Fiv la Sibiu (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica, roxi, roxa-m, yasmi, laura va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine, dupa cum stiti asta e cea mai grea perioada,incerc sa fiu cat pot de optimista, ma rog la bunul Dumnezeu sa faca o minune si in cazul meu.

honeys si Doamne ajuta!



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Buna dimineata,
Imi cer scuze ca dau buzna, sunt o aspiranta din Bucuresti care se gandeste sa isi depuna dosarul pt programul FIV gratuit la Polisano Sibiu. Am o intrebare: credeti ca se poate sa imi depun dosarul, sa fac punctia si transferul (deci procedura efectiva) in Sibiu, insa monitorizarea ovulatiei sa o fac la Polisano Bucuresti ?Se poate o asa colaborare intre cele 2 sedii, unul inscris in program si altul nu?Ati mai intalnit vreun caz?
Multumesc frumos si bafta multa celor care sunt in asteptari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Doamnelor!

Sa vi se implineasca cat mai curand visul de a deveni mamicute! DUMNEZEU SA FIE CU VOI!

Simonnel
Poate ca miscarile sunt altfel, nici nu mai stiu cum erau, dar si acum misca destul de puternic uneori! O cam simt pe vezica de cand s-a intors, uneori am senzatia ca acum, acum vrea sa iasa!
Alaltaieri noaptea insa am intrat in panica, parca mi se lasase burtica mai jos, a fost tare toata noaptea si cand m-am trezit, pe la 4 si ceva nu mica nicicum.....asa ca am mers la urgente, i-au monitorizat bataile inimii, am facut control ginecologic clasic....totul in regula!
Ieri am mers si la ecograf, caci abia joi trebuie sa merg la medicul care ma supravegheaza si am zis ca nu pot sta atat stresata, voiam sa vad daca nu cumva am ramas fara lichid amniotic (cand citesti prea multe experiente pe internet iti vin idei). Totul este in regula, dar ecgraful nu mi-a parut prea performant(desi era la o clinica particulara renumita,Gynia),nu am prea vazut nimic. Medicul ne vorbea despre perfectiunea buzelor, ca parca zambeste,dar eu nu vedeam mai nimic. Poza, portret, pe care am primimt-o e horor (nasul pare ca ii ajunge pana la buza superioara.., capul are o forma ciudata)
Acum am temeri de ordin estetic. Abia astept ziua de joi sa studiem problema. Sper sa ma linistesc.
Despre no spa, medicul la care am fost zicea ca e apa de ploaie....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Buna fetele,Felicitari pt reusite!!
Am intrat sa va zic ca nasica mea urmeaza sa fac fiv,incepuse tratamentul si i s-a descoperit un polip si dupa 6 zile l-a intrerupt!Are un pen de gonal de 900,a facut o singura doza din el si are restul si vrea sa-l dea celor ce au acum nevoie GRATIS!
Cine e interesat ,sa-mi dea PM!
O DUMINICA PLACUTA IN CONTINUARE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

adipink se pot face monitorizarile la Polisano Bucuresti, chiar am intalnit la clinica in Sibiu pe cineva din Bucuresti care a facut monitorizarea pt inseminare la Polisano Bucuresti si inseminarea cu dr. Chicea



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria81

adipink se pot face monitorizarile la Polisano Bucuresti, chiar am intalnit la clinica in Sibiu pe cineva din Bucuresti care a facut monitorizarea pt inseminare la Polisano Bucuresti si inseminarea cu dr. Chicea

Multumesc frumos de raspuns! Mi-ai dat o veste chiar foarte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Imi pare rau de ce ai patit Lyette. Nu te mai stresa, copilul e OK, si eu am mers peste doctorita acum vreo doua luni convinsa ca am burta intarita tot timpul, dar de fapt nu era asa, pe urma am inceput eu sa deosebesc contractiile alea nedureroase de burta din timpul sarcinii care nu poate fi flasca, e normal, doar e bebe inauntru!
Nu te ingrijora de pozele alea 4D, de regula nu prea au legatura cu realitatea, adica nu pot surprinde trasaturi ale fetei ca o fotografie normala. Cat despre miscarile bebelusei si eu am intrat la pareri acum 2 -3 zile, nu se mai misca deloc, sau cel putin nu percepeam eu. Asa ca mi-am luat toata burta la "controlat" si m-am pipait pana cred ca am trezit-o pe micuta si pe urma nu mi-a mai dat pace ! Noi si citim pe net fel si fel de cazuri si avem impresia ca ni se intampla si nou, prea multa informatie strica uneori. Merg si eu marti la control la doctorita mea si la maternitatea unde o sa nasc sa fac niste analize , asa cere protocolul lor, analize si electrocardiograma si ce o mai fi in saptamanile 36-37. Ma tot gandesc ca vin sarbatorile si sa nu ma apuce sa nasc fix atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Talida, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Simo
Ai dreptate! Trebuie sa ma linistesc din toate punctele de vedere!Eram asa panicata in noaptea aceea incat nici nu am facut tot poibilul sa o activez!
Sper sa mai stea nitelus bebelina ta, ca de sarbatori nu e cel mai bun moment! bine ca te-ai orientat catre o maternitate particulara totusi! Te programeaza pentru cezariana sau te lasa sa intri in travaliu?
Sa va ajute Dumnezeu sa vina cu bine pe lume! ma rog pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Lyette asa sa faci, calmeaza-te, sunt sigura ca va fi bine pana la capat! Si la mine imi dau seama ca va fi la fel, dar e in premiera si normal ca imi pun tot felul de probleme. De exemplu cu nasterea, desi e maternitate particulara e la vreo 50 km de Ploiesti, unde stau eu, adica e pe undeva pe la intrare in Bucuresti. In principiu nu mi-a zis sa astept sa se declanseze ceva, mi-a programat cezariana in jur de 15-17 ianuarie, DPN-ul fiind pe 21 ianuarie. Dar daca se declanseaza inainte trebuie sa fug la Bucuresti indiferent de e zi, noapte, Revelion etc. Eu sper sa stea cumintica pana cand trebuie , ceea ce iti doresc si tie, sa iti ajute Dumnezeu si sa aud ca ai nascut cu bine o fetita sanatoasa!

Mergi la inceput