alaptarea si nodulii la san

alaptarea si nodulii la san | Autor: bonsai

Link direct la acest mesaj

buna dimineata!

sper sa ma ajutati cu un raspuns:am un baietel de 5 luni,pe care il alaptez......problema e ca la sanul stang,chiar sub areola mamara m-am pricopsit cu un nodul de aprox 1 cm/1cm....din ajun de mos Nicolae.......e sensibil la atingere,imi da o stare de nervi,doare la supt.....azi e joi,si nici nu trece nici nu creste.....

din pacate sanul stang nu e preferatul lui,nu prea suge din el ,trebuie sa ma mulg ca sa pastrez lactatia.......si nu inteleg ce poate fi:canal blocat?ar trebui sa se desfunde la pompa sau noaptea cand il prostesc si mai suge......abces??nu am febra,nu e rosu....

si ce ar trebui sa fac mai bine?sa incetez alaptarea sa scada productia de lapte sau sa continui?.......imi e teama ca daca nu se rezolva ajung pe la chirurgie,si ei nu stiu decat sa taie..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

daca o fi vreun canal infundat, cel mai bine dus cu apa fierbinte si masaj cu mana, stors sanul (desi spui ca ai facut-o deja).
daca nu merge si tot te doare, ai putea face o ecografie mamara. nu cred ca ai motiv sa intrerupi alaptarea.
sanatate



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput