cadou pentru serbarea copiilor

cadou pentru serbarea copiilor | Autor: papanash

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
La voi la gradi cum procedati pentru cadoul de Mos al copiilor ? Noi, anul trecut, am dat bani ( 50 RON) si o firma le-a adus pungute cu cadouri in care erau 2 jucarii ( de-astea mai ieftine, gen dragon-un robot si o masina transformer), un ou kinder, o portocala si o napolitana. Anul asta nu mai aduce nimeni cadourile, trebuie sa le "compunem" noi, s-a hotarat in sedinta aceeasi suma si nu stiu ce sa luam. Stiti voi cumva vreo firma care se ocupa cu distribuirea de astfel de cadouri ? Sau aveti vreo idee ?


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Acum doi ani m-am ocupat eu si am luat tot din Dragon niste jucarii dar au fost ok iar din hipermarket dulciurile. Au fost "montate" in pungute si gata. Asta e varianta cea mai ieftina. Orice firma trebuie sa traiasca si atunci valoarea reala a codoulu va fi mai mica.
Anul acesta se cumpara pungute identice si fiecare parinte pune in interior cadoul propriu. Pungile se sigileaza bine iar dupa serbare fiecare isi ia cadoul si il desface acasa, ca sa nu fie discutii referitor la ce e inauntru. Fiecare parinte cu bugetul si pretentiile lui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

La noi eu ma ocup de procurare. Anul trecut (erau grupa mica) au primit un puzzle 6-9-12 piese a fost 10 lei, un dvd cu mickey saves santa (dublat in ro - 7 lei) si un ou kinder - 3 lei. deci au primit toti cadouri la fel, unisex, suma a fost 20 de lei/copil.

Anul asta vor primi cate un "jocul cantarului" de la D-toys, e 20 de lei bucata dar m-am bulucit la serile magice din carrefour si le-am luat cu 15, un joc "nu te supara frate", 10 lei, si un dvd cu filmul Rio (tot in ro). serbarea o facem la un loc de joaca ca sa apuce sa se si distreze, nu numai "sa se produca". eu prefer cadourile unisex, cu tenta educativa, ca doar e mosul de la gradi, ala mai sfatos



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Noi anul asta dam cate 70 de ron de copil. In pretul asta intra si mosul..
Cadourile se cumpara de catre gradinita si primesc toti la fel. ANul trecut am dat 50 de ron de copil si au primit, o portocala, ciocolata, bonboane, cuburi, o papusa( masina pentru baieti) si o carte de colorat. Nu a fost foarte mult, dar nici putin. Una peste alta cei mici s-au bucurat si au fost foarte fericiti.
Anul asta nu stiu ce o sa primeasca, dar va spun dupa serbare. Noi avem serbarea la inceputul sapatamii viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

La noi vine Moshul cu cadpuri identice pt baieti/fetite - o carte cu povesti pt toata lumea si o cutie cu 3 puzzle. Au fost luate de la Lidl si au costat 50 lei. E super, cartea e cu fff multe povesti. Nu stiu de dulciuri, nu cred ca se vor da. Au primit de Mosh Nicolae.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

la noi se ocupa parintii, iar la fetita, grupa mijlocie am fost si eu la cumparaturi impreuna cu casierul si inca un parinte. Am adunat 30 de lei. In real nu ne-am apropiat ca erau niste preturi astronomice, am fost in dragon si le-am cumparat la baieti o parcare cu un set de masinute din cars si la fetite o viluta care se deschide si cu piese de mobilier. Gradinita a oferit in fiecare an cate o punguta destul de consistenta cu dulciuri si fructe, si sper ca si anul asta. As fi luat si eu cadouri unisex ca ar fi fost mult mai simplu, dar parerile au fost foarte diferite la sedinta.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

La noi se ocupa doamna educatoare. Din fondul clase/rechizite de 150RON dat la inceputul anului din ce ramane le ia si cadouri de Craciun si de Mos Nicolae.
De Mos Nicolae le-a luat cate un ciorapel rosu in care a pus -un Mosulet mic albastru de pus in brad, o punguta cu bomboane, o prajiturica si un paharel mic de finneti.

Anul trecut de Mos Craciun le-a luat : masinuta/papusica, un joc cu litere, un ursulet de plus, multe dulciuri printre care si un mic ren de plus in forma de saculet plin cu bomboane. Cred ca si anul acesta va fi mai mult decat bine dupa cum s-a prezentat de mos Niculae.

Tot din banii aia -incropeste niste costume pentru sceneta si mai pregateste cadouri pentru un grup de copii de la o casa de copii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

La grupa fetitei mele(4-5ani) cumpara parintii cadouri. Anul acesta va fi jocul Micul gradinar la 49.90.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

La noi se dau numai dulciuri si fructe (o punga destul de consistenta) care sunt oferite de ei, suportate de Primarie.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Si la noi s-a mers pe varianta cutie de carton standard(2Ron) in care pune parintele ce vrea si se desface acasa, asta dupa ce anul trecut au fost foarte multe nemultumiri si discutii in legatura cu ce s-a cumparat de 50Ron(masinuta pentru baietei, papusa pentru fetite). Sincer nu cred ca baietelul meu s-a jucat de 2 ori cu masinuta intr-un an de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

of, deci sunt pareri diferite si idei diferite. Se pare ca pe mine a picat sa cumpar, vad ca degeaba avem comitet de parinti si anul asta. Parcarea si masinile din cars sunt in mare voga acum, dar pt fetite nu prea stiu. Luni merg in dragon si poate reusesc sa vad/cumpar si pentru ei .

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput