Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

legat de MAINI - si eu am inceput sa am probleme: imi crapa pielea in jurul unghiilor si pe partile laterale ale degetelor...atat de rau arata de zici ca am sapat cu ele

am incercat Dove crema de maini - nu prea are efect decat atunci pe moment
Neutrogena care parca lasa o pelicula de glicerina asa de grasa si e nasoala
ce sa mai incerc?

mai am o intrebare cat concediu are bona voastra pe an?
a mea a cerut 4 saptamani impratite in 2-3 ture
cum o platiti atunci cand e in concediu?


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, pastilele sunt pt tiroida.

La fel ni s-a intamplat si noua ieri la ctrl, a trecut si Klacid pe reteta desi a zis ca probabil e viral. Eu stiu ca dr. nostru da preventiv, sa nu se suprainfecteze, mereu imi pune placa cu istoricul ei medical. Am cumparat si nu am vrut sa-i dau dar de azi au aparut si mucii verzi .

ilinca, pune-te rapid pe picioare ca sa prinzi putere. Am vorbit zilele trecute cu mama la telefon, ma suna de cate ori pun cate un filmulet nou cu Bea ca sa-mi zica ca l-a vazut si sa o laude, si imi zice ca poate la vara trimit "jucaria" macar o saptamana la ei. Nu cred ca as putea sa stau fara ea atata. Cum se mai simte bunica? Bunicul tot are dureri, a vb cu dr. si i-a zis ca o sa duca durerea cu el in mormant .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am crezut ca am scapat de febra, dar in seara asta, dupa ce-am fost la cumparaturi toti 3, i-a pus tati termometrul.. asa, la misto, si avea puiul meu 39.3 , fete dragi, nu era deloc fierbincior, nici fruntea, nici la gatut, nici burtica, extremitatile oricum reci . Pai copilul asta ma baga la balamuc, nici macar un semn ca are febra. Pai daca nu eram cu musca pe caciula si nu verificam??
Maine dimineata sun iar pediatra si cred ca mergem la ea, deja au trecut 3 zile, febra e, bube vax.. Mi-e teama ca va sari ar cu antibioticul in schema, dar dupa 3 zile de febra deja nici eu nu mai stiu ce sa spun. In fine, poate o vedea ceva, poate vom face vreo analiza. Sper sa treaca noaptea fara sa sarim prea tare cu febra..



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

puiut, si eu am mainele varza! Cred ca e de vina sezonul...

michelle, ce desene atomice! Eu i-am luat lu' Rebe, inca de cand era in burta, cartile de la colectia adevarul si ii povestesc din ele in fiecare seara. Are deja preferatele ei. Acum ii pun si filmele de desene aferente si, cand ii povestesc seara, ii si cant ca in film. Mai nou canta si ea cu mine - oarecum.

crissy, tu ma omori cu bucataritu' Nu stiu cum reusesti sa iti faci timp pentru toate. Esti fantastica!

oana, noi nu am discutat despre concediu. Am omis asta, uite ca acum realizez si eu...

bumble, tare ciudat sa faca febra asa mare si sa nu aiba nici un semn. Sigur e bun termometrul?

Rebeca nu doarme de 3 nopti, deja sunt zombi, are treziri la fiecare ora cu urlete. Simt ca ma scurg din picioare. Mai nou face si kk tare ca piatra, fara sa ii fi schimbat nimic in alimentatie. Am incercat cu pere, prune, mai multe lichide, fara paine, cu mai putina proteina... nimic nu merge. Pe olita nu vrea sa stea - o mai pacalesc eu, o pun sa se uite la reclame, dar nu merge mereu - asa ca nu prea mai face nici kk, ca ii ramane in fundulet si o supara. In lume ma duc!

Un mare pup pentru mamici si pitici bolnaviori!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crissteo, flacaii tai

antonia, sanatate lui Sasha, poate nu o fi grav.

