Masterchef US

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pe canalul TLC va fi difuzat si la noi, din 20 iunie, fiecare miercuri, sezonul 2 din MasterchefUS. Sunt tare curioasa sa vad si acolo cum a fost si cat din formatul original s-a aplicat si la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nu va impacientati, n-a castigat Petru! O sa fie o surpriza castigatorul! Cel putin asa am citit, ca mehrzad a dat informatia asta cu Petru eronat! Vom vedea!
Aseara au fost niste eliminari corecte in opinia mea!
Liliana a fost varza, n-a fost in stare sa se adune deloc, n-a facut mai nimic la testul cu taximetristi!
Izaura, drum bun, desi n-a fost prima care a trisat, a meritat sa fie data afara! o fi invatat-o "prietena"ei Andreea sa triseze si si-a luat tzeapa!
Andreea, ce sa mai comentez, de necomentat!
Godeanu, se vede clar ca este bucatar, este bun, dar nu cred c-o sa fie Masterchef!
Chef Hadad, super meserias, de celalat n-am auzit.
La proba de la munte, mi s-a parut mai bine ales felul principal, la albastri, tochitura, decat friptura cu spanac! Din ce am observat, ei intra la testul sub presiune, ca purtau sorturi negre la final!
Mai este marti si miercuri si gata!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

bine zis.
petru ar putea sa castige. e ok asa ca om si talentat. daca spui ca o sa fie o surpriza sper sa fie placuta. oricine sa castige dar nu femeia perfecta andreiuta
ati vazut si emisiunea trecuta ca tipa care a iesit( artistul plastic nu mai stiu cum o chema) spunea ca este in tandreturi cu un concurent. ce mai, e ideala pt o finala. un model de femeie
nu spun ca nu gateste binisor, dar gateste pe spinarea altora furandu-i. la un restaurant ce va face, va lua bucata de carne langa ea si-l va pune pe bucatar sa o inlocuiasca cu legume? aaaaaa scuze isi va cere ea scuze clientului barfind-ul pe bucatar, dar nu inainte de ai face ochi dulci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Melaroxy

bine zis.
petru ar putea sa castige. e ok asa ca om si talentat. daca spui ca o sa fie o surpriza sper sa fie placuta. oricine sa castige dar nu femeia perfecta andreiuta
ati vazut si emisiunea trecuta ca tipa care a iesit( artistul plastic nu mai stiu cum o chema) spunea ca este in tandreturi cu un concurent. ce mai, e ideala pt o finala. un model de femeie
nu spun ca nu gateste binisor, dar gateste pe spinarea altora furandu-i. la un restaurant ce va face, va lua bucata de carne langa ea si-l va pune pe bucatar sa o inlocuiasca cu legume? aaaaaa scuze isi va cere ea scuze clientului barfindul pe bucatar, dar nu inainte de ai face ochi dulci.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Imi pare rau daca v-am stricat placerea de a sta in suspans pana la final. Am crezut ca, asemeni mie, v-ar placea sa aflati mai repede cine e castigatorul. My mistake.
Am mentionat insa ca am citit in cancan, nu e neaparat necesar sa fie asa avand in vedere sursa, vad ca Vale zice ca ea a citit ca e falsa informatia. Deci suspansul continua.

Cat despre la ce ma uit bla bla, Burtocika, rautatile pastreaza-le pt cand e cazul, acum chiar nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu tot cu o ... recomandare

Daca doriti sa vedeti ce minunatii fantastice ies din mainile unor copii de 10 - 12 ani cautati pe http://www.dailymotion.com/user/MasterChefAus/2 cele 2 sezoane ale JUNIOR Masterchef Australia !

Este uluitor cum gatesc copilasii acestia, cum aranjeaza mancarea in farfurii, pe langa unii dintre ei anumiti concurenti din sezonul nostru par...bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

V-ati uitat aseara?
Eu consider ca finalistii isi merita locul, imi pare rau de Simona, insa intradevar n-a stralucit aseara!

Godeanu, de neinteles, la experienta lui sa continue sa-si incarce farfuriile in conditiile in care i s-a atras atentia de atatea ori...

Mimi, surprinzatoare asa cum ne-a obisnuit! Face mancare buna, aratoasa cu ingrediente pe care ea nu-si permite sa le cumpere acasa!

Bogdan, bun, foarte bun, cam panicos, dar imaginatia lui este una de necontestat!



De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Of of of, v-as spune eu cine castiga dar mi-e firca deja.
Vale, ce experienta zici la godeanu? Am inteles ca e ospatar, nu bucatar, dealtfel concursul este exclusiv pentru amatori nu are cum sa fi fost bucatar ca nu l-ar fi primit. Imi pare rau ca a iesit Godeanu numai si numai pentru faptul ca as fi vrut sa fie de fata si sa-i vad mecla in momentul cand ar fi fost anuntat castigatorul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Androix, Godeanu este bucatar! A terminat liceul Viilor, are diploma de bucatar, a lucrat la Sofitel in bucatarie si pe vase de croaziera ca si bucatar, nu doar ospatar! Cu siguranta iti spun!
Se pare ca si Petru ar fi urmat ceva cursuri de bucatareala cu Chef Hadad, en fin...

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cam nasol atunci. Din cate am inteles eu nu aveau voie sa intre cei care au lucrat ca bucatari sau care au studii in domeniu. Corect concursul, ce sa zic...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput