Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am reusit si eu sa citesc cap 96 si sa vad ce am retinut STRUMPHY sa stii ca seamana piscotel cu piscotica,amandoi blonzi si cu fata rotunda.Am un sentiment ca in cutie e lenjerie intima ,tu fiind o craciunita.Felicitari piscoatei ca a papat supita. YVYANA multumim pentru complimente.E mortala Larisa ta,am imaginea ei bine intiparita in minte si parca o si vad cum face prostioare. ALEHIAM am vazut poze cu copilasii tai, sunt superbi si iti multumesc ca ai mai postat inca o data pentru mine. Am trimis si eu mesaj pt Bibi, ce am mai plans.Doamne cate poate indura o fiinta asa micuta si plapanda. MADUTA multa sanatate Catalinei.Sa stii ca eu de mai bine de o luna ii dau lui Rares 5picaturi de vit C zilnic si pana acum nu am mai avut nicio problema, slava Domnului. CATANK tare ma amuz cand te citesc.Nu sunt rpiceputa la centrale, dar
Sora mea vitrega si- a pus si cu gaz si cu lemne.


Nu mai stiu ce am citit, dacamimi aduc aminte revin

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am citit si din cap95 si acum sa raspund HAPPINESS sa dea Domnul sa veniti cu vesti f bune.Mereu ma gandesc la voi si in special la Andrei despre care vb si cu sotul.Oricand vei avea nevoie de ceva sa ne spui si cu ce putem te vom ajuta.Vineri am si uitat de VR, asa ca nu am apucat sa ma uit.M- am relaxat enorm la piesa de teatru, tare buna e o iesire intr- un astfel de cadru. MIKI te- ai gandit si la un preot, sa va faca o slujba, poate e un blestem in familie.Nu pot decat sa imi imaginez prin ce treci, ca in familia tatalui meu au murit 3 frati si bunica mea toti la 2 ani diferenta si intr- o zi de 17 , iar printre ei si tata. Deja ma ia plansul cand ma gandesc.Ma rog e o situatie f complicata. SIMO ce rau imi pare mami ca nu iesi si tu din rutina zilnica. Piatr il convingi pe sot sa mergeti totusi la Odeon la piesa Gaitele, eu la aia vreau sa ajung si sapt asta se pun biletele in vanzare.Multimim pentru complimentele la adresa lui Rares DELIA da e piesa cu Florin Zamfirescu , e minunata. De tine ce sa mai spun ca u esti printre straini.ROXY au fost la voi in Brasov cu piesa asta, ca am luat un pliant si am vazut, dar cred ca vei gasi o alta la care sa mergeti

Am fost si eu la arg sambata si i- am lua lui Rares niste pantalonasi de casa, sampon Mustela ca avau oferta buna si am cumparat pntru finuta mea cercelusi si niste body uri, apoi am fost in Cwrrefour si am luat pentru nepotica mea de 8 ani daruri pentu Mos Caraciun , iar dumnica au vrnit la noi sora vitrega cu sotul si fetita.A si piesa de rezistenta a fost o rochita roz inchis pentru n finutammea , o nebunie si i- am luat si bentita asortata si evident m- am dus cu gandul la Maduta. Nu stiu cum am scris, dar sigur am si litere n plus

LALELY denumirea pe care o stiai tu era pt muci albiciosi si spumosi ch 15 hydrastis, pentru conspiatie e formula 27

YVYANA cum mai e Larisa cu constipatia.?Azi i- am dat lui Rares portocala cu para si a facut de 2 ori, tot bibite, dar a facut singurel

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am uitat sa va povestesc ca am facut bradul, noi avem artificial si cum a pus Rares mana pe el a inceput sa se scuture, ca il intepau acele, a fost asa haios si dulce, dupa care a inceput sa traga de globuri si beteala.Acum nu mai are nicio spaima,s- a obusnuit cu el.In schimb ammpus beculete si prin casa si virbeste cu ele si se uita mirat la ele. E minunat sa il privesc, rade sufletul in mine cand ii vad privirea luminoasa si zambitoare. Gata fug la nani ca e ora 2 si maine voi fi chiauna

