Prietene la bine si la greu - 151

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La noi la gradi, educatoarele si asistentele de educatoare primesc diverse cadouri de la parinti (mai scumpe, gen parfum de firma sau mai ieftine, gen decoartiune de Craciun, cutie de bomboane, cafea).
mie mi se pare frumos sa oferi ceva (orice) in semn de apreciere. pam pam

La zbuciumix, la gradi, parintii au pus banii laolalta si ii vor cumpara educatoarei si asistentei cate un cadou mai consistent. Daca imi aduc aminte, parca au pus cate 50 de lei fiecare parinte.

Eu am clasa a patra si in fiecare an de sarbatori, primesc de la diferiti copii, diverse chestii mai scumpe sau mai ieftine. Oricum, eu am apreciat foarte mult niste flori de mina (niste pietre cat oul de mare) pe care le-am primit de la un copil. Am stiut clar ca erau de la el, pt ca-l vazusem cand si le cumparase la muzeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Ana si Robert!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


ANA

ROBERT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:



ANA & ROBERT




Eu dau 900 de lei pe luna pr 5 ore de program la gradinita. Serbarea a costat 100 de lei. Costumul pt serbare 70 de lei. M-as fi enervat tare de tot daca auzeam vreo initiativa de genul hai sa punem si alti bani pt cadourile educatoarelor. Noroc ca nu s-a intamplat . Educatoarea lui Iulian va primi maxim flori. Si daca era gradinita de stat, la fel.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Eu dau 900 de lei pe luna pr 5 ore de program la gradinita. Serbarea a costat 100 de lei. Costumul pt serbare 70 de lei. M-as fi enervat tare de tot daca auzeam vreo initiativa de genul hai sa punem si alti bani pt cadourile educatoarelor. Noroc ca nu s-a intamplat . Educatoarea lui Iulian va primi maxim flori. Si daca era gradinita de stat, la fel.




Eu dau si mai mult ptr. 5 ore si ca sa respect dorinta lor de a nu face serbare ptr. ca este o sarbatoare de familie nu o sa intru "intimitatea" familiei lor si nu voi face cadouri costisitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Helloo

La Multi Ani
Ana
Robert


Mie imi place sa fac daruri, nu neaparat costisitoare, asadar o sa le iau la cere cu care interactioneaza Renusul cate o chestie simbolica de Craciun. Eu am facut rost si de datele lor de nastere, asa ca las cadourile mai consistente pt atunci.

La noi serbarea nu a costat nimic, am platit doar 50 lei pt inchirierea de costum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La multi ani Ana si Robert sa cresteti mari sai sa fiti sanatosi.
Cory e superb Andrei. Cam asa face si Danut cand ii place o melodie...
La partea cu cadourile nu ma bag insa intr-adevar e frumos sa daruiesti ceva simbolic gen dulciuri, flori, decoratiuni de Craciun dar la partea asta cu cadouri de zeci de milioane nu sunt de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Ana!


La multi ani, Robert!

Sa fiti sanatosi,norocosi si iubiti toata viata!


Noi am fost la party la Mariuta ieri,si ne-am distrat de minune! Multumim de invitatie,inca o data

Hmmmm, cu cadourile pt educatori/invatatori/profesori.....in alte tari sunt interzise aceste "atentii". Mie,personal, mi se par "reminiscente" ale regimului comunist, nu imi plac absolut deloc, cu exceptia florilor. Si la o gradi, dupa ce platesti 800 si mai mult pe luna,mi se pare absurd sa se stranga 50 de lei de copil pt cadoul educatoarei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Voucher de 50% reducere la Noriel pt anumite jucarii

http://www.whiteimage.biz/clients/noriel/no19/formular.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Eu o sa dau cat cadouri la gradi/ scoala. Eu le dau si celor de la kineto si bonei. Deci celor care inter-relationeaza cu fi-mea. Nu dau cadouri scumpe. De ex, celor 2 kinetici care lucreaza cu Pinky si sunt sot si sotie, le voi da un panettone, iar fetei de la receptie o lumanarica speciala de Craciun. Bonei, cred ca ii voi da bani, un fel de prima. Ca asa am mai facut in trecut.
Am uitat sa spun ca a pus-o pe fi-sa sa-i cumper cadou lui Pinky. I-a luat un plovaras de la Waikiki si o rochita de la Fox. Foarte misto.

Mergi la inceput