Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Craciun fericit dragele mele prietene alaturi de care am trait Spiritul acestui Craciun atat de special!!!

va imbratisez cu mult drag!

fiecare sunteti speciale in sufletul meu pentru ceea ce a facut



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Craciun fericit IniMoaselor!

Am ramas codasa la povestit si va multumesc ca nu ati aruncat cu oua dupa mine.

Am trimis cutiile si cumparaturile pe 23 decembrie la Rimnic, la Elfa-sefa - mama mea. Cum s-a descurcat sa le puna in pungi pe categorii- treba ei . Am pus cateva poze aici cand pregatea pungile cu niste elfi (mai mari ca ea ) care s-au implicat in partea administrativa (multumim Marius si Daniel). Toata dupa amiaza au facut pungi si pachete - am atasat cateva poze facute de mama cu telefonul, cat se pricepe, draga de ea.

Din pacate Moshul a ajuns pe 23 si 24 la 2 din cele 3 familii, din lipsa de timp. Pe 27 mai ajunge si la Madalina si Ginel, fratii fara parinti din Nicolesti.

Pe 23 a plecat spre Denisa, fetita de 13 ani crescuta de bunica. A ajuns cam pe seara si poarta era inchisa. Cand a inceput mama sa strige la poarta au inchis si lumina. Unul dintre elfi s-a dus la ele pe 24 zi i-a dus Denisei cadourile de la noi toate. Bunica a fost foarte emotionata si i-a multumit si i-a spus ca nu a deschis seara pe 23 ca s-a gandit ca erau colindatori si nu avea de niciunele sa le dea, bani nici atat . Era frig in casa si stateau intr-o singura camera incalzita si aia cum se putea, ca nu au bani de lemne. In loc de geamuri au scanduri si nu au acoperis. Denisa s-a bucurat foarte mult mai ales de hainuite, de hanoracul gros si de ghetele imblanite. Bunica avea lacrimi in ochi cand a vazut alimentele si nu mai avea cuvinte sa ne multumeasca. Elful s-a zapacit si nu a facut poze, dar elfa-sefa va merge sa le duca lemne (am impulsionat-o si pe ea si a gasit un donator care sa le ajute pe Denisa si bunica ei catusi de putin cu incalzirea peste iarna) si ne va timite 2-3 poze cu Denisa.

Tot pe 23 seara elfa-sefa s-a dus la Nicoleta si cei 5 copilasi: Teodora, Cristina, Catalin, Maria si Paul. Din prea multa initiativa a chemat si televiziunea locala care a filmat (nu comentez aici, ea a vrut sa iasa cat mai bine ca i-am facut capul calendar de cate ori i-am zis sa faca poze ca sa am dovada ca toate hainele/ jucariile/ alimentele au ajuns la cine trebuie - asta e cu mos subcontractat ). Mama a stat putin de tot la ei, insa am inteles ca reportajul va fi transmis pe postul local, cred ca azi sau maine. O sa va anunt din timp sa va uitati. Intre timp am pus poze cu fetitele.

Cam atat raporteaza iniMoshul de Rimnicu Sarat. Eu am fost crutata de intalnirea live cu acesti copii, deci am trecut Craciunul cu inima mai usoara decat fetele dragele: Daria, Aka, Alinuk, Manuela, Diana, Rall, Mada...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetele din tara, a ajuns Moshul si la voi??

ca din Bucuresti a plecat


Diana
ne-a spus ca a sosit
nu stim nimic de restul


IoanaPos multumim tie si mamei tale pt efort.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna Ajutoarelor.
Sper ca ati avut un Craciun Fericit, alaturi de cei dragi. La noi asa a fost, am petrecut Craciunul cu parintii, fratii... a fost minunat.
Alinuk eu am primit un aviz postal si expeditorul cred ca esti tu.... sti ceva?
Maine voi merge la posta ca azi nu cred ca e deschis.
In timp ce serveam masa de Craciun am avut un sentiment tare placut, ma gandeam la toti copiii nostri "adoptati pentru o zi", ca vor avea ce manca cel putin o saptamana, ca vor avea haine o buna perioada. Sotul meu a vorbit cu cineva care lucreaza in constructii si ne-a promis ca dupa sarbatori va veni cu noi la familia din Garbau sa vada casa si sa vada cum putem construi inca o camera si o baie pentru ei.
Vom ajuta aceasta familie cum putem.

Va pup pe toate si va asteptam la Cluj (Papanash a promis), asteptam si alte IniMoashe.
Pupici tuturor,
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Craciun Fericit, sper ca ati petrecut minunat!!!



fetelor....ultima strigare!!!!

Ne chefuim miercuri, 28.12.2011, la ora 18-18.30, la rest. St' George, in centrul istoric, pe strada Franceza, nr. 44?
Cate persoane vom fi???
Trebuia sa vorbesc de rezervare...pe 27 si 28 lucreaza numai pentru mese rezervate..


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Craciun fericit! Prezent, deabia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Craciun fericit !
Si eu vin la intalneala !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Ce frumos ca va intalniti iar!!!!!!! Mi-as dori sa pot veni si eu sa va cunosc pe toate, dar nu am cum sa ajung. Offfffff ce rau e sa fii asa departe

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:


Craciun fericit, INOMOASHELOR!
stiu ca actiunea a luat sfarsit mai e maine la Slobozia o serbare bis s-a anuntat Kateryna si manuela...alinuk mai vii? Abia astept sa va cunosc si abia astept sa vedeti copiii
Am citit cum au decurs toate intalnirile cu Mosul
sunteti minunate, mi-ar fi placut sa vin la inatalnire...insa , departarea, stiti si voi

maine serbarea e la ora 11.30, astept sa ma sunati, sa va spun cum ajungeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetele responsabile de actiuni din tara
noi am pus o vorba buna la Moshul, si de aici din Bucuresti a plecat spre voi
la Diana era cel mai fragil pachet, caci continea in afara de cadou si icoana + obiectele castigate la licitatie

prezent si eu la intalnire!
averstisment: o sa fie o intalnire de lucru
o sa va rog pe fiecare sa va faceti un mic remember al campaniei, fiecare in zona in care s-a implicat, pentru a putea sa tragem o linie si cateva concluzii



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput