Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcepussyc spune:

Buna ziua!!! Vreau sa-mi petrec Craciunul alaturi de familia mea. Eu sunt la al treilea Craciun alaturi de "Tititrezul" meu. Mai ales in prima zi de Craciun cand ma trezesc sa fie cafeaua proaspat facuta de sotul meu. Dupa care sa mancam cele pregatite pentru aceasta sarbatoare, sa stam in casa sa ne uitam la filme cu tema Craciunului sau sa mergem la patinoar, in oras, pe la prieteni sau familie. Craciun fericit tuturor parintilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savuflori86 spune:

De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

O zi perfecta de Craciun.... sa ne trezim in glas vesel de copil ce alearga cu piciorusele goale prin casa fericit ca a gasit sub brad cadourile mult dorite..ca Mosul a baut laptele si Rudolph a mancat morcovul .Sa primim sfanta taina a impartasitului la biserica unde ni se implinesc toate dorintele rostite din suflet ,sa ne jucam impreuna si sa privim pe fereastra cum ninge .Sa colindam oamenii dragi si buni din viata noastra si mai presus de toate ...sa simtim ca suntem iubiti si ca in ochii cuiva valoram mai mult decat orice cadou .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzimpirika spune:

Craciunul perfect: eu si el, noi doi, impodobind bradul verde cu globuri si beteala aurie precum dorintele noastre; puiul, sarmalele si cozonacul la cuptor ne incanta gusturile iar vinul cu scortisoara ne incalzeste mintile... cadouriile sunt deja sub brad... ce poti sa iti doresti mai mult? Dar nu uita: chiar daca am trai in frig si saracie, chiar daca nu am avea de Craciun aceasta bucurie, am avea iubirea noastra pe un colt de stea! Nu stiu cui sa-i multumesc, lui Mos Craciun sau Dumnezeu... dar sunt fericita ca suntem impreuna!

Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Toata casa doarme. Savurez o cafea, rontai un fursec si stau cu urechile ciulite la copiii care au inceput deja sa se foiasca prin pat. Uffffff, si doar i-am spus spiridusului Mosului sa nu mai faca atata zgomot! Ne-a vizitat si Mos Craciun care a lasat cadouri si ne-a golit farfuria cu briose si fursecuri lasate special pentru el sub brad!
Abia astept sa se trezeasca spiridusii mei!
Mai tarziu o sa mergem in colindat pe la bunici si strabunici si o sa impartim cadouri.

Craciun fericit tuturor! Sper ca mosul a venit cu tolba plina de dorinte implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralus1978 spune:

E dimineata Sfantului Craciun! Cum voi petrece ziua de azi? Cum altfel decat impreuna cu baietelul meu scump si cu taticul lui minunat. Mai tarziu ne vom bucura alaturi de bunicii nostri carora le vom colinda cu voie buna si caldura si le vom oferi bucurie, timp, momente speciale, zambete, imbratisari..

S#259;rb#259;toarea Cr#259;ciunului s#259; v#259; deschid#259; poarta spre un An Nou plin de bucurii #351;i împliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

am ajuns deja in ziua Sfantului Craciun si as dori sa petrec aceste zile exact asa cum mi le-a daruit Dumnezeu:in liniste, in jurul bradului, cu multa bucurie si daca s-ar putea si sanatate, impreuna cu fiul meu si cu sotul, ca orice familie unita,ascultand colinde traditionale, multumindu-i lui mos Craciun pt daruri si ospatandu-ne cu bucate specifice acestei sarbatori si cu vin fiert, asa cum ii sta bine romanului adevarat.

urez un Craciun Luminat si linistit comunitatii DC!









Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




HAIDETI SA ADUCEM ZAMBETUL PE FETISOARA UNEI PRINTESE:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168708&nm=Un-Craciun-mai-vesel-pentru-Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rsebastian spune:

In fiecare an , sarbatoarea de Craciun mi-am petrecut-o alaturi de familie. Parinti, frati, veri, matusi si bunici. Toti impreuna sub un singur acoperis, cu bucurie , cu emotie, cu mancarea traditionala de Craciun, fiecare an in parte a fost un Craciun memorabil si petrecut alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamia1 spune:

O sa sarbatoresc Craciunul la fel ca in fiecare an impreuna cu familia in jurul mesei asteptandu-l pe Mos Craciun. Nici colindele nu o sa lipseasca, o sa ne colindam prietenii, o sa primim colindatori, o sa ne bucuram impreuna cu cei dragi de magia acesteo sarbatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiriuc spune:

Craciunul perfect pentru mine inseamna acele zile speciale petrecute in sanul familiei, alaturi de cei dragi mie.Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput