Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune ! (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, sunt inca la birou, franta (dar nu infranta ), ci fericita maxim pentru ce am reusit astazi.
mii de scuze dar acum plec si n-am apucat sa mai verific contul, am aflat ca au mai intrat bani, maine o sa fiu pe faza cu noutatile financiare.

Alinuk, de ce spui abia acum despre familia aceea ? Eu chiar nu sunt de acord cu dus de hainute murdare si rupte, te rog sa ne dai detaliile copiilor si facem si pentru ei cate o punguta, ce ziceti fetelor ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Fetelor mai avem asa de luat DIN FLORA si suntem aranjate
CLUJ camasi xl-xxl
Propun sa li se dea bani de pampers,servetele umede cand li se dau pt dulciuri, fructe pt ca nu are rost sa luam bax de aici sa l trimitem cand in hipermarketuri e cam acelasi pret ca in Flora trust me, nr 3sau 4 pt 1 an si 5 pt 2 ani cred eu ca e ok, sa stie fetele de acolo.
NASTA PIJAMALE 1 AN SI 6 ANI + PAPUCEI
PAMPERS, ALEZE,SERVETELE UMEDE

DON ORIONE botosi casa femei si barbati
pampers adulti si copii
aleze,servetele umede,manusi chirurgicale, spirt, sapun, prosoape,detergenti,hartie si alte consumabile

Si eu zic ca max joi sa se trimita in tara coletele, sa le ajunga pe marti, cam asa,daca vreti sa fie trimise cu posta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ce sunt alezele ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

ce sunt alezele ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )







un fel de cearceaf absorbant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Gabby2011, daca mai sunt bani, sa luam si niste colanti pentru fetite..si 'ceva' pentru baieti? Sau jucarii la toti?
Pentru cei de la Voluntari..sa le luam pijamale tuturor? Erau si ei in lista, nu? Am luat ceva pentru ei? Sunt complet debusolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Buna seara fetelor, e tarziu sa va dau raspuns pentru Flora maine? Nu stiu nimic sigur, fac tot ce pot. Felicitari pentru tot ce faceti, sper sa va ajut si eu mai mult, dar afacerea mea se bazeaza pe programari facute cu minim o luna in urma si mi-e foarte greu sa modific ceva (dar tot incerc). Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dariastoica

Buna seara fetelor, e tarziu sa va dau raspuns pentru Flora maine? Nu stiu nimic sigur, fac tot ce pot. Felicitari pentru tot ce faceti, sper sa va ajut si eu mai mult, dar afacerea mea se bazeaza pe programari facute cu minim o luna in urma si mi-e foarte greu sa modific ceva (dar tot incerc). Va pup

PRIETENIA ESTE MAI PRESUS DE STAREA DE EXCELENTA.


Nu e tarziu. Daca mergi tu cu Gaby, mai ales ca ai si masina, ma duc eu la depozit..poate facem din cutiile de trimis in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pentru maine dimineata:
1. Cine vine la depozit si la ce ora?
2. Facem coletele? Daca da: avem scotch si cutere (am luat eu) cutii am inteles ca sunt, ne mai trebuie o lista cu ce punem in ele, pe destinatii.
3. Mai este nevoie de luat ceva? (in afara de varicela )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Gabby2011, daca mai sunt bani, sa luam si niste colanti pentru fetite..si 'ceva' pentru baieti? Sau jucarii la toti?
Pentru cei de la Voluntari..sa le luam pijamale tuturor? Erau si ei in lista, nu? Am luat ceva pentru ei? Sunt complet debusolata.


vedem la fata locului ce ramane dupa ce luam ce am scris.am luat pulovere sau bluze, erau in lista, ma refer la copii pana in 18.la adulti nimic nu am luat, in afara de botosi daca ar fi si de pijamale ar fi ok zic eu, fiind invalizi multi din cate inteleg cred ca asta le ar prinde bine.cum ziceti........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Pentru maine dimineata:
1. Cine vine la depozit si la ce ora?
2. Facem coletele? Daca da: avem scotch si cutere (am luat eu) cutii am inteles ca sunt, ne mai trebuie o lista cu ce punem in ele, pe destinatii.
3. Mai este nevoie de luat ceva? (in afara de varicela )

Anya


Eu cred ca se pot face coletele pentru:
Slobozia (centrul pentru copii cu autism)- rechizite nu cred ca se vor mai aduce, sunt multe acolo deja si pentru copii mici am luat bluze. Oricum pentru ala vin fetele de acolo sa-l ia, poate fi lasat deschis (mi-am amintit ca mai am eu de adus niste planse de colorat).
Vaslui - copii de la gradinita fara incaltari. Pentru ei s-au luat cizme,cate o bluza.

Pungile pentu cadouri sunt la mine, eu nu pot ajunge decat miercuri dimineata (asta daca are Gabby partener de cumparaturi in Flora), deci pachetele ar rebui lasate deschise sa punem pungile.

Mergi la inceput