Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALLYNA80 spune:

Imi doresc ca acest Craciun - care va fi si ultimul Craciun in 2 - sa-l petrecem cu emotia asteptarii bebelusului nostru, emotia cadourilor, emotia impodobirii bradului. Imi doresc ca acest Craciun sa-l petrecm in familie, sa povestim despre bebe si lucrurile pe care le vom face impreuna, sa glumim, sa spunem bancuri, sa fie o atmosfera haioasa si linistita, specifica serii de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Si noi vom petrece sarbatoarea nasterii Domnului in familie...si pentru ca anul trecut in preajma sarbatorilor, mai exact pe 20 decembrie, am nascut a doua fetita, anul acesta vom avea dublu motiv de bucurie...

Fie ca nasterea Mantuitorului sa aduca pace si liniste in caminele noastre.

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexinno spune:

Craciunul si Revelionul le petrec impreuna cu familia,prieteni,rude si iubita mea!De Craciun imi place sa daruiesc cadouri celor dragi si sa le vad bucuria de pe chipul lor atunci cand deschid cadourile care au magie speciala atunci cand sunt deschise langa bradul frumos impodobit cu ghirlande,luminite si cu steluta din varful lui,iar de Revelion imi place foarte mult sa ciocnesc alaturi de ei un pahar de sampanie si sa facem urari pentru anul care vine,sa fie unul in primul rand cu sanatate,multa iubire,multa fericire,noroc si un an mai bogat decat cel care trece.Anii trec repede dar imi amintesc cand am daruit primul cadou de Craciun mamei mele atunci cand aveam 9 ani si l-am putut cumpara cu ajutorul tatalui meu si s-a dovedit ca a fost o surpriza frumoasa pentru mama mea care are mereu grija de mine.Craciunul are o magie speciala deoarece este frumos si aduce caldura si bucurie in suflet!Va urez "Sarbatori Fericite" si un "An Nou cat mai bun cu multa sanatate,fericire si noroc"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Craciunul il vom petrece in familie, ca de obicei. Vom astepta colindatori, il vom astepta pe Mos Craciun care va veni la nepotel si vom spera ca la anul vom avea si noi un copilas la care sa vina Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mi-as fi dorit sa il petrec la tzara, cu baiatul meu, sa-l duc cu colinda, sa primeasca nuci, mere si colaci, exact cum primeam eu in copilarie, sa intram din casa in casa si sa ne dezghetam pret de cateva minutele la soba iar dupa, cu cei dragi. nu mai pot, pt ca nu mai am bunicii, asa ca il voi petrece acasa, cu baiatl meu si cu cei dragi si toti vom face in asa fel, si nu numai de Craciun, ca baiatul sa nu simta lipsa tatalui. va veni Mosul (la propriu) incarcat de jucarii si vom spera ca nu se va speria de el

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pollet_a spune:

In familia noastra se respecta o traditie, de cativa ani buni. In seara de Craciun, ne reunim toti membri familiei, de la parinti, bunici, pana la copii, nepoti etc. Petrecem impreuna sarbatoarea Craciunului.Anul acesta nu vom face exceptie. Ne vom reuni, ca de obicei, mai ales ca au aparut noi membri in familie. Cu atat mai fericiti vom fi in seara de Craciun, adunati in jurul Bradului frumos impodobit si infruptandu-ne din bunatatile specifice acestei seri magice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka29 spune:

Buna seara,
Craciunul perfect este Craciunul alaturi de familie, prieteni, colinzi, bradul impodobit, mirosul de brad, masa de Craciun, cadourile, pentru mine aceasta este atmosfera Craciunului. Povestile au vibratia puritatii, de aici si forta lor. Uitam multe in viata, dar nu uitam povestile copilariei, povestile cu Mos Craciun, aceasta minunata sarbatoare. O poveste adevarata este o calatorie din suflet catre suflet. O poveste e ca o dimineata: linistitoare, senina. Stim ca totul e abia la inceput. Stim ca lucrurile sunt bune, iar cele mai putin bune se pot indrepta. Indiferent de varsta, noi credem in Mos Craciun. Daca nu credem, cum sa vina? Personal, intrucat consider ca am fost cuminte, am intocmit o scrisoare frumoasa, pe hartie trandafirie, pe care vreau sa i-o trimit. Numai ca am ratacit adresa. Daca vreo persoana citeste din intamplare aceste randuri, il rog sa ma ajute, sa imi impartaseasca adresa lui Mos Craciun. Pentru ca eu vreau sa ii trimit scrisoarea. Neaparat!
Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianis28 spune:

Anul acesta voi merge acasa la bunica mea,deci strabunica baietelului meu.Vom fi acolo cu totii langa soba bunicii.Speram sa ninga astfel traind si mai intens aceste momente de basm.Nasterea lui Iisus sunt prilej de mare sarbatoare iar noi o vom celebra cum ctim mai bine...in familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EnacheAna spune:

Pentru mine sarbatorile reprezinta in fiecare an o intoarcere in timp, acolo unde am crescut,la tara, alaturi de mama si de bunicii mei,langa soba, ascultand copii veniti la colindat si pe care bunica ii intampina de fiecare data cu gogosi calde.Acolo,unde totul parea mai natural, mai pur, mai uman; acolo unde mesele imbelsugate erau sfinte si niciodata nu lipseau colacii calzi cu branza veche sau smantana, sarmalutele cu mamaliguta, si cozonacii impletiti.
Anul acesta voi merge din nou acasa de Craciun,si o voi gasi pe mami, care imi va pregati probabil cea mai buna masa..si mi-as dori sa fim toti,la fel ca altadata...
Insa EI nu vor mai fi :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancalungu spune:

ne-am mutat in casa noua de curand si impreuna cu sotul si cei 2 copilasi o sa petrecem in stil traditional cu colindatori, fripturica de porc,sarmalute, cozonac si alte bunatati

Mergi la inceput