E nasol cu bronsitele astea, bunicul (85 de ani) are de cativa ani buni o tuse pe care nu o poate trata cu nimic, niciun medicament nu o mai amelioreaza macar. Dr. pe la care a fost i-au zis ca e rezultatul unei bronsite din tinerete, netratata. Bine, nu comparam tratamentele de acum cu ce era pe vremea aia.

ludmila, mie mi se rupe sufletul cand o vad bleguta de la boala ... Aseara, cam o ora dupa ce a adormit, la fiecare 10 min avea acces de tuse la care se trezea si plangea de durere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Cris, unde mergeti la munte? Poate veniti pe la noi in vizita

Ooana, , bona mea cand am angajat-o a avut o singura pretentie, sa fie de tip full time, nu doar cand am eu nevoie si prin urmare sa fie platita ca si un salariat 12 luni pe an, cu salariu raportat la cate ore pe zi vine. Mi-a zis ca ea nu cere concediu, decat in ziua de Craciun si Paste si 2 zile pe an cand se duce la comisia medicala. In rest, mi-a spus ca daca noi o sa plecam in concediu, sa o anuntam din timp si atunci va fi si concediul ei, dar cu conditia de mai sus, sa fie platita! Acum ce sa zic, femeia nici nu ne cunostea atunci, nu stia ca le avem cu plecatul, ca mergem in fiecare w/end la pensiune si de multe ori vinerea nu va lucra sau ca am o mama disperata sa stea si ea cu nepoata si din cand ii va mai da si ea liber cateva zile sau chiar o saptamana....si tot asa. Si-a asumat un risc, ca poate noi plecam doar 5 zile pe an in concediu si atat, mai ales ca cei pt care a lucrat inainte erau cam insurat cu joburile lor, ca mi-a zis ca nu prea vedea ea concedii sau sarbatori, ca lucra si pe 31. Acum cand i-am zis ca vreau sa plec la munte si sa vin dupa revelion era socata femeia, ma tot intreba ea cand vine, adica cum nu mai vede copilul pana in ianuarie. Asa ca mai in gluma mai in serios ii mai zic si eu ca n-ar fi visat ea atatea zile libere si ea mereu imi zice "multumesc mama, multumesc". De aia imi permit sa mai intarzii si eu aproape in fiecare zi 15 sau 30 de minute sau cateodata sa o chem cu jumate de ora mai devreme ori sa o rog sa stea o ora mai tarziu. A venit odata si a stat de la pranz pana a doua zi dimineata la noi, fara nimic suplimentar evident.



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ilinca, sa fie cu ochi! Nu cred ca-i bai daca iei acum antibioticul, asta daca e cazu, pana ovulezi, pana se fecundeaza ovului si poate incepe diviziunea celulara, tu termini tratamentul, plus lungul drum spre uter.

Crissy, dar ce are mititica?



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Am crezut ca am scapat de febra, dar in seara asta, dupa ce-am fost la cumparaturi toti 3, i-a pus tati termometrul.. asa, la misto, si avea puiul meu 39.3 , fete dragi, nu era deloc fierbincior, nici fruntea, nici la gatut, nici burtica, extremitatile oricum reci . Pai copilul asta ma baga la balamuc, nici macar un semn ca are febra. Pai daca nu eram cu musca pe caciula si nu verificam??
Maine dimineata sun iar pediatra si cred ca mergem la ea, deja au trecut 3 zile, febra e, bube vax.. Mi-e teama ca va sari ar cu antibioticul in schema, dar dupa 3 zile de febra deja nici eu nu mai stiu ce sa spun. In fine, poate o vedea ceva, poate vom face vreo analiza. Sper sa treaca noaptea fara sa sarim prea tare cu febra..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad



Tare naspa e situatia asta....Multa sanatate...Sa va faceti bine repede....Macar daca ai sti ce are...un diagnostic


De Histamina ce stiti? Oare este bine ca azi nu a aparut deloc....

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

paula, pastilele sunt pt tiroida.


oare daca cautam pe la noi, am putea gasi?!?
mai spune o data ce ai nevoie exact


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
In fine, poate o vedea ceva, poate vom face vreo analiza. Sper sa treaca noaptea fara sa sarim prea tare cu febra..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad


ma bag si eu, oare nu o fi vreo infectie?!?
noi la infectia urinara tot asa 3 zile cu febra mare peste 39 si nici un alt simptom...din analiza la urina ne-am dat seama


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput