Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaangy spune:

craciunul acesta noi l-am petrecut acasa,impreuna cu niste prieteni si cu pitica noastra..apoi a doua zi pe la soacra.....a fost frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryalecs spune:

De fiecare data, in fiecare an visez la Craciunul perfect: Ninge, ninge usor. Simfonii albe se astern peste mine, peste noi, peste tot… Unii-i spun intelepciune, altii batranete, altii nu-i spun in niciun fel de parca nici n-ar exista sau n-ar simti-o, cert este ca trecerea anilor nu iarta pe nimeni. Linistea casei e tulburata doar de ritmul genelor mele, care clipesc des si de prezenta unui prieten devotat, tacut, dar tandru, martor la toate bucuriile si tristetile vietii mele – cafeaua. Ochii au ramas prizonieri intr-un petec de lumina, iar gandurile zboara cu repeziciune. Anii au trecut, vremurile au devenit mai tulburi, am devenit mai aprigi si parca ducem o lupta continua cu noi si cu ceilalti, oamenii spun ca asta inseamna sa te maturizezi…insa dincolo de toate astea, unele lucruri au ramas neschimbate, frumoase si neschimbate! Ele sunt cele carora le datoram viata. Ne inconjoara, sunt pretutindeni, important este sa gasim ragazul sa le vedem si sa ne bucuram de ele. Nu-i suficient doar sa privim, caci a privi nu inseamna a vedea. Diminetile pure, peisajele anotimpurilor noastre, ce curg parca din inaltul cerului, un film bun, o carte, un compliment, o cana de cafea fierbinte, un gand bun, un sarut, un zambet, o imbratisare, (re)descoperirea copilului din noi, un fluture, amintirile uitate intr-o cutie prafuita, fotografiile din tinerete ori copilarie care asteapta sa fie puse in rama, freamatul naturii, zapada, multa zapada, oameni de zapada, bradutul impodobit sunt doar cateva din aceste lucruri frumoase. Sunt bucurii simple, dar sa nu uitam ca lucrurile simple sunt cele care ne fac viata mai frumoasa! Sorb cafeau cu inghituri mici, de parca ar fi ultima si simt in ea gustul jumatatii mele dragi, care mi-o prepara intotdeauna dupa o reteta stiuta doar de indragostiti, inchid ochii si o moleseala placuta imi invaluie tot corpul. Viata e frumoasa, e dulce-amaruie, precum cafeaua, cred ca tocmai asta e farmecul ei, e frumoasa indiferent de varsta si chiar daca deseori simtim cum greutatile ne doboara, atata timp cat inca avem cu cine s-o impartim, atata vreme cat exista cineva care sa ne fie alaturi la bine si la greu, cat inca n-am uitat de bucuriile simple ale vietii caci este Craciunul, iar eu am alaturi familia, prietenii si cafeaua.Suntem acasa,aici cu totii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari1783 spune:

Anul acesta imi voi petrece Craciunul acasa,cu parintii mei,ca in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

Craciunul perfect se petrece in familie cu colinde in fundal si multa voie buna. Anul acesta exact asa a fost - special; petrecut in formula extinsa cu cel mai tanar membru al familiei: fetita noastra de 2luni . Totul asezonat cu mancare buna, bunici, nasi, matusi

Iza on board

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Anul acesta am primit langa noi un nou membru. Un fratior pentru MArius. Am facut pregatirile alergand de la unul la altul, intre 2 alaptaturi si plansete.

Am facut bradul cu baiatul cel mare si bucuria lui mi-a mangaiat sufletul. Mosul a fost darnic cu noi toti si am fost plini de voie buna.
Ce pot sa imi doresc mai mult decat sanatate si voie buna si sa petrec Craciunul impreuna cu sotul meu si cu copiii mei dragi?!

Sarbatori Fericite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TrazZ spune:

Craciunul l-am petrecut exact cum mi-am dorit. La ai mei, la tara, departe de galagia si agitatia de la oras. Am mancat cel mai bun caltabos, am gustat cozonacii rumeniti in cuptor si am baut vin fiert. A fost foarte placut. Cum am visat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_MS spune:

Am petrecut Craciunul in familie, alaturi de copii, parinti, sora, cumnatul si nepotelele, langa bradul impodobit.
Copiii au fost la colindat impreuna cu colegii de scoala, pentru prima data, le-a placut foarte mult si au venit acasa imbujorati si fericiti.
Sarbatori fericite, tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildhoney spune:

Anul acesta Craciunul s-a desfasurat aproape ca in fiecare an: in Ajun am impodobit bradul si am ascultat colinde la gura sobei iar in dimineata de Craciun am fost mesagerii Mosului pentru doi copii foarte dragi noua.
Tot ce ne dorim e ca anul viitor Craciunul sa ne aduca in brate minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sflori13 spune:

Craciunul perfect se petrece in familie. Cu miros de brad si miros de fum de la focul proaspat aprins. Ah, si sa nu uitam mirosul de sarmale sau sunetul bland al colindelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_aly spune:

Vreau sa imi petrec Craciunul alaturi de familia mea: sotul meu scump si ingerasul nostru drag Mihaita. Sa pregatim masa, sa impodobim bradul impreuna in timp ce ascultam colinde. Sa mergem apoi cu colinda la bunici si sa ajungem acasa inainte de miezul noptii sa il asteptam pe Mos Craciun. Iar dimineata sa gasim multe cadouri sub brad si sa le desfacem cu nerabdare.

Mergi la inceput