Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Craciunul ideal la care am visat mereu este cel alaturi de cei dragi, de familie, de prieteni, inconjurata de mult lume, de voie buna si multa iubire!
Odata cu venirea puiutului nostru pe lume simtim si mai mult cat de important si de bine este sa fi alaturi de cei pe care ii iubesti!
Craciun fericit tuturor!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Nu ne dorim decat sa fim sanatosi, ca pentru noi cu siguranta va fi Craciunul perfect. Avem un mini-tati si o mini-mami asa cum ne-am dorit de cand ne-am cunoscut. Piticul abia asteapta sa puna in brad ornamentele pe care le-a facut la gradi, buburuza se cearta cu bradul care licareste iar buni ne imbata cu mirosul de cozonaci. Noi stam si ne bucuram de aceasta scena. Ce poti sa-ti doresti mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencita79 spune:

Craciunul perfect ar fi cu multa liniste in suflet, in mijlocul celor dragi, familie si prieteni, undeva la tara, in jurul bradului impodobit, depanand povesti si band o ceasca de vin fiert, in timp ce in soba arde focul.... Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Craciunul acesta il vom petrece la bunicii mei impreuna cu toata familia. Va fi primul Craciun din viata baietelului nostru, asa ca vom incerca sa-l facem cat mai special. Vom avea mancaruri traditionale pregatite din porcul sacrificat de Ignat, va mirosi in toata casa a brad si a portocale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELICIA70 spune:

Craciunul il vad doar in familie. Suntem trei: fetita, sotul si eu. As putea sa o consider si pe soacra mea ca facand parte din familie, chiar daca nu locuieste cu noi. Mergem la ea de obicei, de Craciun. Intoteauna ne pregateste bunatati. Mosul lasa sub bradul de la Buni cadouri pe care le desfacem cu nerabdare. La intoarcere, sub bradul de acasa, ne asteapta alte cadouri, pe care le asezam noi, in graba inainte de a iesi, fara sa vada fetita. In permanenta ascultam colinde, inca de la inceputul lunii decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

De Craciun as vrea sa ma intorc in timp...
Sa astept un Mos Craciun care nu-mi va aduce papusa din vitrina ci doar rechizite si hainute,dar si speranta ca poate,anul viitor...va apuca sa citeasca si scrisoarea mea.
Sa miroasa in casa a cozonac si sarmale,a brad si prajituri.
Sa stau cu nasul lipit de fereastra privind la fulgii de nea si asteptandu-mi preitenii sa iasa la joaca.
De Craciun as vrea sa fiu copil, fara griji,fara probleme...retraind Magia Craciunului cu speranta si bucurie.
As vrea...dar nu va fi asa.
M-am straduit insa,dincolo de grijile si problemele care sunt,Craciunul sa fie minunat pentru copii mei.
Sunt sigura ca la fel facea si mama in zilele de Craciun pe care eu acum,adult fiind,imi doresc sa le retraiesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoo spune:

Pentru noi va fi primul Craciun petrecut in CASA NOASTRA impreuna cu cele doua comori ale noastre, vom impodobii bradul impreuna, vom asculta colinde si vom canta, Maria (6 ani ) va merge pentru prima oara cu colinda prin vecini, imbracata in costum national, iar pe Luca (1 an si aproape 2 luni) va trebui sa-l supraveghem sa nu darame bradul din prima zi. Apoi il vom astepta pe Mos Craciun caci am fost copiii cuminti si ne vom ruga sa fim sanatosi cu totii si sa aibe toata lumea un Craciun minunat asa cum il avem noi, in familie, impreuna! Va uram la toti Sarbatori fericite si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela_m spune:

Anul acesta imi doresc mai mult ca oricand sa fiu iar acel copil care, asa cum povestea cineva pe acest forum, in aceasta zi impreuna cu cei 2 frati ai mei saream in patul parintilor si descopeream fericiti cadourile pregatite de parinti cu multa dragoste pentru noi ... nu conta ce gaseam in ele stiam ca sunt daruite din dragoste iar pentru noi erau unicate ... nici un copil nu mai avea asa ceva ... Acum mai mult ca oricand imi doresc ca visul de a putea adopta un copil sau chiar 2 sa se implineasca cat mai repede ....
CRACIUN FERICIT!!! la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviap spune:

Craciunul este sarbatoarea cea mai draga sufletului meu.in acest an vom petrece Craciunul,ca de obicei,acasa,cu toata familia adunata,insa,spre deosebire de anii trecuti,in acest an avem inca un membru:nepotica mea draga ce-l va vedea pentru prima data pe Mos Craciun.Abia astept sa-i vad reactia si abia astept sa fac mici bucurii celor dragi constand in cadouri impachetate frumos si asezate sub bradut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asmin spune:

Anul acesta Craciunul il vom petrece in familie alaturi d efetita noastra, vom impodobi bradul,vom face mancare si prajiturele si il vom astepta nerabdatori pe Mos Craciun.IN seara aceasta vom merge cu colinda pe la rude si prieteni apoi maine ne vom strange cu toti in jurul mesei de craciun si vom povesti tot ce am facut in acest an care e pe sfarsit.
Sarbatori fericite si un an nou plin de bicurii

Mergi la inceput