Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***378***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina, cum a reactionat Ian la vederea masutei cu traseul pentru trenulet? A avut succesul scontat?


Nu stiu ce sa zic; aseara, cum nu se mai trezea, l-am trezit eu la 7 fara un sfert (pentru ce trebuia sa mergem la ziua lui socru' meu si la 8 jumate ne veneau prietenii la colindat) si am cam fortat nota, in sensul ca nu prea l-am lasat sa se dezmeticeasca, pe jumatate adormit, l-am sus in living linga brad; s-a jucat si era incintat dar, dupa 15 minute am coborit iar cind ne-am reintors, s-a luat la hartza cu Mark al surorii mele: voiau amindoi la masuta, exact in acelasi loc; Ian s-a enervat si a aruncat tot ce era pe masa Acum, e in camera lui cu Jambo, monteaza din nou toata hardughia; eu n-am voie acolo, a "chis usha"
Astept si impresiile Olgai.

Ian cel mai bucuros a fost de niste carti si de "acoane" (creioane); inca mai are sub brad diverse dar, asa cum am spus, i le voi da pe rind; nu stiu daca v-am spus dar am mai bifat o "premiera": a cerut o jucarie din reclamele Tv, un zuzu-pet; are si unul din ala sub brad, abia astept sa vad daca-l recunoaste; il asteptam pe tata pentru asta pentru ca "zuzu"-ul e din partea lui tata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am intrat si eu sa va salut, sa va pup si sa va urez Craciun fericit in continuare !

Mosul DC-ist nu a ajuns nici la mine, da' io-s rabdatoare :)

Mos Craciun a venit la noi aseara, desigur ca Ilinca a fost cea mai cadorisita si cea mai bucuroasa de darurile primite. Pt restul au fost chestii simbolice, Motanul mi-a luat un raft pt papuci comandat impreuna :) si surpriza o superba "instalatie de ceai", cu o cana cu sita, capac, farfurioara si un ceai de plante si fructe absolut bestial. :)

Pe mine nu ma incurca daca povestiti ce ati primit de la Mos ! Deci...dezlantuiti-va,dar propun ca totusi "perechile" sa fie dezvaluite abia cind isi primeste toata lumea cadoul. Ca sa nu-mi rapiti din surpriza..! Sa pot si eu sa ma gindesc CINE s-ar fi gindit la ACEST cadou :)

Ilinca, cum se simte Phiphi? E mai bine?
Monn...Chiti ce face?

Azi am fost la bunica de linga Iasi, am ciufulit cateii si pisicile si...ne-a nins si pe noi, prima oara pe anul asta :)



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei cu speciali Injinerului mic!

Revin ca a facut kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou again. Phiphi doarme de pe la 15. Intre timp a mai facut un kk moale-moale, e drept ca de ieri de la pranz n-a mancat decat lapte si apa. Azi a mancat biscuiti simpli. Febra n-are, e vioaie.
Olishka, si mie-mi place Leon doar ca eu in capul meu il pronunt ca in franceza/spaniola, asa parca-mi suna mai macho, mai feroce
Propun si io un joc: sa incercam sa ghicim, in functie de descrierea cadoului, care de la cine a primit. Normal ca nu ne vom sti talentele pana nu-i gata toata lumea. De ex, mie cadoul primit de Dodo imi suna a Gianina!
Io am primit asa: o bluza mai "shuie", stil poncho, gri cu un accesoriu colorat in pept si o esarfa-fular sau cum sa-i zic in culori f. mishto. Amu ghiciti de la cine e, ca nici io nu stiu!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

ilinca, laptele nu e bun cand are diaree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Am revenit si noi incarcati mai ca mos Craciun, Ada a primit un set de curatenie fff fain de la fratele meu asa ca nu am ajuns bine acasa si a trebuit sa facem curat ca e mizerie mare pe parchet evident ca la finalizarea fortata a operatiunii s-a lasat cu lacrimi si jale si cu un nu hotarat somnului ! noroc ca s-a razgandit apoi !

Monnvas, tie pt medierea intarzierii cacadoului (a propos de al meu nu stii nimic ) si unul mare pt Injinerul sa-i treaca febra si sa fiti in forma maine ca doar aveti de sarbatorit !! te sun putin mai incolo ca ieri nu am mai apucat

Acuma cu posta nu-s ce sa zic, o fi fost probleme din Buc, pt ca eu am trimis 5 colete sapt asta, ultimul miercuri si toate au ajuns fix in 2 zile la destinatie unul chiar intr-o zi !

Anaan, suna ff interesant si motivant cadoul tau !!
Dodo, al tau mi se pare tare pe gustul meu !!
Ilinca, abia astept sa te vedem imbracata cu cadoul !!

Gaza, sanatate multa mamei lui Marius si putere voua !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Craciun Fericit dragele mele!!! Sa aveti lumina in suflet, candoare in priviri, caldura in glas, blandete in atingeri si iubire in toate!!!!!
Mosul meu DC mi-a adus un superb set Murano, combinatie sticla transparenta cu mov care mi se potriveste de minune din toate punctele de vedere, si o felicitare semnata de Mosu' si de "micul elf" din dotare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Felicitam si aniversatii zilei in frunte cu Cristi Injineru'



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ilinca nu stie, iar io i-am dat o ghicitoare in loc de raspuns...Ce ziceti? Sa-i spun.(doar ei)...

Anaan- Tu ai fost intr-un cuplu special...Nici nu ma mira ca ai fost rasfatata.
Si celelalte cadouri. Mosul asta chiar a cugetat serios.


Sanatate multa bolnaviorilor, dar mie imi miroase a chestii peste care se trece rapid.
Gaza-Sanatate si soacrei tale! Si voua cat mai putine emotii in sensul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Acuma, tot din experienta mea cu posta romana ma gandesc ce s-o fi intamplat de fapt : pachetele au ajuns la destinatie doar ca pt a le ridica ai nevoie de avizul de la ei care sincer pt cele ajunse vineri nu cred ca s-au mai deranjat ei sa le puna in cutiile postale tot vineri, le vor pune marti probabil si asa cadourile noastre stau la ei
Asta sigur e valabil pt cele trimise pana miercuri la pranz cel tarziu si doar cu posta


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput