FIV in Ungaria 147

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Sa dea Dzeu sa fie un capitol cu multe rezultate pozitive.
Tin pumnii la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lorena, Ioana, Samira, Maria, Adriana, Bombi - va tin la toate pumnii si va astept cu teste pozitive...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

samira, mi-ar placea sa ne intilnim, dar e cam departe Bucurestiul fata de Botosani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Doamne dar ce concurs de scriitoare viitoare gravide e p'aci!
Fetelor, mie mi-e cam greatza de la utrogestanu asta. Apropos de progesteron, daca beta iese pozitiv, progesteronul cat trebuie sa fie ca sa fie in norme bune?
stiti cumva?
Bombi, uf ce pacat ca nu ajungi la Bucuresti! sau macar la Cluj :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ioana,prg e bine sa fie cat mai mare la Beta pozitiv.
la Beta negativ daca iese peste 15nmol e bun si indica faptul ca nu ai deficit de faza luteala.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare,
mai fetelor dar rapide mai sunteti, pana am citit eu ultimele pagini ati deschis capitol nou si ati si avansat cu el.
samira eu nu te bat ca stiu ca esti cuminte si de data aste sper sa ai ce agata in brad si sa vezi ce de lectii o sa primesti pt noua ipostaza.
ioana mie ameteala aia mi se pare cu ochisori
ce sfarsit de an palpitant, abia va astept cu liniutele la numarat !
adipapazi eu sper sa punem de-o fetita cu fundita, ca parca m-as descurca mai bine cu ea, dar nu zicem nu nici la un baietel nazdravanel de pasarime ce sa mai zic, acum am pe balcon amintiri din copilaria mea - un canar si un sticlete. nu mai zic ca sotului i se facuse mila de un papagal destul de mare "in izmene" si era sa il ia si pe ala naparlise saracul si avea doar capul verde, restul era numai cu puf gri precum puii si arata f caraghios, exact ca in Tom si Jerry !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

io am fost si am facut injectia cu prg.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bombi,ai dreptate...e cam departe Bucurestiul de Botosani.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira faci si Clexane ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

eu data trecuta am avut 10 si nu stiam daca e ok sau. Beta era de 1,2
intrebarea este daca poate fi progesteronul mic si beta mare?


Citat:
citat din mesajul lui samira33

ioana,prg e bine sa fie cat mai mare la Beta pozitiv.
la Beta negativ daca iese peste 15nmol e bun si indica faptul ca nu ai deficit de faza luteala.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput