extragerea firelor la 6 ani de la cezariana

extragerea firelor la 6 ani de la cezariana | Autor: camy2555

Link direct la acest mesaj

Dupa 6 ani de cercetari si incercari..am ajuns la d-na dr.Dragu Roxana si mi-a redat speranta si increderea ca voi rezolva problemele cu care ma confrunt de la nasterea prin cezariana:ciclul neregulat( oscileaza de la 20-28 zile la 40-50 zile) si abundent (10-12 zile) din cauza firelor cu care a fost cusut uterul(fire pe care am inceput sa le elimin la 5 ani de la interventie...Dupa ce toti medicii au facut experimente cu toate anticonceptionalele existente pe piata,progesteron in toate formele lui, analize, ecografii...dansa mi-a spus clar ca singura reolvare este extragerea acestor fire,histeroscopie, daca am retinut bine si este singurul medic care nu mi-a dat niciun tratament!!!! luna viitoare ma asteapta la o eco, dupa care vom stabili in perioada postmenstruala, data interventiei si probabil ca locatia( eu fiind din provincie, d-na dr. venind pentru consultatii si la un cabinet in orasul nostru.
Imi puteti spune cam ce inseamna aceasta intervenitie??? am inteles ca d-na dr. poate fi gasita la sp. Ilfov?
Va rog mult daca ma puteti ajuta cu un sfat, o incurajare...un tarif...

camelia pogonici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Eu am facut o mica operatie pentru eliminarea unui granulom de fir de cezariana. Mi-a placut mult de dansa insa spitalul este mizerabil - nu au de nici unele (a trebuit sa ii cumpart absolut tot, cu exceptia firelor iar ulterior operatiei am aflat ca la operatii doar primele 2 truse sunt sterilizate in etuva, dupa aceea trusele sunt refolosite-steriizate in substanta). Pentru ceea ce ai tu nu cunosc tarife insa, repet, doamna dr. mi-a placut tare mult.

Mergi la inceput