Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune-5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ce faceti fete inimoashe ?
au cu smotrul, sa nu raman restanta anul asta. Maine dimineata iau directia Busteni !



............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Multumim Ioana pentru povestire !
Fiecare Inimoasha a avut un obiectiv, pe care l-a depasit cu mult, ma bucur ca am avut o echipa atat de ambitioasa si performanta !
M-am ales cu niste prietene pe cinste si e cel mai frumos lucru pe care l-am bifat in anul care tocmai se incheie !
Asa cum am hotarat la intalnire, trebuie sa mentinem relatia cu familiile la care am fost, cu copiii care au fost vizitati de Mos, sa-i ajutam -in limita posibilitatilor noastre- sa aiba mai multe motive de bucurie si mai putine de tristete.
O sa ne sfatuim cum facem, acum ne luam un respiro sa ne relaxam si sa ne bucuram de zilele astea frumoase.
va pup !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Distractie placuta , eu acasa nu am chef sa vad pe nimeni asa ca stau cu Alex si cu parintii acasa.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Frumoasa petrecere ati avut la Bucuresti....
Si la Cluj ne-am intalnit, dar din pacate numai eu cu Anca (cu sotii si copiii din dotare); cum Anca stia unde stau ca aici am facut pachetele si sortarea hainelor i-am invitat la noi si ne-am simtit bine. Ar fi trebuit sa vina si Veronica sa fim mai multe, dar poate data viitoare.
Noi poze nu avem de la intalnire ca nu m-am gandit sa fac.
Va pup si sa spun de azi UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURII.
tuturor si distractie maxima maine.
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani fericiti tuturor plin de impliniri si realizari

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Va urez si eu cu mult drag un an nou cu sanatate, bucurie, impliniri, voie buna, fericire si noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

LA MULTI ANI!!!!, UN AN NOU MAI PLIN DE BUNATATE SI FRUMOS DECAT ACESTA VA DORESC!SA REALIZAM SI MAI MULTE LA ANUL, SA ADUCEM FERICIRE,BUCURIE,ZAMBET IN SUFLETUL COPIILOR!

VA IMBRATISEZ CU DRAG PE TOATE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna seara! Cu putina intarziere, vin si eu sa povestesc ce am facut ieri. Am fost in prima faza sa am interesez de calorifer electric (soacra mea gasise copiii in frig cand a fost inainte de Craciun si Papanash s-a gandit ca ar fi o idee buna sa le luam calorifer). Cat vizitam magazine si comparam preturi, ma suna soacra'mea si imi spune ca ea crede ca ar trebui sa merg inati sa vad unde si cum stau si apoi sa vad daca au loc/au priza/are rost sa iau calorifer. Am fost in Kouffland si de 254 lei (voi face o poza la bonul fiscal) am cumparat niste sapunuri si alimente: vreo 10 kg de cartfori, niste fucte, faina de grau si de porumb, mazare , pasta de tomate, orez, paste, 4 sticle de ulei, cateva cutii de conserve (pate si conserve de peste), cabanos, carnati si 6 batoane de salam, 2 pui intregi congelati, ceva dulciuri (jeleuri, biscuiti, napolitane) si 2 sticle de suc. Incarcata cu toate, am luat-o pe soacra mea de acasa si am plecat la copii. Stau cam la 6-7 km de oras, in satul Izvoare. Eu intelesesem ca stau intr-un bloc din ala social. De fapt stau intr-o bucatarie de vara, in curtea unor oameni (am inteles ca le iau 100 lei/luna chirie pt camera aia). E o camera miniscula, in care abia incape o soba cu plita (acolo fac mancare, nu au frigider, nu au tv, doar un aparat de radio vechi), o masa si un pat. In patul ala dorm toti 4 (copii si parinti). Erau copiii acasa cu tatal lor. Era mai caldutz in camera, focul aprins in soba (nu prea cald, copiii stateau cu caciulile in cap), se jucau amandoi pe pat cu piesele de lego primite in coletul de dinainte de Craciun. Le-am scos dulciurile si am incercat sa intru un pic in vorba cu ei. Sunt frumusei foc amandoi baietii, timizi si cuminti. I-am intreabt cum e la scoala si le-am promis ca revin cu ceva pt ei in cateva saptamani. Intentionez sa le iau ceva rechizite si niste hainute de banii ramasi (sosete, manusi, caciuli) .
Nu am avut aparatul foto la mine, am facut doar 2 poze cu telefonul. Voi incerca sa le pun undeva sa le vedeti si voi.


Multumesc tuturor pentru bucuria ce ati facut-o acestor copii!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Va doresc ce doresc familiei mele,copiilor vostri si tuturor copiilor le doresc ce doresc fetei mele.....

Un an mai bun ca asta care se termina si multa multa sanatate..




Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Va doresc un 2012 plin de sanatate, bucurie si putere

Mergi la inceput