Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu2011 spune:

anul asta voi petrece sarbatorile cu fam mea sotul si baiatul poate si cu parintii vom impodobi impreuna bradul cu multe luminite globuri beteala dulciuri si vom impacheta frumos toate cadourile ptr cei dragi vom prepara mincarurile specifice sarbatorilor si il vom astepta cuminti pe mos craciun....ca atunci cand eram copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina22buc spune:

Ziua de cRaciun este una deosebita asa ca nu imi doresc sa o petrec in familie. Nimic nu poate fi mai frumos decat sa ne reunim cu totii si sa petrecem clipe frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns david2005 spune:

Craciunul acesta il vom petrece in familie,acasa in asteptarea lui bebe care se va naste in curand.In viata noastra sunt schimbari foarte mari,ne pregatim sa ne mutam intr-o noua casa,asteptam un nou membru al familiei,vom avea tot un baietel.Cel mai important este ca suntem sanatosi si ca ne iubim mult.Il asteptam pe mos Craciun cu aceeasi bucurie ca atunci cand eram copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

Imi doresc un Craciun fericit, plin de zambete si voie buna...as vrea sa fiu inconjurata de familie si prieteni, sa fim sanatosi toti, pentru a se putea intalni copiii nostri sa se bucure si sa se joace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teribilutza spune:

Craciunul il voi petrece acasa cu familia, la fel ca in anii trecuti. Craciunul este o sarbatoare deosebita, am o fetita de 3 ani si abia astept seara de Craciun, sa fim impreuna, vor veni si bunicii la noi, si mai ales va veni mos Craciun. Am cumparat multe cadouri pentru fata mea, de o luna tot cumpar cate ceva, asa ca mosul va avea sacul plin si abia astept sa vad cum se bucura de fiecare jucarie. Craciunul perfect este impreuna cu familia mea si nu as vrea sa-l sarbatoresc in alt fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariyssa spune:

Anul acesta tare mi-as fi dorit sa-mi petrec prima zi de Craciun, cea mai frumoasa si mai simbolica de altfel dintre sarbatorile de iarna, acasa, impreuna cu familia si alte persoane foarte dragi, in jurul unei mese bogate, ca sa simt din plin atmosfera de sarbatoare. Dar, pentru ca lucrez in sistemul medical, chiar pe 25 decembrie voi fi la serviciu, in slujba oamenilor care au nevoie de asistenta medicala. De-abia seara o voi petrece acasa, la fel si a doua zi de Craciun, din fericire :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_roca spune:

Craciunul de anul acesta a inceput deja pentru noi. Am impodobit primul brad impreuna cu fiul nostru de numai un an si jumatate. Am petrecut weekendul anterior Craciunului alaturi de prietenii apropiati intr-o incercare de a avea un Craciun impreuna, avand in vedere ca in zilele de 24 -26 decembrie vom fi toti pe la parinti. Asa ca deja a venit Mosu' la noi cu daruri superbe. Si cu un copil imbracat in cel mai dulce Mos existent.
Iar de Craciun vom merge pe la bunici si ne vom simti de minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milu spune:

Cum mi-as dori sa mi petrec Craciunul?Cu familia ...cu sotul si copilul...cu mama si tata...cu socrii.....stiu ca e normal pentru toti ceilalti si atunci isi doresc altceva...eu imi doresc Craciunul cu familia...de 7 ani de cand nevoia de siguranta a unui camin ne-au trimis in mari si zari...pentru ce?pentru bani....imi doresc o poza cu sotul si copilul langa brad si sper ca anul viitor sa o am in rama ...atat..o rama cu familia mea langa Mos Craciun si Brad.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

Anul acesta va fi primul Craciun adevarat din viata fiului meu cel mic:) de aceea vom sta acasa inconjurati de oamenii care ne iubesc,langa bradul impodobit ,mancand cozonacel si prajiturele proaspat scoase din cuptor asteptand cu colinde venirea Mosului:)
Vom sta ca anul trecut ceva timp doar cu luminitele de la brad aprinse,cantand O BRAD FRUMOS,ASTAZI S A NASCUT HRISTOS,STEAUA SUS RASARE,MOS CRACIUN ETC.......pentru noi e foarte importanta familia si emotiile pe care sarbatoarea de Craciun ni le transmite si vrem sa ne bucuram de fiecare moment petrecut impreuna mai ales ca mama mea e foarte bolnava...apoi in a 2 a zi de Craciun vom merge cu colindul la nasi si la rudele apropiate...Sper din suflet sa ninga ca sa ne putem bucura cu adevarat de acele momente:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miorush spune:

Cum vreau eu sa-mi petrec acest Craciun? Poi cum imi doresc intotdeauna, alaturi de cei dragi...
Am inceput deja pregatirile, curatenie, cumparaturi, urmeaza impodobirea bradului si apoi plecam in vizita la parinti, care sunt la 400 km distanta, si care ne vad doar de sarbatori...o sa ne vizitam si o sa colindam toate rudele, in special pe bunici, care saracele, sunt singure la casa lor, tanjind dupa anii in care eram copii si aveau casa plina de nepoti la sarbatori, cand ne faceau cozonaci si paine de casa, ne impodobeau bradul, bunicul facea pe Mos Craciun... iar in ziua de Craciun se intindea o masa mare si toata lumea era fericita, radeam, ne bucuram. Seara se mergea la joc, la Caminul Cultural, unde fete si feciori dansau si jucau ptr privitori.
As vrea macar o parte din acele zile, sa le mai petrec intocmai.

Mergi la inceput