Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duda_m_w spune:

Craciunul de anul acesta vreau sa il petrec cu familie, ca in fiecare an, deoarece consider ca aceasta Sfanta Sarbatoare este una dedicata familiei. Magia Craciunului se reflecta cel mai bine pe fetele celor dragi cand isi deschid cadourile, fiind bucurosi ca pentru cineva ei inseamna atat de mult.
In consecinta, va doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi! Nu ezitati sa va bucurati de fiecare clipa alaturi de cei dragi si pretuiti-i atat cat sunt langa voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mie mi-ar fi placut sa mergem acasa la parintii mei,sa ne adunam cu totii si sa-i ofer copilului meu un Craciun ca in copilaria mea..Cum asta nu se poate,vom sta in casuta noastra calda si frumoasa si ne v-om bucura de Craciun asa cum se cuvine,in liniste si pace,cu bucate bune,chiote de bucurie si fericire ale puiului nostru,colinde,un vin fiert cu scortisoara,o cafea,un ceai..care cum doreste.:)
Sarbatori fericite tuturor!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cara112 spune:

De abia astept Craciunul ,bebe va implinii 1 an si 3 luni si este fascinat de luminite din camera .Mosu' pentru ca a fost cuminte ia trimis prin posta un brad din mijlocul ardealului pe care tati la impodobit cu globuri ,beteala si luminite cum ii place baiatului iar in seara de ajun va venii Mosul cu multe jucarii pentru el dar si pentru verisorul lui mult mai mare decat el cu 9 zile :)))) .Asa ca ziua de Craciun ne va prinde la masa in familie ca in fiecare an cu doi ingerasi bucurosi care se vor juca pe langa bradul impodobit cu cadouri ,Mirosul bradului ,a portocalelor si a cozonacului va invada casa urandu-ne "La multi ani" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RODY77 spune:

De Craciun sper sa ninga iar familia mea(eu,sotul si cei doi puisori)vom merge la parinti unde vom colinda,ne plimbam cu sania,nu va lipsi vinul fiert, sarmale si cozonacii facuti de mama mea.
Ce poate fi mai frumos decat Craciunul petrecut in familie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonela30 spune:

[b] Craciunul este una dintre cele mai mari sarbatori ale crestinilor!
Craciunul este sarbatoarea care ne poate inapoia iluziile copilariei,care ii poate inapoia unui varstnic placerile tineretii,craciunul ne este o perioada,nici un sezon ci o stare de spirit care te indeamna sa pretuiesti pacea si bunavointa,care te face sa fii mai bun cu cei din jur.
Avand o valoare spirituala atat de mare anul acesta Craciunul il voi petrece acasa alaturi de familie si de cei dragi.Copiii iti umplu casa de veselie asa ca anul acesta o sa ne fie alaturi nepotica care o sa ne aline sufletele.
Cred ca asta e cel mai important:sa petreci Craciunul in sanul familiei cantand colinde langa brad.
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suciulaura83 spune:

Craciunul din acest an va fi unul deosebit de frumos. Bradutul impodobit cu globulete si lumini, miros de cozonaci, masa incarcata de bunatati, sunet de clopotei, rasete de copii, cu toti cei dragi alaturi savurand o cafea perfecta cu aroma bogata si gust intens la presiunea profesionala de 15 bari preparata de sistemul NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo semnat de Agatha Ruiz de la Prada.
Va doresc tuturor Sarbatori Binecuvantate, Craciun Fericit, plin de bucurii alaturi de toti cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slly spune:

Ziua perfecta de Craciun este ziua dedicata in intregime familiei , este ziua dragostei si a iertarii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Craciunul acesta il vom petrece alaturi de familie si prieteni si vom incerca sa ne indreptam atentia inspre pruncul Iisus, pe care il sarbatorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doramia spune:

Imi doresc sa petrec acest Craciun impreuna cu familia, undeva la munte...As vrea sa ninga, totul sa fie acoperit de zapada..Noi sa stam intr-o cabana micuta, sa avem un brad frumos impodobit si in soba sa arda focul..Sa miroasae frumos a scortisoara, a vin fiert si a cafea aromata, de afara sa se auda glasuri vesele de colindatori, sa fie cald si bine si noi sa fim fericiti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_3lla spune:

Anul acesta de Craciun,voi impodobi bradul cu cei dragi,pe fundalul frumoaselor colinde romanesti,dupa care vom merge la colindat prietenii si familia.Apoi,ne vom aduna cu totii in jurul traditionalei mese de Craciun,ne vom infrupta cu atat de cunoscutele bucate romanesti specifice acestei frumoase sarbatori .In programul acestui an sunt incluse bataile cu zapada,saniusul,pentru ca indiferent de varsta,toti ne bucuram de zapada in ziua de Craciun.Vom incununa totul cu un foc de tabara,un pahar de vin fiert si cantand colinde in lumina focului ce ne lumineaza sufletele si ne aduce un zambet pe chip cu prilejul Craciunului.
Pentru noi,un Craciun perfect inseamna familia reunita,sanatoasa,bucurandu-ne de compania celor dragi,in pura simplitate si frumusete a acestei sarbatori.

Mergi la inceput