Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Fetele cine vine maine la depozit?eu incerc sa vin pe la 10,30 mai ales ca marti Nu sunt disponibila merg la tara la soacra sa tai porcul si sa vada baiatul.papanash cand cum vb despre familia din Secuieni?Eumada ne ajuta cu cumparaturile, ei tb sa i dam banuti pt asta si sa vb maine sa rezolvam cu un curier pt hainute si jucarii ca timpul e scurt sa mai trimitem cu posta mai ales sapt asta sunt full la posta.......vii maine sau vb altfel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mari, ne-am facut griji ca n-ai dat de veste nimic, dar ne-am linistit cand am aflat ca sunteti fara semnal. Ma bucur ca totul e bine si ca toti sunt incantati, data viitoare e musai sa ajungi si tu.
pai hai sa strigam mai tare :

Cine poate ajunge la serbarea copiilor din Slobozia ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Fetele cine vine maine la depozit?eu incerc sa vin pe la 10,30 mai ales ca marti Nu sunt disponibila merg la tara la soacra sa tai porcul si sa vada baiatul.papanash cand cum vb despre familia din Secuieni?Eumada ne ajuta cu cumparaturile, ei tb sa i dam banuti pt asta si sa vb maine sa rezolvam cu un curier pt hainute si jucarii ca timpul e scurt sa mai trimitem cu posta mai ales sapt asta sunt full la posta.......vii maine sau vb altfel?

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=gabby2011&catid=&search=Cauta&searchtype=2


Gaby, dar ai date de contact pentru famila aceea ? Adresa ?
Vorbim maine la tel, cand ajungi la depozit sa cauti hainute pt ei, sa le grupezi si poate le si trimiti .
Ai grija ca la depozit sunt mai multe colete, sunt jucarii aduse pt domnesti, nasta si voluntari, sa nu le incurcam.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Eumada, multumim ca ne ajuti si vrei sa ajungi la copii.Poate le faci si niste poze, primele lor poze. Vorbim maine sa stabilim detalii.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Incerc eu sa ajung la serbare la Slobozia, voi fi prin zona atunci. Astept pe PM un telefon al lui Mari_Paun. Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


Incerc eu sa ajung la serbare la Slobozia, voi fi prin zona atunci. Astept pe PM un telefon al lui Mari_Paun. Multumesc !



manuela cu mare drag te asteptam. iti trimit nr meu pe Pm
cine mai vine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Fetele cine vine maine la depozit?eu incerc sa vin pe la 10,30 mai ales ca marti Nu sunt disponibila merg la tara la soacra sa tai porcul si sa vada baiatul.papanash cand cum vb despre familia din Secuieni?Eumada ne ajuta cu cumparaturile, ei tb sa i dam banuti pt asta si sa vb maine sa rezolvam cu un curier pt hainute si jucarii ca timpul e scurt sa mai trimitem cu posta mai ales sapt asta sunt full la posta.......vii maine sau vb altfel?




Gaby, dar ai date de contact pentru famila aceea ? Adresa ?
Vorbim maine la tel, cand ajungi la depozit sa cauti hainute pt ei, sa le grupezi si poate le si trimiti .
Ai grija ca la depozit sunt mai multe colete, sunt jucarii aduse pt domnesti, nasta si voluntari, sa nu le incurcam.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )








Am adresa, da am tot vb cu Mada azi si pe mess si o sa trimitem coletele prin curier la ea cred pt ca nu stiu daca cei de la curierat livreaza si in sate sau daca nu iau cat nu face.ma interesez.Stie cineva un curier ok care ajunge in Bacau?da maine sunt singura acolo?cine mai vine?ca singura nu as vrea sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

maine la depozit ajunge si alinuk parca. Vezi ca trebuie sa te cuplezi cu cineva cu cheie, ca nu mai este la magazin.

Di, ne-am recompensat la dnele de la magazin, au fost ff surprinse, placut zic io

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dragelor,

asadar, Aka sa ne spui de Nasta ce afli. Tu poti sa iei din apropiere de tine ce mai e pt ei? Eventual sa ii intrebi daca primesc ulei, zahar, orez.
(iarta-ma am facut o incurcatura, ti-am trimis un PM tie in loc de Alex@Sara..de pe contul lui Cricor... nu ma intrebati ce e incurcata rau)


cum vad eu desfasurarea actiunilor de aici inainte:

Eu marti pe la ora 15h30 plec din Bucuresti zona Gara de Nord spre Domnesti. Cine poate sa vina cu mine vorbim sa vdm cum ne intalnim. Papanash sper sa reuseasca, a zis ca in principiu vine si mai am o prietena a mea care s-a oferit sa vina si ea.
Aici, pentru ca micutii sunt receptivi si inteleg vrem sa le oferim un mic spectacol cu Leon Magdan. O sa vina imbracat in Mosh si o sa ii distreze putin.

Miercuri din pacate pt Don Orione, desi ziceam ca as merge si eu...am uitat ca are Teo serbare

In fine astea's zilele stabilite aproximativ, pana la urma Aka si DiCirstea pot merge cand pot ele si in primul rand in functie de prg lor. Putem sa atacam toate locatiile odata impartindu-ne marti de ex!
Fiecare in locatia din apropiere de unde locuieste.


In ceea ce priveste ce mai e de cumparat dpdv al alimentelor

Am trecut prin market si m-am uitat la preturi si pt:
un ou kinder
o pungutza cu mosh + un globuletz + un ren de ciocolata
2-3 portocale
cateva baloane cu La multi ani! + artificii (sa se distreze si ei de Revelion)
un suculetz

estimez un max de 20lei/ pachet

eu pt Domnesti atat voi lua

Pt Voluntari si Nasta daca mai luati ulei, zahar, orez, nu stiu exact la ce cantitati sa ne gandim.
Poate cam cate 20kg de zahar, 20kg orez, 20l ulei pt Voluntari si
pt Nasta cate 10?? habar nu am, zic si eu
ulei+zahar+orez ar fi aprx 15lei
pe Voluntari ar fi un buget de 300lei in plus fata de cat am zis mai sus: 20/pers
pt Nasta ar fi de 150lei in plus fata de cei 20lei/pers


asadar recapitulare BUGETE NECESARE:

Nasta: 150lei + nr copiix20lei
Voluntari:300lei + nr persoanex20 = 300+45x20 = 1200lei
Domnesti: 14x20 = 280lei la care vom adauga cat vom plati lui Leon pentru ce va veni sa faca / el a zis ca nu ne poate cere o suma...dar ma gandesc la o suma de 150 sau 200lei.

ce ziceti?

Simona eu maine voi lua cele de mai sus din banutzii mei si ne decontam cand ne vedem, sau virament dupa caz.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Alinuk, nu cred ca la nasta ducem alimente, este spital....
ducem dulciuri si fructe copiilor.
Alimente ducem la don orione, atat.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput