Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

de maine ( cu ajutorul Dianei care asigura transportul) copilasii de la gradinita din Tanacu vor avea un calorifer electric, tot de la Mos Craciun . mi-a spus Dianaalex ca dna educatoare s-a dus cu copiii si a pichetat la primarie pt obtinerea de fonduri de reparatii centrala, in zadar, se pare.
Ce ziceti, e o idee buna sa le ducem un calorifer ?



E o idee grozava! Bravo!

Felicitari fetelor de la Vaslui si de la Cluj! Sunteti minunate! Doamne, in ce conditii traiesc copiii aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

Au intrat in biroul primarului si i-a pus sa se aseze la masa pe scaune. I-a dezbracat pe toti si a inceput sa ii invete poezia. Primarul se uita socat la ea si a intrebat-o ce face. Ea i-a spus ca vrea sa stea la caldura iar daca primarului ii convine sa faca schimb.



Unde dai si unde crapa - un om mai cu bun simt ar fi inteles ca este un gest al unui om disperat dar civilizat. Pacat ca i s-a taiat si salariul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

papanash, ai PM cu contul si detalii.

Azi am cumparat hainute noi pentru cei 8 copii din Rimnicu Sarat si din Nicolesti: puloverase si bluzite pentru cei mai mici, hanorace pentru cei mai mari. Am luat si incaltari pentru 3 dintre fetite.

De asemenea, am cumparat dulciuri si alimente de baza. Pentru fiecvar copil o sa fac in noaptea asta cate o punga cu 2 portocale, 2 mere, 1 cioco, eugenii nici nu mai stiu ce am mai luat...

Maine vine o masina de la Rimnic si ridica pachetele.

Am fost si la depozit in seara asta. Am mai ales cateva hainute si jucarii. Le-am pus intr-o cutie pe care am scris Rimnic (hainutele). Jucariile sunt intr-o cutie in mijloc - a carat-o Patricia ca se plictisea.

Am luat si ce-am mai gasit din creioane/ carioci ramase de la Atelierul Mosului. Am gasit 3 foarfeci - 1 cu zimti, 2 normale dar din plastic. Le-am lasat acolo, inteleg ca sunt ale cuiva. Daca mai gasesc in punga foarfeci duc inapoi. Incepusem sa sortez (unele carioci sunt rupte/ fara capac etc) dar P imediat a fost langa mine si a cerut 'ioanele', asa ca le sortez dupa ce o culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

De maine copii de la gradinita Tanacu vor avea caldura am platit azi caloriferul electric. In sfarsit vor sta copii la caldura. Va multumim tuturor . Ma bucur ca am fost alaturi de voi la aceasta actiune, ,ma simt mult mai bogata sufleteste. Cand mai aveti vreo actiune va rog sa ma mai anuntati si pe mine, imi doresc sa mai particip.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

poze si continutul pungilor incepand cu 22.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

inca ceva: azi cand am luat hainutele am intrat in vorba cu vanzatoarele si dupa ce le-am spus pentru cine cumpar mi-au dat cadou o bluzita pentru baiatul de 7 ani - Catalin. Multumiri desi nu cred ca citesc, doamnelor de la magazinul fara nume, de pe coltul cu scoala 77 (Pantelimon).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

cand zicea Aka ca va face o poza bonului fiscal, m-am gandit ca e o idee buna pe care o pot alica si eu , dar inainte nu m-am gandit, obisnuita de la servici sa scanez documentele....Asa ca am pozat si am postat si bonul.
http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/?saved=1

Va pup
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Laura-s, stii ce m-a facut sa inlemnesc pe scaun: intr-o poza e un copil gol si in alta unul care are doar un tricou si afara era zapada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Laura-s, stii ce m-a facut sa inlemnesc pe scaun: intr-o poza e un copil gol si in alta unul care are doar un tricou si afara era zapada...

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!



desi familiile sunt f sarace isi iubesc si ocrotesc copilasii
in ambele case era cald, iar baietelul gol(ne-a explicat mama) nu suporta haine pe el
cum il imbraca cumsi le da jos...ne spunea ca are niste probleme psihice si nu vede cu un ochi
astfel, din punctul meu de vedere, copiii sufera de saracie dar nu sunt maltratati sau neiubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Veronica, nu am vrut sa se inteleaga asta, in niciun caz . Sunt sigura ca o femeie care decide sa adopte inca 5 copii pe langa ai ei, are un suflet mare si nu ii neglijeaza. Mai degraba ma gandeam ca nu aveau cu ce se imbraca de iarna, de aia stateau in tricou...

Mergi la inceput