Un SMS pentru Bibi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia
Sper din tot sufletul ca Bibi sa aiba aceasta sansa la viata (pe care, nu pot sa nu ma gandesc la asta, statul roman i-o refuza )!


Nu-i nimic, a oferit a doua sansa prin transplant hepatic suportat de Casa de Asigurari unor oameni care si-au distrus constient sanatatea. Nici eu nu pot sa nu ma gandesc ce degradant e sistemul care permite astfel de situatii, in care viata unui copil depinde de mila publica, iar alte persoane beneficiaza de n sanse fara a suporta vreo consecinta.

Mai bine sa incercam sa schimbam ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Asa e, Tanti, e ingrozitor ce se intampla... La plata unor tratamente extrem de costisitoare in afara nu ai sanse decat daca esti persoana publica sau cunosti pe cineva in "sistem". Sunt atat de multi copii care sufera de boli grave si au nevoie de zeci sau chiar sute de mii de euro pentru a putea trai, si statul nu face nimic... Si in multe dintre putinele cazuri unde au fost obtinuti banii, a fost prea tarziu!

Eu donez cat de mult pot pentru aceste cazuri, organizez diverse actiuni, implic familia, prietenii, cunostintele, dar tot nu pot sa nu ma gandesc oripilata la cat de nedrept e totul!

A propos, organizatia "Salveaza vieti" a dat Ministerul Sanatatii in judecata si a castigat! Si a reusit sa si schimbe legea! Deci exista oameni care fac ceva, dar totul merge atat de greu, or pentru aceste cazuri de multe ori viteza de reactie e vitala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am trimis si eu ieri sms, am primit confirmare de la Fundatia Mereu Aproape.
Bibi, sa dea bunul Dumnezeu sa se stranga banutii si sa se rezolve problema de sanatate!
Esti un pui mic si nevinovat si trebuie doar sa stii ce- i aia copilarie si joaca. Nimic altceva gen spitale, injectii, medicamente.
Am incredere ca de acum inainte totul va fi asa cum trebuie!
Dumnezeu sa va ajute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am trimis si eu sms si am dat mesajul mai departe in diverse retele.
Sper sa se stranga suma necesara pentru Bibi.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Pentru ca Bibi sa se faca mare

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Am trimis si eu sms. Am primit si confirmare din partea Fundatiei. De asemeni, am dat si mesajul mai departe la foarte multe persoane.
Sper din tot sufletul sa se stranga banii necesari pentru Bibi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

pentru Bibi, si eu sper din suflet sa se reuseasca stringerea banilor ! Am trimis sms-ul, am primit si confirmarea !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Am trimis si eu si ma rog din tot sufletul sa se faca bine puiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am trimis un sms.
sa dea Dumnezeu sa se faca bine puiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Am trimis SMS si eu si tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am dat mai departe la colegi.sper sa trimita cat mai multe sms-uri.

Mergi la inceput