Intarcarea - lapte praf

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Inbox ai fost tare haioasa cu tigancile bunicii!

La mine CM nu s-a lasat asteptat prea mult - la 6 lni dupa nastere imediat dupa inceperea diversificarii.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

uite, eu am facut o data o analiza de secretie (la 4 luni de nastere) si mi a iesit strepotococ nu mai stiu cum... si evident recomandare de antibiotic care nu se pupa cu alaptatul

am repetat la alte 2 laboratoare si de fapt nu aveam nimic!!!!
se mai intampla erori de laborator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

e adevarat ca se mai gresesc rezultatele la analize, DAR... daca intr-adevar ai trichomonas, eu ti-as recomanda sa faci tratamentul, mai ales ca nu dauneaza prea mult copilului. eu am lasat netratat asa ceva si m-am ales cu o "frumusete" de rana pe col, ulterior trebuind sa fac cauterizare pe col cu internare in spital etc.
nu zic ca la tine ar fi neaparat la fel ca in cazul meu, insa n-as lasa prea mult netratata problema.

cat despre intarcare, am zis deja parerea mea. fata mea are 2 ani si 1 luna si suge la greu si noaptea si ziua cand sunt acasa. rudele isi mai dau ochii peste cap, insa nu le merge cu mine. asa ca... continuam cat o da Domnul.
si eu am luat antibiotice pe parcursul alaptarii si a fost ok.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Eu sunt de parere ca sa trebui sa ascultam sufletul si copilul. Intr-adevar sunt pareri si pareri.. dar important sa ignori ce se spune in jur mama/soacra spunand ca este rusine.. de ce sa fie rusine ca, copilul doreste lapte de la mamica lui.. nu este ceva de care trebuie sa ne ferim si sa ne fie rusine. Si eu am avut parte de assa ceva in jurul meu.. fie mama sau soacra si chiar sot. El spunea ca nu mai este bun si i--am adus informatii ca totusi suptul nu este o rusine si tin cont de dorinta copilului. Nu sunt o fire comoda.. am alaptat atat timp cat a dorit copilul 2 ni si trei luni si am pus dorinta copilului prioritara si in fata faptului ca tot imi spune mama sau soacra sa incetez sa ii mai dau lapte de la mine ca este fata mare si nu mai trebuie sa tin cont de copil. Eu am facut cum mi-a dictat sufletul si dorinta copilul de a nu-l impiedica sa be alaptic de la mine. Intr-adevar sunt un caz fericit si nu am avut intre timp probleme de sanatate. Pot spune ca si acum de cand nu mai suge .. au trecut 9 luni si inca mai curge un pic de laptic.. care normal nu mai are constitenta de atunci.
Mamicile trebuie sa faca ce le dicteaza sufletul.

Mergi la inceput