Masterchef US

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Nu a fost o surpriza castigatorul si cu toate ca nu mi-a placut Petru mi s-a parut ca din toti el a progresat cel mai mult.

"Sorcoveanu" a iesit urat. S-a ofticat f tare. Mi-a placut inca de la inceput, dar momentul iesirii a reactionat urat.

In ceea ce o priveste pe Andreea, punem pariu ca in curand o vom vedea intr-un proiect de televiziune???
Rautatea, prostul gust si mahalagismul sunt la mare cautare.

Oricum, faza cu telefonul (mesajele) a fost cusuta cu ata alba. Aia trimitea mesaje cu camera de filmat in spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

de-aia ziceam ca vreau sa-l vad pe godeanu cand afla cine castiga ca atata l-a bestelit pe baiatul asta toata emisiunea ca merita filmat la prim plan. Mitocanul nici macar pe Mimi n-a venit s-o consoleze. Pe Mimi o vad schimbandu-si profesia, nu stiu ce face in prezent, dar cred ca o sa lucreze in vreo bucatarie cu pretentii.
Andreea, ca in cantecul ala "esti frumoasa da esti proasta".

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Pe Mimi o vad schimbandu-si profesia, nu stiu ce face in prezent, dar cred ca o sa lucreze in vreo bucatarie cu pretentii.

Niste copii si toti copiii!


Da si eu ... parca o vad lucrind cu ala chelios, am uitat cum il cheama. Catalin parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

In ceea ce o priveste pe Andreea, punem pariu ca in curand o vom vedea intr-un proiect de televiziune???


Clar!!!
Dar eu tot cred ca a fost un soi de facatura, a fost pusa sa joace rolul asta.
Nu ca nu i-ar fi stat in caracter, dar cred ca a fost pusa sa exagereze un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

catrinik s-ar putea si ce spui tu si m-am gandit ca au avut audienta pe seama ei, toata lumea se uita la fiecare emisiune, doar doar va fi eliminata :).

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Dar faza asta ati prins-o? In care Sorcoveanu spune ca el si Andreea sint din Bucuresti, au o alta mentalitate si ei frecventeaza "neste" localuri, de fitze ... ( sau ceva de genul ).

Edit, am gasit:
" Eu si Andreea suntem din Bucuresti. Cunoastem oameni, cunoastem locuri, umblam foarte mult prin cluburi, restaurante, locuri pe care oamenii normali nu le frecventeaza. Oamenii din Bucuresti sunt o specie aparte ".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Si eu ma bucur ca a castigat Petru! Nu imi displacea nici Mimi insa Petru are sansele sa devina o stea in domeniu.

Referitor la Andreea, eu cred ca au pus-o sa exegereze nitel , dar cred ca in viata de zi cu zi nu este prea pe departe de cum a fost in emisiune.

Am citit ca e sotia unui nu-stiu-care DJ renumit si cred ca i s-au urcat la cap "lumea buna" si banutii. Oricum, cred ca este si complexata ca este casnica,deoarece nu spune ca e casica ci "de profesie mamica si asta imi ocupa tot timpul"!

Si cred ca sufera rau, ca mai trantea cate una gen : "Eu asa am mancat in cutare insula la un restaurant al uni mare sef...in Italia..." etc, atunci cand nu i s-au apreciat mancarurile.

Si cred si eu la randu-mi ca Andreea va apare "pe sticla" cu un proiect legat de bucatareala. Cu siguranta!

Iar urmatorii clasati -Mimi, D'Artagnan, Bogdan, Izaura sigur vor fi cautati sau luati in echipele juratilor.

Oricum , ma bucur ca acesti tineri si-au gasit un drum in viata pe care il urmeaza din pasiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Ma bucur mult ca a castigat Petru!
Andreea,asa zic si eu ca a exagerat.Am vazut-o azi in Cancan topless,si articolul ala parea o facatura.Ca cica o prietena a dat pozele la ziar.Dar toate o avantajau.Hmmm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox


Andreea, dupa ce initail am avut impresia ca are 19-20 de ani la halul in care se poarta si gandeste...am aflat cand a fost eliminata, ca are si un copil, si ca va merge sa doarma cu el desi nu o face deobicei...si cum si-a sacrificat ea bucataria proprie si bla, bla...adica a fost cireasa de pe tort, dupa dat ochii peste cap si comentariile de pe parcursul emisiunii... Vorba sotului "asta cum s-o suporta" :).
Godeanu, la fel, limbajul de mahala din ultima emisiune in care a fost concurent...mi-a lasat un gust amar!



Fiecare om se autodefineste.
Mie nu-mi lasa nici un gust amar, doar ma mir cum de nu-si dau seama cat de caraghiosi sunt in rautatea lor. De fapt, o crasa lipsa de educatie.
Andreea si-a ales o viata aventuroasa, cu amanti bogati pe care sa-i foloseasca; in final, mediocritatea n-a mai ajutat-o si nu i-a ramas decat sa-si verse, in public, veninul.
Godeanu este un marlan, a dovedit-o din plin, iar daca e adevarat (cum declara un prieten de-al sau) ca s-a tavalit nitel cu Andreea, e un scenariu perfect pentru amandoi. Se completeaza perfect.
Chiar si Alex, dupa ce a pierdut, il critica pe Petru pentru retetele alese, pe un ton urat. Pacat pentru ceea ce aratase pana atunci.
E clar ca atitudinea lui Petru, stapanirea, prezenta de spirit, autoritatea, au contat decisiv, pentru ca un chef nu-i doar un bun bucatar.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

minunati-va:

http://www.facebook.com/pages/Fan-Club-Andreea-Moldovan/280777552009736

un extras de pe aceasta pagina:

"Dragii mei "prieteni", uitati cum sta situatia. Voi va agitati pe forumurile astea pe aici ca niste nesimtiti, idioti ce sunteti si ma injurati pe mine in toate felurile, fara macar sa ma cunoasteti. Eu am participat la un super show TV, pe cand voi stati ca niste ratati acasa sau la joburile voastre de rahat si cand mai prindeti timp, intrati aici si mai dati cate o injuratura pentru ca atata va duce capul si altfel de distractie nu va permiteti. Sa va ia dracu de saraci ambulanti. As vrea sa va vad fetele tuturor, cand o sa se anunte castigatorul MasterChef!!! Poate scapa tara de o imensa parte de retardati. Pana una alta, eu am o viata superba, restaurante,localuri de lux, excursii, plimbari intre timp ce voi, cel mai luxos restaurant vizitat e shaormeria din cartier, si cea mai frumoasa excursie o aveti o data pe luna cand mergeti la un supermarket sa va cheltuiti bonurile pe salam si parizer. Va inteleg, e frustrant cand unii au totul,iar altii se dau peste cap ca niste sclavi si nu au nimic."

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput