Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-alexa- ia da-mi adresa de mail sa vad dc se trimite asa. poti sa-mi dai adresa pe pm dc vrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Acelasi mesaj...

Sorry, that page was not found.

Poate nu am eu cont or something.

Citat:
citat din mesajul lui viss

-off,alexa, nu stiu cum sa fac,de pe calc.meu se deschide

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

pentru ca ma uit toata ziua numai la poze cu bebelusi frumosi gemeni, ti-am trimis pm cu adresa de mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

viss: m-am delectat cu poze;le voastre..ce frumos...
mamici, nu stiu de la ce Eva me-a s-a facut la poponetz rau de tot..s-a oparit de mi-e mila rau de ea. ii dau cu crema de galbenele. i-am dat si cu pudra dar am oprit pudra. nu stiu de ce , de la ce, dar e cam rau. ma sfatuiti sa fac altceva? o fi mai bun bepantene crema? of...toata vara nu am vaut nimic cu ei..pana acum nu ma patit asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- monas- si noua ni s-a intamplat, eu am dedus ca tine de alimentatie.ieri am dat ciorbica de vita, am scos dintr-a naostra, inainte s-o sarez, sa-i pun lamaie..le-a palcut de plandeau sa le mai dau, cand am plecat spre bucatarie. era cam grasa, nu am crezut ca o sa lase atat grasime..dar era gustoasa..sonia afacut caca, normla ca conistenta, dar s-a oparit, desi am schimbat-o in 10 minute..cu bepanthen alternativ cu sudocrem- pe baza de zinc, azi dim nu mai aera nimic. alteori treb rabdare, dat cu creme, schimbat pampers mai des, lasat dupa ce dai cu crema un pic fara nimic,tinuta in piicoruse sa nu se atinga.. si intr-o zi trece..
- alexa- am dat mail, sper sa-l primesti, sa ma anunti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Viss, am primit, dar tot acelasi lucru imi zice. Asta e. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MONAS, nu e de la dinti? Poate apare vreunul pe scena... Am mai auzit cazuri in care copiii faceau rani la funduletz inainte cu putin timp de a aparea un dintzisor...
Eu sunt de parere ca bepanthen si pasta petrini sunt cele mai bune. Cel putin in cazul nostru asa a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

LA MULTI ANI !
Sa fie un an plin de sanatate si impliniri pentru gemenasi, partini si frati (unde este cazul).
Bun venit celor 2 gemenasi si nastere usoara alexa.
Pentru inceput vreau sa le spun la mamicile de gemeni care nu au ajutoare we are my heroes, eu am pe mama ajutor 24 din 24 si tot simt ca nu fac fata, mai ales noaptea cand pana pe la 5 -6 dimineata numai eu sunt de garda.
Noi avem 5 saptamani si suntem grasuni Sophia are 3.6 kg si Anton 4.2 Kg avem colici in continuare chiar daca am trecut pe biberoane DR Browns, si prosti anti colici le-am dat fara efect, si acuma nu mai dau nimic.
Au facut amandoi o alergie la pampers urata rau fundulet, puza, cuc si bulanase, acuma sper ca suntem pe trecute, folosim pampers happy cam trece pipi prin ele dar nu s-au mai iritat asa tare.
monas ei au inceput sa-si revina dupa ce am inceput sa-i spal cu apa cu bicarbonat, 1 l de apa calda cu o lingura de bicarbonat, echilibreaza ph local, si ii ung cu vaselina alba (lanolina alba) nu se mai lipeste pipi de piele - se gaseste mai greu dar e mai buna ca orice crema eu le dadeam cu weleda si avent , pt scaderea aciditati pipiului le dau 1 gr de carbonat de calciu 5 zile (nu se da alt calciu in timpul asta).
Anton e agresiv daca ii culc in timpul zilei impreuna, sa nu uite unul de altul, fata se lipeste de el si adoarme, in mod normal imi ia o ora sa o culc, dar el incepe sa se foiasca sa o impinga, pufaie si bufneste ca un mosneag da din aripi si o loveste numai in cap, ea sta cuminte si nu zice nimic numai sa stea linga el.
Eu am 10 kg de dat jos , si nu pot tine nici o cura ca teoretic alaptez , dar dupa ce ii iau de la sin mai baga 100 -110 Lp la biberon, dar as vrea sa tin asa putin cum e macar pt anticorpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Cam cate kg se elimina dupa nastere? Bebelus + placenta+lichidele acumulate in tot corpul. Asa in medie...ca normal ca difera de la o persoana la alta.

Chiar sunt curioasa...cu cate va trebui sa ma lupt eu, din moment ce am luat cam 25kg in plus fata de cum eram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ia sa vedem ca am facut alt album:
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/sarbatori%20%202011/

Mergi la inceput