Pufi de 2010 (54) - Craciun fericit!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu vreau sa ma uit la Vocea Romaniei, sper sa ma lase pitica


Simply,mami de Ariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Eu vreau sa ma uit la Vocea Romaniei, sper sa ma lase pitica


Simply,mami de Ariana



pai uitati-va impreuna

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:


Ma ajutati si pe mine cu parola de la contul comun? Mi-am reinstalat windowsul si s-a pierdut




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai




In asteptarea Mosului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

anace scumpa esti! parca o iei de la inceput(ganduri,probleme,calcule,etc)oricum....noi suntem alaturi de tine indiferent de decizie! ce e bine ptr tine nu e neaparat bine si ptr mine....asa ca...nu judecam pe nimeni...si nu trebuie sa te simti trista sau vinovata de sarcina ta vs dorinta noastra...din contra...ia tot ce e mai bun de la viata ! si daca asa a vrut Domnul...stie el de ce!


simpli....eu inca incerc sa imi revin dupa mesajul tau referitor la fericirea ta...m-am uitat si la un film cu/despre craciun si am asa un nod in gat,o fi filmul de vina? o fi mesajul tau???! bv mami! sa dea Domnul sa te bucuri de fericirea ta cat mai mult si cat mai des...si nu numai tu ci si celelalte mamici! las ca vine si bb 2....aaaa....si prolactina....nu m-am gandit la asta...trebuie sa dau un search pe goagal....tinand cont ca am alaptat si eu destul de mult...



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme


Ma ajutati si pe mine cu parola de la contul comun? Mi-am reinstalat windowsul si s-a pierdut




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai




In asteptarea Mosului...



sorry...te-as ajuta eu dar sunt si eu cu aceiasi problema...



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza dragelor...vaservesc cafelutza de dimi....

sunt treaza de cateva ore...am terminat si cafeaua....m-am si vopsit ca de...altceva cesafac...sa nu trezec familionul...am googalit...aiurea...

ia sa va spun prb mea ..de moment...

pt ca am fost la ziua mai multor copilasi...am ramas asa, de felul cum socializau ei...cum au reactionat unii la tort...etc si am zis camusai de ziua lu jiji sa vina si la el prietenii si sa se bucure impreuna....buuuuun

problme data fiind ziua speciala candavrut matracuculmeu savina pe lume..

1. toate locatiile din zona ( locuri de joaca) sunt incahise pana pe 3
2. cofetariile pe 1...pauza
3. parinti obo dupa rev ca sa mai stea de fundul copiilor

asa ca...ce ma fac eu? astea vor fi problemele din fiecare an...

ce-o sa-i spun lu jiji??? mami...imi pare rau..mai tre sa astepti si tu 2-3 zile sa intre lucrurile in normal ca sa-ti pot serba ziua....
(as putea sa fac eu tort..savina copii acasa....dar...e complicatspatiul f mic..etc)
dar ...as puteasa-i fac eu un tort...sa-l sarbatorim in familie...si apoi sa mai sufle in lumanari si pe 3....nu?

acum....de unde iau tort?????
imi amintesc ce nebunie a fost anul trecut cu torturile...

asta e...

usor, usor tre sa ma apuc de shmotru....azi tre sa bag tare..sa vedem cat de cooperant va fi jiji....

va pup...spor la treburi


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

s-a dat deja cofeaua? am savurat si io una in balcon... tot zic sa ma las... si am mai savurat si o turbaciuna de febra a cumparaturilor si imbulzeala lu' naiba in piata...

si se pare ca m-am decis (nu inca 100%) la ce gradi duc copilul... la cea unde behaiau 4 copii din 10... dar aveau teatru lunar... scari safe, covorase pe jos, desene pe pereti, 3 educatoare si o ingrijitoare la grupa si cu vreo 2 mln mai scumpa decat restul... de la 3 ani il voi duce la Montessori, pana atunci sorry Montessori, dar n-aveti scari safe... criteriul a fost urmatorul "la ce gradi il pot lasa astfel incat sa n-am prea multe indoieli si temeri dupa ce-l las acolo?"

o mamica din cartier mi-a vandut un pont cu o cresa in apropiere cu 15 copii in grupa si taxa 2 mln... ii zic ca la gradi de stat dau crenvusti la copii si ea se uita la mine ca la o cazuta de pe Luna si-mi zice "si ce altceva sa dai la copil la mic dejun?"...

dar m-am gandit ca daca afla seful ca duc copilul la stat nu-mi mai da marirea de salar de 10 bulioane...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Eu vreau sa ma uit la Vocea Romaniei, sper sa ma lase pitica


Simply,mami de Ariana



si v-au iesit preferatii la vot??? al meu NU!!! (catalin dobre)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza dragelor...vaservesc cafelutza de dimi....

sunt treaza de cateva ore...am terminat si cafeaua....m-am si vopsit ca de...altceva cesafac...sa nu trezec familionul...am googalit...aiurea...

ia sa va spun prb mea ..de moment...

pt ca am fost la ziua mai multor copilasi...am ramas asa, de felul cum socializau ei...cum au reactionat unii la tort...etc si am zis camusai de ziua lu jiji sa vina si la el prietenii si sa se bucure impreuna....buuuuun

problme data fiind ziua speciala candavrut matracuculmeu savina pe lume..

1. toate locatiile din zona ( locuri de joaca) sunt incahise pana pe 3
2. cofetariile pe 1...pauza
3. parinti obo dupa rev ca sa mai stea de fundul copiilor

asa ca...ce ma fac eu? astea vor fi problemele din fiecare an...

ce-o sa-i spun lu jiji??? mami...imi pare rau..mai tre sa astepti si tu 2-3 zile sa intre lucrurile in normal ca sa-ti pot serba ziua....
(as putea sa fac eu tort..savina copii acasa....dar...e complicatspatiul f mic..etc)
dar ...as puteasa-i fac eu un tort...sa-l sarbatorim in familie...si apoi sa mai sufle in lumanari si pe 3....nu?

acum....de unde iau tort?????
imi amintesc ce nebunie a fost anul trecut cu torturile...

asta e...

usor, usor tre sa ma apuc de shmotru....azi tre sa bag tare..sa vedem cat de cooperant va fi jiji....

va pup...spor la treburi


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



imagineaza-ti cum va fi la 18 ani! voi plecati pe la vreo pensiune de vis din Austria, iar el Revelion cu pretenii si numai bine se trezesc din betia de an nou ca au un nou motiv sa chefuiasca!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si vroiam sa ma laud cu olimpica de fii-mea... a inscris-o profa pe lista la olimpiada de romana si inca n-a ajuns acasa... abia astept sa-mi povesteasca ce-a facut... imi place si cand ne expune toate lucrarile si testele ei pe frigider ca sa luam la cunostinta... a evoluat mult din clasa a 5-a cand citeam si ma prapadeam de ras... acum citesc si ma minunez de frazele ei elaborate si vocabularul select... ce mai, imi creste ranza!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput