experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

3x3, ce interesant! Eu sunt taur cu ascendant in leu si jupiter pe ascendant Asa e cum spui, ascendentul este prominent dupa varsta de 30. Eu am Mercur in gemeni
Inseamna ca ai soarele in casa 12? Cea a ascunsului, spiritualitatii si subconstientului?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

o, nu!. Crezi ca mi-a fost usor toate cele daruite mistic?nu...am un neptun retrograd cat mine de mare opus ascendentului. Am venit cu mari datorii mistice din celelalte vieti. Datoria mea a fost si este sa invat de la viata cum sa descatusesc izvorul de intelepciune.

am muncit din greu, luptat fiecare secunda de viata pentru a iesi din datoria karmica a neptunului; lupta a inceput chiar inainte de prima secunda de viata...cand, inspiratia unui medic mi-a salvat viata, la nastere.
Norocul meu a fost ca neptunul a fost sustinut de planete 'grele', care se misca greu si mentin aspectele timp mai indelungat. Iar soarele s-a fatait prin casa a doua, aproape de ascendent, asa, sa imi faca in ciuda.
A fost un timp, ani de zile, cand am studiat astrologie. Era o modalitate de a cauta raspunsuri la intrebari profunde despre sine. A fost un inceput de drum, pe care pasesc acei ce au depasit planul fizic, in dorinta lor de cautare, cunoastere, redescoperire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

3x3 interesant!

ascendentul il poti afla doar daca stii data nasterii, nu??

Mereu am fost curioasa ,sa aflu ascendentul, dar nu stiu ora nasterii, si nici nu mai am cum afla:(

cred ca spre dimineata, intre 3-5 am, dar nu sunt sigura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Intru si eu pe fuga..tot pe fuga.

3X3 si eu am crezut ca a fost ziua ta. Atunci imi extind urarile asupra tuturor doamnelor si domnisoarelor care citesc si scriu pe forum. Cu intarziere desigur..

Eu sunt scorpion cu ascendent in gemeni. Desi sunt trecuta binisor de 30 de ani, parca tot un scorpion ma simt..mai bland si cu mai putin venin in coada , dar parca nu e geamanul din mine mai puternic. Poate ca gresesc, habar n-am de astrologie oricum.

Va pup din fuga..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si eu tot cu ascendent in Gemeni. Eu la chestiile astea cu retrogad nu ma pricep deloc. Eu sunt in Pesti (deci zodie duala cu ascendent in alta zodie duala). Dar, Amonar, ma gandesc ca nu te-ai ganidt la mine..ca nu tin minte sa fi spus eu pe undeva. Oricum, eu multumesc pentru urarile de bine pe care le intorc tuturor care citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Eunice78, atunci si tie La multi ani! Intr-adevar stiam numai o pestisoara pe aici.

3x3, eu am 3 planete retrograd, Neptun retograd opozit soarele. Plus Saturn in casa 9 in berbec, deci probleme carmice cui referire la religie, spiritualitate, printre altele.
Ce sa mai zic....am noroc cu 'focul' leului si 'focul' jupiterul de pe ascendant. La fel luna mea este in conjunctie cu uranus si pluto amandoua retrograde, daca asta nu e foc de artificii, atunci nu mai stiu ce sa mai zic
Ai dreptate cu referirei la casa 2 a ta. Am calculat gresit, trebuia sa merg o casa mai departe nu in urma. Stiu ca Mercur nu se 'departeaza' de soare prea mult. Dar eu zic ca totusi e un noroc....casa valorilor materiale si spirituale....cand iti cumperi Mercedesul?

Nikole, da pt ascendant este nevoie de ora nasterii. Numai un astrolog foarte bun, poate sa iti spuna ascendantul si fara ora.



Mergi la inceput