Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune-5

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cred ca in continuare ne-am putea numi simplu "IniMoashele", ma gandesc...daca si Papanash e de acord...sa ramana si contul deschis, sa se repuna la licitatie obiectele ramase nevandute..cine stie..poate se dau, poate se mai adauga altele..am retinut ceva nevoi:
acoperis,
geamuri,
camera,
put
lumina

Voi ce parere aveti?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

propunere:

SCOALA-pasaport catre viitor!



35+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu sunt deacord ca actiunea sa mearga mai departe si daca ii putem ajuta de ce nu .O sa mai punem obiecte la bazar pentru campania asta si facem noi rost de bani

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

uau, ce de idei minunate !!!!
eu m-am incurcat in calcule, imi da cu virgula .....

( sa va zic un secret, mie titulatura de inimoashe nu-mi place...parca-i prea...bombastica, da sa nu-i ziceti lu Alinuk )

asa, Di, deci tu pana la faza cu impachetat tabloul nu stiai ca eu sunt papanash

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

dicirstea - de acord cu tine, actiunea o putem duce mai departe, ne vom numi tot IniMoashele (... sau cum vreti voi ), repunem obiectele la licitatie, mai facem rost de altele etc. si ajutam oamenii aceia care au nevoi urgente, care le-ai enumerat tu pentru ca noi ii cunoastem si am fost la ei.

DAR ... pentru "publicitate", pentru prezentarea actiunii noastre "in afara", pentru solicitari de sume si de sponsorizari de la ... cine se poate din jur... AVEM NEVOIE DE O IDEE DE "CAMPANIE" NOUA ... asta cu "ajutam copiii sa mearga la scoala" mi se pare f potrivita !
... eu nu pot sa ma duc sa solicit bani pentru necesitati noi constatate de noi intr-o campanie veche ... parca nu prezentam prea multa credibilitate, trebuie sa fim mai organizate.

... nu stiu cat de explicita am fost ... dar asa vad eu situatia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

da, ceva de genul "dreptul copiilor la educatie"
o sa schimb si nr cont, unul care sa fie folosit numai in acest scop ( actualul are si alte intrari gen alocatie, etc ), l-am deschis deja dar trebuie sa fac cerere de on-line banking pe el.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

ce-mi place mobilizarea generala .

eu ma pot ocupa de punerea la bazar a ce ramasese la depozit, a obiectelor ramase de la licitatie, daca mai sunt, sau ce se mai poate vinde . dar ne trebuie un cont special pentru ceea ce se va strange. Papanash ramane acelasi cont ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai ne organizam ,cautam sponsorizari si dam drumul unei campanii de durata ....na ca am emotiiiiii

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

asa imi place, din nou in actiune, back to business. Asta spuneam si eu ca cel putin la Cluj unde vrem sa le mai construim o camera si o baie, e nevoie de bani mai multi si ne-ar trebui o mapa de prezentare a cazului si asa cred ca ar trebui facut peste tot...inclusiv cu poze...
dar ne vom descurca noi.
,
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Daaa, chiar sunt o gramada de lucruri la depozit, trimise pentru actiunea initiala, dar care se preteaza foarte bine si au fost selectionate pentru bazar (din start)
Mi se pare foarte corect sa ducem actiunea pana la capat...acuma nu va ganditi la facultate si alte asemenea ..dar macar sa le fie mai usor sa invete, ma gandesc inclusiv la consiliere, comunicare personala cu copii acestia...stiti voi... scrisori directe de sustinere.
Au un mare efect moral pentru ei, am in minte ce mi-a spus Don Roberto de la Voluntari...sustinerea psihica, morala, sociala, face cat 10 terapii si castigul in inteligenta emotionala e inestimabil.

In mod concret...la familiile fara mama...puteti sa va puneti in pielea fetelor mai mari? Pe ele cine le indruma, cine le spune ce e bine ce e rau, cum sa se fereasca sa ajunga in aceeasi situatie?
Cate cazuri nu ati vazut de fete provenind din asemenea familii fac copii de e la 15 ani pentru ca nu stiu ce e aceea contraceptie si nu stiu ca exista si o altfel de viata.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput