Hepatita B

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

2000 de copii sau de UI???? Cand mi au aprobat mie se incepea de la 100000 de copii..s-o fi schimbat protocolul??!!
Fibromax puteti face si la Centru de Diagnostic si Tratament Victor Babes e vre 500 lei si vi l face imediat.
Mult succes cu tratamentul, la antivirale nu v-ati gandit??? Merg mai bine pe B, decat interferonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Buna fetele, as avea o intrebare daca stie cineva vreun raspuns. Trebuie sa nasc la sfarsitul lui martie si sotul este purtator "sanatos" de virus b. Daca eu nu am, trebuie sa fac imunoglobulina copilului la nastere?

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
26+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

amy din cate stiu eu copilul se vaccineaza obligatoriu pt hep b la nastere la 2 luni si la 6 luni dar sapt viitoare merg la dr si il intreb

andreea la laboratoarele unde si-a facut sotul viremia (synevo, matei bals si inca vreo 2)valorile se exprima in UI

dosarul a fost aprobat fara biopsie in locul ei a avut fibromaxul

Livia 36 + Stefan Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

ziua buna la toate fetele....amy chiar daca e purtator sanatos o sa ii faca vaccinul obligatoriu plus imunoglobulina(am auzit ca aceasta costa in jur de 900 ron)si trebuie procurata dinainte ...in tara nu se prea gaseste,doar am auzit...nimic concret.Eu ma fost la dr zadori...si in martie ma apuc de fiv chiar daca am viremia 4437 copii/ml.a zis doc ca sansele sa fie contaminat bebe sunt foarte mici si oricum se imunizeaza la nastere.i;m happy.....va poop pe toate si aveti grija de voi si de bebei vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ati mai aflat ceva? Ideea la mine e ca sotul are, nu eu. Dr ginecolog a zis initial ca e putin probabil sa ia dar sa mergem sa intrebam. Oricum pe 17 ianuarie mergem si la Victor Babes ...

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
27+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

amy si la noi tot sotul este bolnav eu am discutat inainte de fiv atat cu ginecologul cat si cu embriologul si mi-au spus ca nu se va transmite la bebe si ca oricum ii fac vaccinul la nastere.



Livia 38 + Stefan Matei

Mergi la inceput