Bazar Umanitar * ( 70 )

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

salutare tuturor
fetelor ,am castigatacest sac de dormit, trebie sa trimit niste banuti pentru Vladut!http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=38091
Imi dati si mie niste coordonateva rog frumos
multumesc frumos!


Titular conturi: Vaida Camelia Daniela
Banca Transilvania, agentia Oradea
Cont in LEI: RO04 BTRL 0050 1201 9931 62XX

Cont lei: RO57 RNCB 0318 0263 9714 0001
Cont Euro: RO33 RNCB 0218 0263 9714 0001
BCR Jibou
SWIFT RNCB RO BU
TELEX 11994

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

tot nu am reusit sa inteleg ce am de facut sunt eu mai blonda de felul meu, recunosc...la produs scria ca cumparatorul alege cazul umanitar...i-am trimis e-mail lui ducky, cea careia ii apartine setul de bijuterii insa nu am primit raspuns...

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Nu te panica, se rezolva.

Alegi de aici un caz umanitar activ, iei datele contului bancar si la banca respectiva (de preferinta) depui in contul acela suma de bani inclusiv eventualele taxe postale. Le ceri sa precizeze la detaliile platii: "DONATIE".

Apoi, citez din Regulament:
"Confirmarea platii

Daca in termen de o luna de la incheierea licitatiei produsul nu a fost confirmat platit, acesta se pierde. Donatorul il poate repune in licitatie.

Dovada unei plati se face prin trimiterea unui mail la adresa bazargeneral @ gmail . com si la adresa responsabilului de caz (cu virgula intre ele in campul “To:” din mail), se gasesc in documentul cu cazurile la fiecare caz.

Mailul va trebui sa contina:

- chitanta (scan, foto sau print-screen) si linkurile produselor platite

SAU

- datele de identificare ale unei plati (nume, data, suma si id/nick bazar) si linkurile produselor platite."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Ok, sa o luam in pasi marunti:
1. am ales cazul pentru care voi da banutii (cazul lui Andrei)
2. am cules datele: nr cont, beneficiar cont si adresele de e-mail la care trebuie sa trimit confirmarea platii (aici o includ si pe cea care are produsul de vanzare sau nu?)

- urmeaza sa fac plata prin internet banking in contul cazului ales?
- apoi trimit nr de id al tranzactiei (dat fiind ca nu am chitanta) la adresele de e-mail care apar la cazul lui Andrei?
ce se intampla in continuare?

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor!

Am mai adaugat acum la bazar cateva produse superbe:

-laptop copii Vetch
-adidasi noi Gola-marimea 39
-poncho dama superb-marimea S
-rochita superba ptr colanti marimea S
-flanel superb -ptr 2-3 ani
-hanorac ptr 2-3 ani
-pulover ptr 2-3 ani


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Sper ca nu-i prea tarziu, dar prima data e mai greu, apoi o sa ti se para usor.

Recomandarea e sa platesti la ghiseul bancii ca sa se evite toate comisioanele. Daca alegi sa platesti prin internet banking, tine cont de faptul ca platesti si tu comision si se retrage si la beneficiar, intrabancar, interbancar nu le stim pe toate, dar sunt multe cazuri certificate. In acest caz esti rugata, nu obligata sa adaugi 3 lei acoperitori. Scrie si in regulament, dar incercam sa-ti explic motivul.

Revin la citatul dat si fac completari cat mai lamuritoare:

Dovada unei plati se face prin trimiterea unui mail la adresa bazargeneral @ gmail . com si la adresa responsabilului de caz (cu virgula intre ele in campul “To:” din mail), se gasesc in documentul cu cazurile la fiecare caz.

Mailul va trebui sa contina:
- chitanta (scan, foto sau print-screen) si linkurile produselor platite
SAU
- datele de identificare ale unei plati (nume, data, suma si id/nick bazar) si linkurile produselor platite.

Deci pot fi doua situatii: ai dovada platii si o poti trimite sau nu o ai. In cazul unei plati prin internet banking, dovada e un print-screen al documentului justificativ din pagina de banking, sa se vada acolo numarul de cont beneficiar, suma si data.
Daca trimiti dovada ai sansa urgentarii confirmarii, pentru ca de la adresa bazargeneral poate face verificarea orice organizatoare sau responsabila.
Daca nu trimiti dovada, doar responsabilul cazului poate face confirmarea verificand la el in extrasul bancar.
In primul caz mailul trebuie trimis si la bazargeneral si la responsabil, in al doilea caz nu e nevoie sa trimiti si la bazargeneral.

Si in orice caz, in aceasta faza nu trebuie trimis mail la donator, lui i se confirma plata de catre "confirmator". Cu doanatorul se schimba mailuri in privinta expedierii, dupa ce s-a facut confirmarea platii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Am relistata setul de body 0-3 luni licitat de Cojocare mi-a raspuns ieri la mail "scuza-ma ,am uitat ca l-am licitat si acum numai am nevoie"

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Dodo si eu am avut aceeasi problema cu Cojo.



Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

si eu am avut aceeasi problema cu cojo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

multumesc, sper ca am reusit...am platit prin internet banking si am adaugat 3 lei peste pret...intr-adevar mi-a luat un comision de 2 lei parca pe langa asta...poate ar fi mai usor sa ii depun la ghiseu, cum zici tu data viitoare sa evitam comisioanele...
mersi pt ajutorul acordat!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput