FIV Athena Hospital Timisoara (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Carin, sincer imi pare rau ca nu ati avut posibiliatea sa mergeti pana la capat cu fiv.. dar eu cred ca pana la urma o sa reusiti... trebuie doar gasita cauza care nu te lasa sa raspunzi bine la tratament...
Ma gandeam ... ca pe an ce trece tot mai multe cupluri apeleaza fiv....daca fiv-ul ar fii mai accesibil..ai putea sa te risti sa faci si cu un ovul si un spermatozoid...pana la urma totul este dupa voia lui Dumnezeu....dar asa la pretul asta, nimeni nu se incumeta sa faca fiv cu un ov+spermatozid. Poate ovul ala de unul singur este mai puternic 6 la un loc.... mai stii... dar cum am mai spus totul depinde de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

nadali noi am fi mers pana la capat si cu un singur ovul ca oricum fiind aproape de menopauza nu pot spera la un raspuns bun, dar din pacate fiind unul singur si nehalit a papat tot menopurul si a crescut prea repede, iar Athena nu avea embriolog disponibil sapatamana trecuta. Asta e o problema la ei, au un embriolog foarte bun, dar care vine numai cand sunt programate fiv-uri.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput