si cele 2 suplimente de fier le acutizeaza, ma si mir ce bine sunt. Dar folosesc vechile metode: lichide calde dimineata pe stomacul gol (cafea, ceai, lapte, etc.), multe fructe, fibre, salate, muesli, paine integrala, supe, ciorbe, etc.

Anitta, multumesc mult de primirea calda! Sa stii ca Dienutza doar bunica si parintii mei imi zic uneori, ca o manifestare de drag si alint suprem . Luni ori marti am programarea pentru ecografie (sincer nu-mi mai amintesc ziua, trebuie sa ma uit pe carnetel). Nu prea ma gandesc la asta pana atunci ca nu are niciun sens sa ma stresez, nu pot schimba nimic. Ori poate daca ma stresez un pic ii mai creste si lui pulsul? Neaparat sa iti faci Fish-ul. Scurtarea asteptarii de la 2 saptamani la 2 zile mi se pare nepretuita. Ar putea merge in reclama de la Maestro .







Diana 22+ cu Mirciulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana85
Anitta, multumesc mult de primirea calda! Sa stii ca Dienutza doar bunica si parintii mei imi zic uneori, ca o manifestare de drag si alint suprem .

cred ca si avatarul tau contribuie.

Citat:
citat din mesajul lui diana85
Ori poate daca ma stresez un pic ii mai creste si lui pulsul?

Poate daca bagi vreo doua ness-uri si vreo trei
Scuze, nu vreau decat sa te fac sa zambesti... poate sufletul tau e incarcat... Pup cu mare drag!
Andra, ce poze faine, profesionale!

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna ziua burtici dragute!

Eu am rezolvat problema, am venit acasa si am fost trecuta pe program de somn pana acum de grijullia de mama
Nu m-a durut si nu mi-a facu nici anestezie.
Sotul a lesinat dupa prima seringa de lichid extrasa si l-a scos o asistenta afara la aer.
Maine dupa amiaza primesc rezultatul rapid si pe celalalt in 2 saptamani.

Anitta stai linistita ca nu o sa te doara, o sa vezi ce repede scapi iti tin pumnii si ma rog sa avem rezultate bune.

Va multumesc pentru gandurile bune si abia astept sa va spun maine despre rezultatele bune.

Deea 17+ cu piticut dulce-dragut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Acum m-am uitat si eu la pozele voatre, sunteti toate niste frumoase, iar copiii sunt toti foarte frumosi! Elly, si copilul tau cel mare e foarte scump, am pus si eu una cu copilul meu negru :)
Deea, ma bucur ca a fost bine totul, va fi si rezultatul bun, vei vedea!
Pupici!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Fetelor, am pus si eu cateva poze cu printesa mea pe picasa :*

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +


E o frumusete de copil, Andra! Sa va aduca numai bucurii!

Elly 22+ cu Babyboom


subscriu

tocmai am terminat de vizionat la fiecare pozele sa vad ce noutati au mai aparut

Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Diana bine ai revenit..am sa tin minte sa nu mai fierb gelatina
In legatura cu pulsul stii ca de multe ori teoria e diferita de realitate..foarte bine ca mai mergi la o ecografie..iar despre preturi sa stii ca sunt de acord cu tine..mi se par foarte mari..si 350 ron mi se pare mult cat voi plati eu dar asta este..iar nasterea va fi 2700 ron..celule stem nu voi recolta in primul rand din cauza banilor si in al doilea rand pt ca nu sunt convinsa de avantaje.

Ylari tu vorbesti serios??? bucura-te ca nu te-ai ingrasat, inca mai ai timp..stai linistita ca bebe ia tot ce are nevoie..

Alina sa stii ca nici eu nu mai am incredere in doctori..te inteleg perfect..

Mirela am inteles acum despre ce turneu e vorba..stiu melodia, e frumoasa..videoclipul la lie ciocarlie l-am mai vazut celelalte nu..

Virginia pe bune daca nu arati tare bine..ar trebui sa te simti sexy
Ma duc sa scot hainele din masina pana nu le duce Luca toata casa

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 21+

Mergi la inceput