Malina Olinescu a murit!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Am omis esentialul...Dumenezeu sa o ierte indiferent de rezultat...de intors inapoi nu se mai poate din pacate.Ramane durerea in urma lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Dumnezeu sa o ierte!

pacat, imi aduc aminte cat de mult imi placea sa o ascult, mai ales in adolescenta, la Scoala Vedetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Calin geambasu da ceva informatii noi conform carora ea nu ar fi inceptionat sa se arunce... aici https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=233136520091719&id=197179157020789

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am vazut si eu o declaratie de a sa intr-o emisiune tv.pare pertinenta, insa situatia nu o poate sti nimeni..

oricum drama adevarata nu e moartea ei ci modul in care si-a trait si simtit viata.

a fost un suflet trist si mult prea sensibil, neadaptat la aceasta lume.prea fragila pentru rautati..si s-a spart, ca un biblou.




32+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Mie imi pare rau ca decis sa renunte. Dar e o alegere ca oricare alta. Pacat ca a ales asta. Nu stim, intr-adevar, ce a fost in sufletul ei. Si nici nu suntem in masura sa judecam cat poate suporta un om, care e limita lui.

Sinuciderea e inca un tabu in multe societati, ceva de neacceptat. Eu sper insa ca sufletul ei sa isi gaseasca linistea. O sa ii aprind o lumanare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Mie mie se pare si mai trist, faptul ca sinucigasii sunt atat de...cum sa o spun...condamnati!? de catre biserica, societate...nu ajunge faptul ca era un suflet trist/chinuit, pana si dupa moartea fizica, tot judecat este...mi se pare crunt, ca nu au parte de minima empatie si preotii refuza sa-i ingroape...

chiar discutam cu cineva zilele trecute, despre sinucidere, sunt multe cazuri pe aici...si am ramas f trista vazand cu cata ura se vb despre ei...

in cazul ei, am dedus din ce am citit pe net ca i s-a facut inmormantarea in mod crestinesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

nikole din pacate nu i s-a facut decat o slujba scurta pentru astfel de cazuri .Biserica nu a fost de acord cu altceva.Pacat ca Geambasu s-a tot laudat pot spune imediat dupa moartea ei ca stie el ca s-a sinucis.De unde era el asa sigur si nu a lasat sa se dea verdictul dupa cercetare.Asa i s-a pus stampila si gata.Cazul clasat si rezolvat , fara batai de cap.Asa a fost si in cazul sopranei cu toate ca a avut saraca o moarte asa dubioasa ...




Mergi la inceput