Ce este cel mai important in casnicie?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

eu am votat optimismul, cred ca rasul e esential in casnicie. vrei sa imbatranesti langa un om care te face sa razi, oricat ai fi de suparat. (ma rog, eu asta vreau).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Eu am votat comunicarea,cred ca e esentiala intr-o casnicie.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Am avut respect, comunicare, incredere, prietenie la un nivel foarte inalt. Cu toate astea casnicia mea tot s-a destramat. Ce a lipsit? Exact cea mai importanta: IUBIREA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
...
Cat despre viata sexuala...Nu stiu dar imi place sa cred ca merge si fara daca intr-o zi apar probleme reale (adica unul din cei doi este bolnav). Sper sa nu aflu niciodata.



Merge si fara. La noi e aproape inexistenta de cand a fost Victoria diagnosticata. Avem alte griji, si in general preferam sa stam la povesti dupa ce adoarme ea. Oricum, nu avem nici unul dintre noi energie si nici chef de sex.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Merge si fara, numai daca, ocupa aceeasi pozitie pe lista de prioritati a fiecaruia dintre parteneri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Grisha, asa e. Pe lista noastra de prioritati pe Nr. 1 e Victoria, pe nr. 2 e Victoria... pe nr. 100 e Victoria. Apoi restul. Eu am noroc de barbat intelegator. Nu s-a plans nici macar o data ca e dorm cu Victoria de 3 ani. Nu se plange de nimic, atata timp cat am grija de Victoria. Pot sa nu-i gatesc (lui), sa nu-i calc, sa nu-i spal, sa nu-i fac patul orice, atata timp cat Victoria e ingrijita si fericita, e si el fericit.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Da, nici eu nu ma regasesc in sondaj... lipseste iubirea si lipsesc optiunile multiple, macar 3. Asta pentru ca de iubit am iubit eu si alti 2-3 inainte de Colegu', iubit pe bune, din tot sufletul si tot tacimul, dar ne scoteam ochii din lipsa de altele. Comunicare, toleranta la defectele celuilalt, umor.

Asta lipseste din sondaj, pe linga iubire: umor. N-as putea sa stau nici un ceas linga un barbat care nu ma face sa rid. Portocalia (cred) zicea acelasi lucru pentru optimism, dar eu nu cred ca e acelasi lucru, eu sint pesimista de fel, dar umor am :)

N-am votat.

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Eu am avut iubire,insa comunicarea si prietenia au lipsit cu desavarsire si casnicia s-a destramat,asa ca parerea mea e ca nu e suficienta iubirea.Oricum sunt putine cazuri in care dragostea pasionala de la inceput ramane la fel odata cu trecerea timpului,asa ca eu cred ca prietenia si comunicarea sunt mult mai importante pentru o casnicie.
Sunt de acord ca ar fi trebuit sa fie si umorul pe lista,e foarte important sa fie cineva care sa te faca sa razi si sa uiti de greutati.Si ar fi trebuit sa existe si posibilitatea de a ota mai mult de un singur lucru.
Si asa cum cred ca a zis cineva mai inainte,cred ca si un dram de noroc e foarte important:)

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


La egalitate: prietenia si sexul.

Apoi optimismul si umorul.




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb


La egalitate: prietenia si sexul.


Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)




aici e vorba despre casatorie, nu despre friends with benefits.

Finn Constantine 15.10.2009 si 20+ Euan Tudor

Mergi la inceput