Pufi de 2010 (55) - LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... si pe mine m-a dezamagit Vodka Romaniei, dar nici n-am pus maina sa votez... nici nu m-am uitat la show! am vazut doar video-urile de pe site...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

La Multi Ani Adina!
La Multi Ani Dragos de DandanaG!
La Multi Ani Mandruta!

O dedicatie muzicala pentru toata lumea!
Este o melodie la care Yannis se uita de vro 2-3 saptamani incoace, ne cere sa i-o punem, incearca sa cante odata cu solistii! E atat de haios....Nu stiu ce are melodia asta, el nu s-a uitat never la videoclipuri sau la muzica si la altceva decat la asta nu se uita ca am mai incercat (mai ales ta-su care insista cu U2 la bietu copil ) sa ii punem. Dar el care nu vorbeste sa il vezi cum ingana "..eed da wooood! tet tet wow is titim ..ime!" (aka "Feed the world! Let them know is christmas time!") si se uita de zeci de ori fascinat fara macar sa respire la melodia asta si chiuie de fiecare dara cand incepe din nou!

Enjoy!

http://www.youtube.com/watch?v=BWUYYSijfvo

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz


La Multi Ani, Dragos de DandanaG!
Sa fii sanatos si norocos, sa aduci numai bucurii parintilor tai!


La Multi Ani, Mandruta!
Sa fii sanatoasa, iubita si fericita!


La Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei de astazi!
Dragi pufi, fratiori si surioare, mamici, tatici....sa ne traiti cu numele!


Sorina, mami de Diana si Iris


Subscriu si eu la toate urarile astea frumoase!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!

vad ca se intra in ritm... si noi, am inceput cu golirea frigiderului prin aruncare! mi-e in gand sa ma duc sa-mi cumpar un sac de morcovi si unul de mere ca sa facem igienizarea pe interior...

acum mi-am dat seama ca de "sarbatori" n-am pus picatura de alcohol in gura... nimeni n-a turnat!

si mi-e o scarba sa bag masina de spalat in priza... dar se necesita... n-am sfori intinse in balcon ca m-am tot rugat de al meu sot sa dea 2 gauri si n-am avut cu cine si am ramas la varianta rapida uscatul in hol si sufragerie

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





eu am asa...un suport cu mai multe sarme...se gasesc in hypermarket...imi incape o masina de rufe la intins si nu mai tin minte dar park e cateva sutede mii

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!

vad ca se intra in ritm... si noi, am inceput cu golirea frigiderului prin aruncare! mi-e in gand sa ma duc sa-mi cumpar un sac de morcovi si unul de mere ca sa facem igienizarea pe interior...

acum mi-am dat seama ca de "sarbatori" n-am pus picatura de alcohol in gura... nimeni n-a turnat!

si mi-e o scarba sa bag masina de spalat in priza... dar se necesita... n-am sfori intinse in balcon ca m-am tot rugat de al meu sot sa dea 2 gauri si n-am avut cu cine si am ramas la varianta rapida uscatul in hol si sufragerie

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





eu am asa...un suport cu mai multe sarme...se gasesc in hypermarket...imi incape o masina de rufe la intins si nu mai tin minte dar park e cateva sutede mii

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...


pai da, pe din alea usuc si eu, dar vreau pe sfori inalte pe care sa pot intinde cearsafuri, pe suport trebuie sa impaturesti cearsaful in 4-8... si stand ele acolo inghesuite se usuca mult mai greu pe un timp ca asta... trebuie sa revizuiesc politica declararii de murdare a hainelor ...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

helau!

trecu ziua si nu am dat si eu o prajitura pentru stefan al meu, asa ca, iata, la ceas de seara, o rulada de ciocolata cu crema de frisca si un pahar de sampanie

uscatul rufelor, in special al asternuturilor si al puloverelor/bluze mai groase, e o mare problema. bine, atat timp cat nu ploua, le scot afara, pe terasa, insa in zilele cu ploaie/umezeala mare e nasol, le pun la baie pe un suport din ala in care ne cam impiedicam...ma rog...proiectez in imaginatia mea o casa care sa aiba pe langa o baie mare si un grup sanitar, si o camera spalatorie/uscatorie!

ma intreaba sotu aseara pipaindu-ma.."auzi, ai inceput sa retii apa?"..."DE CE?!?!"..."pai te-ai pufosit....".....no comment

noapte buna va doresc!

_
mama lui Stefan, pui scump si 9+ piersicuta cu coditze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

helau!

trecu ziua si nu am dat si eu o prajitura pentru stefan al meu, asa ca, iata, la ceas de seara, o rulada de ciocolata cu crema de frisca si un pahar de sampanie

uscatul rufelor, in special al asternuturilor si al puloverelor/bluze mai groase, e o mare problema. bine, atat timp cat nu ploua, le scot afara, pe terasa, insa in zilele cu ploaie/umezeala mare e nasol, le pun la baie pe un suport din ala in care ne cam impiedicam...ma rog...proiectez in imaginatia mea o casa care sa aiba pe langa o baie mare si un grup sanitar, si o camera spalatorie/uscatorie!

ma intreaba sotu aseara pipaindu-ma.."auzi, ai inceput sa retii apa?"..."DE CE?!?!"..."pai te-ai pufosit....".....no comment

noapte buna va doresc!

_
mama lui Stefan, pui scump si 9+ piersicuta cu coditze



nu ne-ai zis si unde te pipaia! ca primii se pufosesc sanii, nu?

si eu visez la o uscatorie!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

La multi ani Sfefanul Anei! Sa cresti mare si sanatos, mamei cu bebita de ajutor!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

maaai, ma pipaia pe brate...
am zis eu ca ma fac imensa..............

mersi de urare pt fane al meu

_
mama lui Stefan, pui scump si 9+ piersicuta cu coditze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

maaai, ma pipaia pe brate...
am zis eu ca ma fac imensa..............

mersi de urare pt fane al meu

_
mama lui Stefan, pui scump si 9+ piersicuta cu coditze



Pufosica lasa ca-i frumos! Ce nu m-as mai pufosi si eu numa' de dragul unui bebe!
La Multi Ani lui Stefan! Sa creasca mare si frumos si sa aibe grija de cel/cea mic/a!
Scuze, dar am uitat ca suntem in 27 azi .
De aia era urarea aia cu "La multi ani sarbatoritilor de astazi!"...acumi pica fisa...


de Yannis

Mergi la inceput