experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

De Exclusive ce mai stiti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Amonar, Exclusive a fost in tara sa-si vada mama care se afla intr-o stare nu prea buna. E pe drumul spre casa acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nikole, esentele florale Bach pot avea o influenta deosebit de buna in sfera psihica si comportamentala fara nici cel mai mic efect secundar.
Mi-am dat seama din experienta personala.
Sa vorbesti despre Homeopatie este f. greu pt. ca de cate ori am incercat am starnit o sumedenie de dispute pro si contra.
Eu am mare incredere in Homeopatie, am studiat-o la nivel de cursuri postuniversitare dar nu o practic la nivel de cabinet.De aceea cred ca nu pot fi suspectata de vreun interes ascuns.

Baiatul tau poate beneficia in mod stralucit de un astfel de tratament daca este consultat de un homeopat bun si asa cum am mai spus, cand remediul este bine ales el poate corecta si alte probleme de sanatate mai mult sau mai putin cunoscute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Nikole, esentele florale Bach pot avea o influenta deosebit de buna in sfera psihica si comportamentala fara nici cel mai mic efect secundar.
Mi-am dat seama din experienta personala.
Sa vorbesti despre Homeopatie este f. greu pt. ca de cate ori am incercat am starnit o sumedenie de dispute pro si contra.
Eu am mare incredere in Homeopatie, am studiat-o la nivel de cursuri postuniversitare dar nu o practic la nivel de cabinet.De aceea cred ca nu pot fi suspectata de vreun interes ascuns.

Baiatul tau poate beneficia in mod stralucit de un astfel de tratament daca este consultat de un homeopat bun si asa cum am mai spus, cand remediul este bine ales el poate corecta si alte probleme de sanatate mai mult sau mai putin cunoscute.



Am inteles, B. nica, multumesc!
De cateva luni ma gandesc sa-l duc pe Albastrel la un homeopat ptr problema alergiilor, are sarmanul tot ce un orl-ist isi doreste sa vada:((si cam e dependent de spray-uri nazale, care nu-s deloc blande.Eu insa ii curat mereu nasul, de cateva ori/zi cu ser fiziologic si vad ca e mai bine, dar trebuie sa-l vada medicul din nou, e candidat la operatie, i s-a indicat scoaterea polipilor.

Tatal unei foste colege de munca, de aici a trecut prin efectele agresive ale chemoterapiei , si a spus el ca facut fata relativ bine cu ajutorul (printre altele) esentelor bach.Este si astazi in viata, declarat cancer free, au trecut de atunci cativa ani buni.El e un exemplu , el singur o spune ca i-au fost de mare ajutor...de fapt de la el am auzit eu de esentele florale Bach:)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo doamnelor

am ramas datoare aici cu un raspuns, din capitolul trecut. mai precis cu un link.
http://www.clipfish.de/special/supertalent/video/3684534/das-supertalent-david-aus-dem-eisblock/

e vorba despre o persoana care sta intr-un bloc de gheata 20 de ore.

inca n-am gasit o explicatie logica, inclid sa cred ca e totusi un mare trucaj. astept cu interes parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nikole, sanatate lui Albastrel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

nikole, sanatate lui Albastrel.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

hallo doamnelor

am ramas datoare aici cu un raspuns, din capitolul trecut. mai precis cu un link.
http://www.clipfish.de/special/supertalent/video/3684534/das-supertalent-david-aus-dem-eisblock/

e vorba despre o persoana care sta intr-un bloc de gheata 20 de ore.

inca n-am gasit o explicatie logica, inclid sa cred ca e totusi un mare trucaj. astept cu interes parerile voastre.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Kariguld, da, noi am vorbit despre subiectul acesta. Ce nu inteleg eu la RTL este faptul ca nu informeaza clar daca au pus pe cineva care face parte din program sa urmareasca non-stop ce se intampla. Unde a disparut ungurul? Adica l-au filmat acolo la camion si dupa aceea au plecat acasa? Si dintr-o data a aparat ungurul in cosgiuc si RTL l-a asteptat la usa....E penibil. Oricum nu pot sa am o parere pt ca nu stiu exact ce si cum. E clar ca ungurul traieste din show-ul asta...are si staff, oameni cu jachete cu numele lui. E bun tipul

Oricum 20 de ore...nu stiu. Dupa ce am discutat noi despre chestia cu gheata am vazut la jurnal la olandezi ca in sfarsit universitatea Maastricht i-a gasit 'de hac' olandezului care putea sa stea o ora intr-un butoi de gheata (vazut pe viu): Cica tipul ar avea grasime maro in loc de alba, asa cum au multi oameni. Grasimea aceasta maro nu o detine multa lume si are anume proprietati si anume de a declansa caldura in corp. Ok, pana aici...sant de acord. Dar ei au tras concluzia: deci olandezul poate aceasta performanta din cauza acestei grasimi din corp. Mda...uite de aia nu mai am eu incredere in savanti....Pai cum? Unde ramane experimentul cu grupul de proba? Asa numitul RCT cu care le dau in cap terapeutilor si celor care 'calca gresit'.....Cati oameni cu aceeasi grasime au facut incercarea de a sta 1 ora in gheata? Si cati cu grasime alba? Si chiar daca ar fi fost mai multi cu grasime maro care rezista (asa cum sustin savantii) cum se eliminia influenta oricarei alte variabile din ecuatie? Adica rugatul, meditatul, sportul, dieta, samd? Deci concluzia savantilor este: oamenii cu grasime maro, pot sa stea o ora in gheata....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

3x3, nu stiu daca te-a mai intrebat cineva pana acum, dar daca da, poti sa mai spui o data , daca vrei , de ce ti-ai ales acest nick?
are cumva vreo legatura cu rezultatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

alexia 21,

Vroiam sa cuprind imaginea Sfantei
Treimi, care este omul, deci si eu, intr-un simbol.cum nu puteam folosi doar cifra 3, am facut 3x3.
Nu m-am gandit la nici o interpretare a rezultatului.

Se apropie 30ianuarie. Am o lisa deja pentru rugaciune. Cine doreste sa cuprind in rugaciunea pe care o voi face pe 30, pentru ceva sau cineva, sa imi scrie pe privat. Eu doar voi rosti. Nu va sti decat cerul.

Numai pace.

Mergi la inceput