experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Exclusive, legat de intrebarea ta, un documentar interesant.

'What the bleep do we know? Down the rabbit hole'
http://www.thepyramidpower.com/blog/category/documentaries/pseudoscience/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
Citeste articolul. Eu nu am mai multe informatii. Dar trolii ce sunt? Pitici ce umbla prin padure?


cred ca pot fi si asta, in vis totul e posibil. depinde ce fel de ciuperci au fost consumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
Citeste articolul. Eu nu am mai multe informatii. Dar trolii ce sunt? Pitici ce umbla prin padure?


cred ca pot fi si asta, in vis totul e posibil. depinde ce fel de ciuperci au fost consumate

Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.


Ai crezut ca glumesc? Ei exista cu adevarat

http://politiek.wordpress.com/2007/05/09/joost-eerdmans-als-trol/troljpg/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Intre un om care cel putin teoretic accepta ca pot exista spirite ale naturii, troli, pietre mai stiu eu ce si un om care le respinge din start eu simt un fel de tristete fata de al doilea. Si asta pentru ca primul, considerat in general putin dus cu capul si sarac cu duhul, are ceva esential ce celui de-al doilea ii lipseste. El poate sa creada. Punct. Nici un lucru, fie el laic sau religios, nu s-a realizat fara nebunia de a crede in ceva cu totul imporobabil si impalpabil. De la a crede ca pamantul e rotund pana la a crede ca mortii pot fi inviati.Toate au la baza disponibilitatea noastra de a crede. Fara asta nu suntem decat niste intelectuali. Ceea ce nu e rau, dar e ca si cand ai manca blatul de la tort si ai arunca frisca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Multumesc pentru poza Amonar. Ai rezolvat un mare mister si mi-ai luat o piatra de pe suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Ciupercile alea facatoare de minuni erau consumate demult de norvegieni si suedezi....si au fabricat nu numai troli dar si niste societati de neegalat cu restul lumii. Morala, folositi ciuperci si visati troli

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM


Multumesc pentru poza Amonar. Ai rezolvat un mare mister si mi-ai luat o piatra de pe suflet.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

inteleg ca sunt de preferat ciupercile care duc la troli celor care duc la capcauni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006

inteleg ca sunt de preferat ciupercile care duc la troli celor care duc la capcauni

Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.


Uite ca nu m-am gandit la asta. Dar pare corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

va urez sie eu La multi ani,sanatate si bucurii,prieteni dragi alaturi de voi.
e trecut de miezul noptii dar somnul a plecat de pe ochii mei.am cazut rupta de oboseala la 10.30.doar ca m-a trezit fetita ca la 11 cand a vrut sa plece la culcare,a mers mai intai in bucatarie sa bea un pahar cu apa.acolo si la intoarcerea in camera i s-a parut ca e urmarita de cineva.bieinteles ca asa a fost.ea s-a speriat.m-am gandit si impreuna am vorbit cu acel cineva,l-am rugat sa plece si i-am multumit, apoi.sper ca am facut bine.acum fetita doarme in sufragerie dupa ce a ascultat povestea preferata.in 3 nopti cand nu puteam dormi si trecand prin fata camerei ei am vazut un copil,fetita cred, care se juca la o bucatarie pe care fettia mea o are.statea cuminte,in genunchi,asa cum stau copii cand se joaca,cu pocioarele sub ei.era o prezenta linistita si am simtit ca ii placea ce facea,joaca.
o noapte usoara,cu vise frumoase.

mami de 18.11.03 si Robert Stefan 27.09.10

mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah




ma bucur sa te vad, danny1.
si eu fac tot la fel cu ingerasul meu mic. cateodata vine la mine si imi spune ca ii este frica de ceva, si stie ca este acolo. eu, am mai multe variante de rapsuns:
-sa imi iau de manuta ingerul si sa il trag acolo unde crede ca este "ceva" care sperie, si sa ii arat ca nu este nimic, considerand ca realitatea pe care eu o traduc este ultima.
-sa imi pregatesc ingerul sa intre in dialog cu propia simtire, sa accepte, si sa recunoasca ca ea este cea care decide, daca infrunta frica sau este spatanita de frica;
-abordez o cale mai profunda, de rugaicune, pe care o fac alaturi de ea.
prima varianta iese din discutie. nu sustin self esteem, inchid acele canale naturale de comunciare cu universul subtil din jurul ei, prin expunere fortata (tras de mana sa ii arat ca nu exista nimic acolo ca sa o sperie)
a doua varianta si a treia varianta este cea pe care o abordez , mereu, in ordinea varianta2, urmata de varianta3. in primul rand, ii dau feedbackul ca ii ascult simtirea, trairea. in al doilea rand, ii sustin si respect trairea prin recunoastere si dialog, si in al treilea rand, intra in relatie directa cu propia ei simtire, traire, prin controlul pe care il poate avea asupra trairii. ii sugeerez ca in astfel de situatii sa spuna foarte clar, "ceea ce exista acolo, sa plece; nu este bine venit; sa plece de unde a venit".
dupa ce "dialogheaza" cu acel ceva, mental, strigand, clar ca nu doreste asa ceva, vine si imi spune ca a plecat, ca nu mai este acolo. dupa aceea ii spun ca pentru a nu mai avea vizite nedorite, care ii provoaca frica, poate dupa aceea sa faca o rugaicune la DOAMNE DOAMNE. si o vad cum isi pune manutele impreuna si face rugaciunea.

daca nu as proceda asa ceva, comunicarea prin vizulaizare, s-ar diminua pana la inchidere totala a clarvederii, insa cu pastrarea conexiunilor minime, prin traire, emotie. se intretine in felul asta o mare sansa de a fi manipulat de emotii (energii) din planul subtil al universului in care traim.

in mod clar imi pregatesc puiul sa fie receptiv, la orice tip de simtire, traire. de un lucru sunt sigura. ingerul meu are lumea lui, iar datoria mea este sa sustin cunoasterea acestei lumi, prin maxima receptivitate si atitudine care sa sustina evolutia,cunoasterea si dincolo de lumea materialist-dialectica, deschiderea spirituala, mistica.

numai pace

Mergi la inceput