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaaaa

haideti la cafelutza, capucino, ceai .... fiecare ce doreste ce pofteste

mandreeac fata ... m-a luat plansul cand am citit de tatal tau

asta vroiam sa ii zic si eu lui miki
sa isi faca sfestanie la casa cea noua
ca asa e bine
si sa ii citeasca preotul si lui vladut ceva daca tot vine
si sa il miruiesti mereu cu iulei sfintit
si evident sa=l impartasesti cat poti tu de des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaaaa
si strumph
poti sa-mi trimiti mie vedere
ahahahhaha
ca si mie imi plac ffffffff mult
eu pe timpul lui ceasca
corespondam ciu copii din diverse tari
din reviste
si cand primeam cate o scrisoare
era mirific
primeam bentite
dantele
coli frumos colorate
de le puneam la pastrare
imi erau atat de dragi
iar acu fiind profa de geogra
imi plac vederile
si felicitarile
dar vederile ca iti arata o particica din locurile pe care poate ai timp sa le vezi real sau nu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

cami am luat si eu o cafeluta, ce buna este...mniam, mniam...

mandreeac ce frumos ca ati facut deja bradutul, abia asteptam sa-l facem si noi si sa vedem reactia Anastasiei dar mai este pana in 24. pe Rares dulce.

millie multa sanatate ca am vazut ca si voi va luptati cu raceala.

madutza ce seamana Cristi cu Cata cand erau mici pai nici nu stii care-i unul si care-i altul. daca nu scriai nici ca stiam

alehiam si puiutii tai seamana tare, tare bine ce program este ala, unde l-ai pus? sa-l iau si eu.

catank cu gaz poti ajunge chiar la mai mult de 10 mil daca ai casa mare si rece. bine, asa-i ca nu faci 28 grade dar tot consuma mult. pe langa gaz astia mai baga si aer, contorul se invarte.... cu lemne cica ar fi mai ieftin dar mai multa bataie de cap, mult prea multa...
ce soacra ai...tare gagica

ioanna cam scurta la vorba, te tine cam ocupata gogo a ta tot stributa este?

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata,
cami, mandreac dupa ce s-a intamplat cu nepotelul meu, fratele si cumnata mea de la inmormantare au plecat singuri la manastirea petru voda in neamt si au stat de vorba cu parintele Iustin Parvu.. au venit mai linistiti acasa..ea tot timpul avea grija sa-l impartaseasca pe cel mic, avea lucrusoare sfintite pt el, ulei sfintit, in casa facuse sfestanie, ii citea si preotul cand mergea cu el la biserica..

eu am baut deja cafeaua, l-am dus pe vlad la gradi, andra deja mestereste la calculator cat scriu eu 2 vorbe..trebuie sa spal, sa calc, sa-i fac mancare..dar asta seara vine mami meu si sta toata saptamana, abia astept ma bucur ca un copil mic

eu am aceeasi stare nasoala, greata cat cuprinde, transpir in continu desi nu arata febra termomentru, gatul ma doare rau, am stat de 2 zile cu cartofi cruzi la gat si parca e ceva mai bine dar nu trece, asa ca am inceput sa iau un biseptol, sper sa treaca cu atat si sa nu dau la copii. mai stiti vreun remediu naturist ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

happy, si pt voi
dinora , fetelor pt voi ca sunteti singurele pe acolo,
cami
mandreeac, am vazut si eu piesa, la o aniversare comuna a mea si a sotzului... mi-a placut muult,
yasmy, ai gasit ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

,Neata fetele!

A dormit pitica de la 22:00 seara pana la 7:45 azi dimineata
Deci va dati seama ca sunt superodihnita! Azi vine socrela sa stea cu ea cateva ore ca sa merg la stoma pentru detartraj si albire
I-am lasat papica gata pregatita, doar sa o incalzeasca, sper sa se descurce ca vad ca si pitica e in toane bune, nu e urlacioasa de la prima ora a diminetii ca-n alte zile.

Mandreac noi tot rau suntem cu constipatia , am incercat si Bifido-Baby, Biotics-Baby, Protectis, Lass-Baby, papa para zilnic, nu mai stiu ce sa mai fac, o sa sun pediatra sa vedem ce-mi zice ca asa se chinuie, trebuie sa-i dau ceva.



Roxy, Cami, Ailed, Miki



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, neatza
miki, puup

Mergi la inceput