Brum.-craciunite N-D 106-Bravo scumpi! Hai Altesa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor sa va intreb si pe voi ca deja a-ti nascut si stiti azi am fost la control si situatia sta cam asa Col foarte moale scurtat pe la 2 cm deschis cat intra varful unui deget ce sanse am sa nasc pana in anul nou il trec sau nu voi ce ziceti 2011sau 2012?



37+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna seara, fetelor,

Am ajuns si noi in sfarsit acasa! Trebuia sa venim de ieri dar o suspiciune de endometrita (neconfirmata) ne-a mai tinut o zi in spital.
Am ajuns la pranz si incercam sa ne acomodam, si noi si bebe. Era tare bine la spital, aveam deja rutina noastra...dar lasa ca ne invatam si acasa. Noi acum improvizam un pic timp de o luna pentru ca ne vom muta in casa noua la sfasitul lui ianuarie. Pana atunci bebe nu are camera lui, cred ca o sa stau eu cu e in sufragerie, avem un pat pliant, comoda nu am montat-o; am zis sa nu le montam acum si peste o luna sa le demontam. O sa ne descurcam noi cumva.

Nasterea s-a terminat cu bine, o sa imi fac timp sa va povestesc cum a fost. Ce pot sa spun este ca mare om a fost ala care a inventat anestezia peri/epidurala! Jos palaria!

Daca poate cineva sa modifice datele lui Gabriel (al meu), greutatea la nastere cred ca a fost de minim 3400g. Sa va povestesc ceva: in sala de nastere cantarea 3000g, a doua zi in salon 3420g! Apoi 3310g si azi am iesit din spital cu 3500g! Deci imi este imposibil sa cred ca s-a ingrasat 500g in 5 zile in conditile in care mie mi-a venit laptele numai de 2 zile. Ma rog...

Multa sanatate si noroc bebelusilor care s-au nascut intre timp si bafta celor care mai urmeaza. Nu cred ca mai raman multi.

Va pup pe toate si va miltumesc pentru galerie! Sunteti niste dragute!

Edit: ALTESA eu zic ca max pana la revelion nasti! Mai exact intre Craciun si Revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Altesa, stai mai bine ca mine (ma rog, acum cateva zile)... colul meu era peste 3 cm, si inmuiat putin.. si eu spun ca intre Craciun si Revelion nasti.. sau poate chiar mai repede..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

Buna seara si din partea noastra.
Nu am mai intrat de foarte multa vreme, dar am reusit sa citesc tot pana acum.
Felicitari noilor mamici si sa aiba parte numai de bebelusi cuminti si necolicosi.
Facem galerie si pentru viitoarele mamici
Acum sa spunem si despre noi. Ne-am nascut de Sf Andrei( a vrut sa vina de ziua lui mami ), prin cezariana, pentru ca asa a hotarat d-na doctor, deoarece eram prea mari conform ultimei eco.
Am avut 3670 gr, 52 de cm si ne-am nascut la 38 de saptamani. Si ne cheama Marius Andrei George. In plan erau doar Marius George, dar daca ne-am nascut intr-o zi asa de mare trebuia sa luam si numele de Andrei.
In rest acum incercam sa ne acomodam, avem noroc ca e si tati acasa si ne ajuta. Avem colici dar o sa treaca ei. Papam bine, in 2 saptamani, de la iesirea din spital, am luat cam 500 de grame, ceea ce cred ca e bine.
Am si iesit afara si cred ca ne place. Si cam asta a fost pana acum.
Va uram si sarbatori fericite alaturi de cei dragi, pentru ca cine stie cand o sa mai am timp sa scriu.


34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor sper sa aveti dreptate ca imi doresc tare mult sa iasa anul asta si poate scoate capul chiar de artificiidesii mie teama ca atunci toata umea e

37+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush19_85 spune:

o asa de dimineata, la prima ora?

Happy_mammy, Andreea_78 si Tonia Antonia bine ati revenit! Acomodare usoara si bebelusi sanatosi si mancaciosi!


Altesa, poate va face bebele o surpriza frumoasa pe sfarsit de an Sa dea Domnul sa vina sanatos si sa va aduca multa fericire

Multumim pentru incurajari si galerie, nici nu imi vine sa cred ca se apropie momentul. Cu toate ca imi doresc enorm sa imi tin puiul in brate si sa ii vad ochisorii, ma cam sperie gandul ca mai e asa putin...

Acum, am si eu o intrebare: voua vi s-a intamplat sa auziti diverse "pocnituri" in burtica, cand se misca bebele? De vreo saptamana am auzit in 2-3 randuri un mic poc atunci cand burtica se misca, localizate fix in locul actiunii. Bebele e in continuare f dinamic, la vizita la dr a fost ok, nu imi da alte motive de ingrijorare. Nu as mai intreba-o pe dr pentru ca e operata zilele astea si nu as vrea sa o deranjez cu o chestie care poate e banala si sunt eu . De asta apelez la voi, poate ati patit-o si stiti despre ce e vb

Luny, sa ne spui cum a decurs vizita



38 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alinush la odiseea bulgarasilor este o graviduta care aude tot asa ca tine pocnituri si ea are sarcina mai mica cu vreo 4 saptmanani parca si am inteles ca e normal sa fie asa ca uneori le mai trosnesc oscioarele la bebei cand se misca ,poate esti mai micuta in bazin si nu mai are loc suficient.

37+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

luny ti-am trimis pm ieri l-ai citit ce parere ai asa ti-a explicat si tie doc?

pana la urma ai incercat uleiul?




Luny scuze acum am vazut ca mi-ai raspuns pe pm.

37+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush19_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

alinush la odiseea bulgarasilor este o graviduta care aude tot asa ca tine pocnituri si ea are sarcina mai mica cu vreo 4 saptmanani parca si am inteles ca e normal sa fie asa ca uneori le mai trosnesc oscioarele la bebei cand se misca ,poate esti mai micuta in bazin si nu mai are loc suficient.

37+ cu baby Rafael-Ioan



Multumesc mult pt raspuns Altesa

38 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Andreea_78, felicitari pentru prichindel! Imediat are o luna!
Tia, linistita poti iesi cu bebe afara. mai ales ca nu sunt "n" grade cu minus afara, nici nu e vant, sau ceata densa...doar nu o sa stai pana in primavara in casa . eu cu Stefan cand avea 2 saptamani am iesit la cumparaturi, dupa scoica, cred ca am stat mai mult de o ora pe afara (e adevarat ca era sfarsit de luna mai, cald afara). Si apoi cand a facut 3 saptamani am fost la un strand la 60 de km de casa, unde erau ai mei. Am mers, am stat vreo ora doua acolo si am venit inapoi.
Altesa, nu ma pricep la nasteri maturale, dar si eu cred ca zilele astea o comiti

Mergi la inceput