Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Foarte optimist post...
Eu personal nu fac nicio confuzie si cred ca stiu foarte multe despre bacteria asta. De aia m-am retestat si merg la doctor din nou chiar dupa ceva tratamente facute. E adevarat ca e greu de ucis bacteria dar ce sa facem, sa stam sa asteptam? Poate nu o invingem de tot dar traim cu speranta ca o s-o facem. Eu cred ca eliminarea simptomelor e o lupta castigata chiar daca nu inseamna si castigarea razboiului.
Dar care e solutia, antibiotice pana la sfarsitul vietii? Descoperirea unui tratament minune? Resemnarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Im dati va rog detalii (precise) vis a vis de procedura de urmat pt dr. Gogoase? Eu am fost in Ungaria acum X ani insa am pe cineva caruia i-am propus varianta cu Romania.
Multumesc

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_rezi spune:

La dr. Gogoase de luni pana joi in principiu , vinerea si-o mai ia libera din cate am inteles, de la ora 7 fara ceva-7 recolteaza sange pacientilor pana la 8. Dupa 8 nu mai recolteaza. A doua, a treia zi primesti raspunsul, daca ai noroc, poate chiar in aceeasi zi...pentru cei din provincie ar putea cred sa dea raspunsul in aceeasi zi sa nu-i mai puna pe drumuri sau sa-si ia o zi de cazare in Bucuresti. WB costa 2 mil, Elisa 1 mil, daca vii cu vreo trimitere de nu stiu unde ti le face pe toate la pretul de 1 milion...nu stiu mai multe detalii, este ceea ce am auzit. Personal, am platit 300 RON intrucat mi-am facut analiza la cererea mea si nu a vreunui medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Uups - analiza in spectru intunecat vroiam sa intreb am auzit ca si asa ceva se face. Am asociat cu dr. Gogoase deci nu WB sau Elisa.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliciDbr spune:

Urmariti linkul http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=678120&pid=10892101&st=162#entry10892101, mai exact mesajul 180.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Buna!
Tocmai ce am vorbit cu Dr. Moscu si se pare ca doar spirochete mai am si ceva micoplasme. Astept si filmele sa le vad. De restul am scapat (erlichie, babesie, bartonela). La ultima microscopie era babesie inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Babesia cum arata la microscopie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Uite cum arata babesia.
http://www.youtube.com/watch?v=aSG9pgiPZZA&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Sunt chestiile alea din interiorul celulelor pe care face zoom?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

da, ele sunt, parca au si alta culoare, ovale si marisoare din hematii (cerculetele goale).

Mergi la inceput