Strengari de 2012 - 17 Marcella iti suntem alaturi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele

Am intrat scurt sa va urez Craciun fericit plin de lumina si sanatate!



Eu sunt franta, am bucatarit cam multicel azi. Acum ma relaxez la o poveste cu ai mei Am avut o gramada de colindatori, sper sa fie de bine

Dara: perna asta am luat-o dar am prins-o mai ieftin la un targ: http://pernedealaptat.ro/index.php?route=product/product&path=18_62&product_id=62
Oanace: felicitari pt vestile bune de la echo si bravo bebelinei ca s-a intors.
Nikoniko: imi pare rau de colesterolul tau ca e o problema veche, in cazul asta probabil ca e necesar sa-l tii sub control. Multa bafta sa fie mai bine cat de curand! Si succes la morfo.


27+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Amy, bunicul meu spunea porcarii produselor din porc. Tin minte ca pana sa moara la fiecare craciun aveam un porc intreg pe care il transa si facea carnati, caltabosi, toba, jumari, ciorba,piftie, etc. Ziua bunicului meu ar fi fost pe 23 decembrie daca ar fi trait... Mi/am adus aminte de el in timp ce framantam cozonacii azi. el mereu era cu mainile in coca, pentru ca bunica nu mai avea destula putere in ultimii ani.sunt moarta dupa specialitatile romanesti si abia astept sa ajung in ro. aici din pacate nu se gaseste carne de porc de buna calitate pentru carnati. iar de oaie nu mai spun. am gasit miel la arabi si mai iau de acolo dar e destul de scump.





Finn Constantine 15.10.2009 si 22+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Am priceput, cred ca incep azi cu niste "porcarii" invelite in foaie de varza, dar nu mai mult de 2 caci lui bebe nu-i place...Va

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
25+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dragelor sper ca ati avut un Ajun asa cum v-ati dorit. Eu am avut parte de multe cadouri surpriza, am reusit sa fac si eu surprize, iar bucuria lui David a fost delicioasa.
Am reusit sa termin curatenia, sa fac salatele si prajiturile pe care le-am dus la nasi (doar ca n-am facut nimic de mancare pt noi pt azi asa ca punem de mamaliga cu ochiuri si branza cu smantana )
Aaa si poate fac si eu bezele caci si mie mi-au ramas niste albusuri de ieri...yummmi.

Va doresc Carciun fericit in continuare si surprizele placute sa nu inceteze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ce bebelusi mari aveti!
Daca am inteles eu bine, bebelina noastra avea 520g...la 24 de saptamani, dar dr. zicea ca creste bine, si varsta indicata de echograf era cu 6 zile mai mare decat calculul bazat UM. Important e ca e bine.
A doua zi dupa echo am fost la dr. mea (dar n-am mai apucat sa va povestesc) - suntem ok amandoua, nu mai am nevoie de alt concediu ...singura restrictie ramane "fara zahar" pentru a evita sa iau prea multe kg, penbtru ca testul cu glucoza a iesit foarte bun (desi o astel de recomndare, facuta chiar inainte de Craciun... pare foarte complicat de urmat).
Bebelina si-a schimbat pozitia de miercuri pana joi ...daca tot trebuie sa stea acolo intr-un spatiu asa restrans, macar sa se mai invarta un pic, nu? Miercuri era cu capul in jos, joi era de-a latul, cu capul spre dreapta si spatele in sus...si intre timp parca se simt miscarile in diverse4 zone...ma intreb in ce pzitie a mai ajuns intre timp si cum va fi cand o voi vedea la urmatoarea echo...

CRACIUN FERICIT!!!!!
Anul asta la noi Mos Craciun n-a adus nimic pentru bebe ...dar lasa, ca va compensa el la anul
Momentan o sa-i facem cunostinta la bebe cu un meniu de sarbatori, filtrat prin placenta si cordon ombilical

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

Sper ca ati primit ce ati vrut de la Mosul, eu am primit un telefon si un pulover, sotul un ceas si 2 perechi de pijamale iar bebe scaunelul de masina. Singura chestie e ca Mosu' nostru a venit treptat de la inceputul lunii decembrie cu cate ceva
dia_tm ma bucur ca a iesit ok testul de glucoza si ca bebelina e bine

Distractie placuta tuturor si sa nu faceti excese alimentare
Craciun fericit!

Pupici

Monica, fericita 27+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mona cum arata perna ta? Merge si pt graviduta? Craciun fericit tuturor!



23+

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Hristos s-a nascut!
Va urez zile frumoase de sarbatoare alaturi de cei dragi

Tala, e foarte buna si mamaligutza, cata vreme sunteti sanatosi si impreuna

27+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dara perna e exact ca cea a Roninei. Eu o folosesc in timpul zilei, o pun la spate cand mai stau rezemata in pat.

Monica, fericita 27+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Un Craciun Fericit si sarbatori linistite alaturi de cei dragi!


23+ Doamne, ajuta-ne sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput