Prietene la bine si la greu - 150

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ema, Miruna
Sa crestesti mari, sanatoase si sa le aduceti numai bucurii parintilor!

Raluci, intrebai cum mai suntem...ne chinuim tare din cauza colicilor sunt zombi...nu stiu ce sa ii mai facem, cum sa il linistim.

Floricik, felicitari ptr castigarea concursului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

As vrea sa donez si eu ptr Bibi cativa banuti...nu poate da cineva ptr mine cateva sms-uri sau apeluri iar eu sa transfer banii intr-un cont paypal?

Edit: acum am gasit pe blog cont paypal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Raluci, intrebai cum mai suntem...ne chinuim tare din cauza colicilor sunt zombi...nu stiu ce sa ii mai facem, cum sa il linistim.



cunosc ce zici, vad ca si Cezar incepe, nu plange doar se screme foarte tare, pana da afara laptele si incepe sughitzul, iar tzitzi, iar alinare, taca paca, trec si astea. ajuta dormitul pe burta

hai mami ca doar avem experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Raluci, intrebai cum mai suntem...ne chinuim tare din cauza colicilor sunt zombi...nu stiu ce sa ii mai facem, cum sa il linistim.



cunosc ce zici, vad ca si Cezar incepe, nu plange doar se screme foarte tare, pana da afara laptele si incepe sughitzul, iar tzitzi, iar alinare, taca paca, trec si astea. ajuta dormitul pe burta

hai mami ca doar avem experienta

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


experienta...experienta...dar cand l-am vazut ca se invineteste de plans(urlete) si aproape nu mai respira eram lesinate si eu si mami.

mie moasa imi zice si insista sa nu il alaptez mai repede de 2 ore ca ii fac mai rau...lapticul proaspat se amesteca cu cel ce fermenteaza deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Raluci, intrebai cum mai suntem...ne chinuim tare din cauza colicilor sunt zombi...nu stiu ce sa ii mai facem, cum sa il linistim.



cunosc ce zici, vad ca si Cezar incepe, nu plange doar se screme foarte tare, pana da afara laptele si incepe sughitzul, iar tzitzi, iar alinare, taca paca, trec si astea. ajuta dormitul pe burta

hai mami ca doar avem experienta




experienta...experienta...dar cand l-am vazut ca se invineteste de plans(urlete) si aproape nu mai respira eram lesinate si eu si mami.

mie moasa imi zice si insista sa nu il alaptez mai repede de 2 ore ca ii fac mai rau...lapticul proaspat se amesteca cu cel ce fermenteaza deja...


Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)



da asa stiu si eu, pana acum mi-a iesit, om vedea ce-o mai fii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

am mai pus cateva poze de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna seara fetelor!

Spun si eu cu intarziere LA MULTI ANI! tuturor prichindeilor de luna asta.
Nu prea am intrat pe forum din cauza lui Mihai. Nu ma lasa de loc sa ma uit la calculator. DAca ii pun muzica pe calculator ii ok dar cand vreu si eu dupa un timp (chiar daca el nu se mai uita) sa intru pe forum incepe sa maraie sau ma ia de mana sa ma duca in alta camera sau sa ne jucam cu nu stiu ce jucarie.

Gata s-a terminat timpul de stat la calculator, ma trage iar de mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Dana am apucat sa vad cateva poze cu micutii sunt doi frumosi.

Acum chiar gata.....Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy


Cuscri te astept sa ne scrii macar in weekend ,nu mai e la fel forumul fara tine .Miss you




mi-e dor de voi, toate! pe bune! mi-e rusine sa tot spun ca nu mai am timp, abia acum m-am apucat sa citesc capitolul asta...sunt in urma rau...citesc, si pt ca nu sunt in stare sa raspund la toata lumea, prefer sa nu mai scriu nimic , nu e cea mai buna justificare, stiu, dar nu mi se leaga tastele de degete.

am vazut ca Strumfy boteaza pe micutul Tudor al Ionelei, felicitari, o sa fii cea mai tare nasica!

Licu' ce a facut Amalia face si Sabina de vreo 2 zile...daca vede la tv vreo pisica, sau in videoclipul pe de youtube cu "un motan cat un pisoi" vine si ma ia de mana si plange ca "dei, eu" (vreau eu)...cum sa-i explic eu ca acolo e doar un ecarn si nu pot sa-i dau pisica? offf

ps: rogu'te pune o vb la biserica din Mangalica si spune cuvintele magice pt Many, ca garantat vine si face botezul la mare

Monis , merci de grija, ma bucur ca imi mai scrii doua vorbe pe mess...la servici e bine deocamdata.

deja am uitat ce-am mai citit

aaa, Cuscri copilasii sunt extraordinari...sa inteleg ca deja sunteti fani McQueen?

hai ca mai am 10 pagini de citit din capitolul asta
va pup, sper sa mai vin cu un mesaj dupa ce adoarme Sabina

trupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Ema!
La multi ani Miruna!

Va pup dulce si va doresc tot ce e mai bun pe lume!

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 9 saptamani

Mergi la inceput