Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragilor, ma bucur sa va pot invita la un concurs foarte frumos:

Īmpodobirea bradului īmpreuna cu familia, o plimbare cu sania pe pārtiile de la munte sau povestile spuse īn jurul focului savurānd o cafea buna cu cei mai buni prieteni? Cum īti doresti sa petreci zilele de Craciun anul acesta?
Scrie-ne cum arata pentru tine ziua perfecta de Craciun si cadoul ideal pentru sarbatori poate veni īn casa ta: sistemul NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo semnat de Agatha Ruiz de la Prada.
www.desprecopii.com/Images/Upload/picolo-prada21.gif" border="0">

Pentru a intra in concursul nostru, trebuie sa ne povestesti la acest topic, cum īti doresti sa petreci zilele de Craciun anul acesta. Impartaseste cu noi aceasta dorinta si poti avea surpriza de a castiga un cadou deosebit - unul dintre cele 5 sisteme NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo semnat de Agatha Ruiz de la Prada, puse in concurs. Va aduce o pata de culoare īn locuinta ta si iti va prepara o cafea perfecta cu aroma bogata si gust intens la presiunea profesionala de 15 bari.

Aici puteti citi www.desprecopii.com/info-id-7672.htm" target="_blank">regulamentul oficial.

Va urez succes si ma bucur ca v-am putut oferi acest concurs frumos pe DC.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

start concurs!

succes!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Craciunul de anul asta se anunta special pentru noi pentru ca va marca pentru familia noastra niste premiere. Primul Craciun in casa noua, cu bradul nostru, nu de la parinti! impodobit impreuna cu fetita si garnisit cu /cadourile pentru invitati. Primul Craciun in care va trebui sa demonstrez ce gospodina sunt si sa pregatesc singura masa pentru parintii nostri. Primul Craciun in care fetita noastra il asteapta pe 'Motu', anul trecut fiind prea mica pentru a intelege ceva.
Primul Craciun in care voi privi Sarbatorile prin ochii fetitei mele.
Abia astept sa vad cu cata seriozitate va alege globurile, beteala si luminitele, asa cum se implica cu tragere de inima de fiecare data cand 'ma ajuta'.
Abia atept sa vad fetisoara ei zambareata cand va intra moshu si ii va da jucariile din sac, pe masura ce ea ii arata lui ce fetita mare este si cat de multe stie - animalele din carti, obiectele din camera ei si din casa, numele bunicilor...
Abia astept sa vad ce fata va face cand o vom scoate in zapada sa ne jucam si sa construim oameni cu nas de morcov. Sau cand ne vom da cu sania in parc, trase de tati - pate accepta si cornite de ren .
Cam asa imi doresc Craciunul, sa ma bucur de bucuria ei si sa fim toti impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

anul acesta vom sarbatori craciunul in familie extinsa. am renovat casa si avem un living mare si frumos. am invitat socrii, finii, nasii si prietenii.
bradul il avem pregatit si va fi impodobit sambata asta, acum am pregatit doar locul...
este primul an in care piticul cel mic stie ce este craciunul, asa ca dorim sa-l facem special pt. el si ceilalti copii. vom avea cadouri pt. ei si pt. noi .
sper sa facem o noua traditie si sa o pastram in fiecare an, prin faptul ca ne vom intalni toata familia intr-o zi speciala.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merry_mary spune:

Mi-as dori sa imi petrec Craciunul cu cei pe care ii iubesc afara, in zapada. Poate anul acesta va ninge totusi in Bucuresti. Un sanius si un om de zapada ar intregi magia acestei perioade frumoase de sfarsit de an. Este al doilea Craciun pe care il petrec intr-o fericire deplina. Fericire ca am o fetita frumoasa, sanatoasa si desteapta foc desi are numai un anisor si doua luni, fericire ca sotul, parintii, prietenii si eu suntem sanatosi. Vom canta colinde la pianul de jucarie, vom impodobi un bradut mic si il vom astepta pe Mos Craciun. Fetita noastra inca nu stie cine e, dar cu singuranta il va striga "nenea" si va dori sa-i dea pupic, asa cum face cu mai toti domnii, fie ca sunt in realitate sau doar in pozele de pe pungile kfc. Un Craciun fericit tuturor mamicilor si taticilor de pe DC, tuturor celor care spera cu tot sufletul si lupta sa devina parinti si tuturor copiilor din lume pentru ca sunt atat de frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

De cand astept Craciunul asta! Nu o sa-l petrecem intr-un loc deosebit, nici la o cabana, nici in vreun oras nemaipomenit, ci acasa! De ce e asa special? Pentru ca o sa sa-l petrecem pentru prima data cu baietelul nostru pe care l-am asteptat cu drag sa apara pe lume. O sa fie special pentru ca o sa avem cui sa-i dam cadoul, o sa-i surprindem lui Alex uimirea cand o sa-l vada pe mosul si bucuria cand o sa se joace cu verisoarele lui. Si o sa ne bucuram impreuna cu fratii, parintii, bunicii si rudele ca suntem sanatosi si ne avem unii pe altii!
]

Craciun fericit tuturor!


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Cel mai mult mi-as dori sa petrec Sarbatorile asa cum le petreceam impreuna cu parintii si surorile mele cand eram mici . Acum sunt mare , am familia mea dar sunt departe , am pierdut gustul, am uitat cum se asteapta in fiecare an Craciunul , cu nerabdare si parca nici nu mai are aceeasi savoare.
Va doresc tuturor Sarbatori fericite, sa petreceti clipe de neuitat alaturi de cei dragi voua !!



https://picasaweb.google.com/102421590206055963392/08Dicembre2011fotoGiuliPiazzetaSassari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Craciunul asta va fi unul pe care ni-l vom aminti mereu. Vom fi doar noi trei... insa nimic altceva nu va fi la fel ca pana acum: va fi un oras nou, o casa noua, o lume noua... o viata noua!

asa ca ziua de Craciun va fi una deosebita. vom desface cadouri, vom fi imreuna, vom rade, vom dansa. in casa va mirosi a scortisoara si a cozonaci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Craciunul il voi petrece impreuna cu parintii si bunicii mei, adica cum nu se poate mai perfect! Vom avea porc proaspat taiat si probabil se va aduna in jurul lui o mare multime de nepoti si stranepoti

Sarbatori frumoase va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Eu imi doresc sa petrec Craciunul acasa, mi se pare cel mai potrivit loc in care sa te bucuri de Nasterea Domnului. Vom avea un brad frumos, care sa ne umple casa de parfum de cetina. Provocarea de anul acesta va fi sa il convingem pe baietelul nostru de aproape doi anisori sa nu il rastoarne chiar din prima zi As vrea sa reusesc sa gatesc macar cateva din bucatele traditionale, as vrea sa avem cat mai multi colindatori, as vrea sa ne jucam in zapada... In a treia zi de Craciun, de Sf. Stefan, vom avea casa plina de oaspeti pentru onomastica sotului meu... As vrea sa ma bucur alaturi de fetita si baietelul nostru de cadouri... Cam asa sper eu sa fie Craciunul, simplu si intim, si va urez si voua Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi, sa aveti un Craciun asa cum v-il doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

Craciunul anul aceste il vom petrece ca si in ultimii ani departe de familie,cu dorul in suflet de mama,de mirosurile de sarmale de la cuptor si cozonacii proaspeti scosi din forme,cu gandul la colindatori....
Nu avem o casa mare,e un apartament mic , cu loc foarte putin pentru brad,dar il vom face,si vom orna asa cum putem pentru a se bucura cei doi copii pe care ii avem.

Mi-as dorii sa fie si parintii aproape,sa stam la masa in ziua de Craciun si sa ii pot multumii mame-i pentru toate cate a facut pentru mine si pe care le-am primit si le-am cerut ca si cum mi s-ar fi cuvenit.Nu am realizat asta decat in momentul cand am plecat departe de ei si acum in prag de sarbatori simt mult mai intens lipsa lor.
Mi-e dor sa asist la taierea porcului,mi-e dor sa trag de sorici si sa il mananc asa plin de funingine cum faceam in copilarie.

Incerc si sper sa reusesc sa le ofer copiilor mei bucuria sarbatorilor de iarna asa cum am simtit eu in copilarie , sa nu simta lipsa bunicilor....si sa isi aduca aminte de fiecare Craciun petrecut cu noi.
E primul an in care petrecem Craciunul in patru...si astept cu nerabdare sa le vad fetisoarele cand se vor trezii si vor gasii cadourile sub brad de la mos si se vor bucura ,....asta cred ca e singurul lucru care ma face acum in prag de sarbatori sa fiu cu inima implinita si plina de fericire.

Fie ca taina sfanta a Nasterii Domnului Isus Hristos sa va aduca bucuria si emotia Craciunului prin speranta unui viitor mai bun!

Mergi la inceput