Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***372***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Inna - esti bestiala la capitolul moda, nota 20 din partea mea , eu sunt out... mi-a adus sotul o pereche de "nadragi" de la h&m si nu stiu cum sa-i port... nu am deloc imaginatie .
"Nadragii" sunt dint-o catifea, in talie are o bata lata elastica cu buzunare iar jos au shnur... daca gasesc pe undeva modelul il afisez aici... Din pacate nu-mi place culoare - e maro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gata, prezeeeeent!!!
si am livrat si adresa pe PM. Novus de mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, m-am distrat la max' citind relatarile despre "elegantza la Braila"; sa stii ca asa e mai peste tot, in special la biserica, de Pashte, de Craciun si la evenimente "nunti, botezuri, 'mormintari" pentru ca romanul are tendinta, in astfel de momente, sa puna pe el totce are mai de pret, astfel ca, la ocazii, strazile sint pline de...sorcove ambulante!

Io zic sa incerci sa schimbi modul in care te relationezi cu hainele si sa nu le mai cataloghezi in "scumpe" sau "ieftine". O haina "buna", de calitate, e o investitie. Investitia vizeaza niste lucruri de baza care se "amortizeaza" in timp, in sensul ca ai cheltui mai mult in timp daca ai cumpara mai multe ieftine:
-un costum (cu piese versatile pe care le mai poti purta si-n alte combinatii)
-o rochie neagra
-o camasa alba
-o geanta
-o pereche de pantofi
-un jeans
Si ar mai fi

"Umplutura" e formata din restul hainelor:
-care se demodeaza pina sezonul urmator
-se strica
-te plictisesti de ele.

Astea le "vinezi" la reduceri dar pe principiul expus anterior: gindeste-te la tinute ca la un puzzle si, cind mergi la cumparaturi, nu te arunca la primul obiect la oferta, ci gindeste-te ce lipseste unei tinute de acasa.
SAU cumpara ceva ce poate fi purtat in cit mai multe combinatii.
Exemplu 1: un sacou
1. Cu fusta si o bluza simpla -la birou
2. Sandala cu toc, jeans si un tricou mai "fantezie" -la disco
3. Cu pantalon, camasa si pantof cu toc -la o intilnire

Exemplu 2: o camasa mai lunga
1. Bagata in fusta -la birou
2. peste un pantalon evazat din in -la cumparaturi sau in parc
3. Cu o curea lata -la plaja

Sa raspund intrebarilor tale:
1. Da, o curea lata te-ar avantaja: de exemplu in combinatia cu camasa lunga, tricuo mai lung purtat/a peste pantalon evazat si cu centura mai coborita; idem la o rochie mai lrga.
2. Insist ca pantalonul pescaresc nu e bun pentru ca te segmenteazain prea multe bucati: 1 e talpa, 2 de la glezna la tiv, de la tiv la briu, de la briu la zini etc. etc. De ce sa porti unul 3 sfert cind stii din start ca un nadrag lung te alungeste si, implicit, subtiaza?
4. Accesorii ca sa nu dai gres (sint si exceptii cind se obtin rezultate frumoase daca incalci regula, dar e mai simplu, PENTRU INCEPUT)
-nu amesteca texturile/materialele: adica nu plastic cu lemn, gablontzuri cu pretioase, piele cu imitatie etc
-daca pui cercei mari, renunti la alte zozoane in partea de su ca altfel te aglomerezi prea tare

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

vad ca am ajuns taman la timp sa pupacesc vitamina2(aris)

ina - vreau si eeeeeu (mai ales ca am ajuns la concluzia, zilele trecute, ca hainele mele sunt cam "obosite") ma uit in reviste si parca m-am prostit: nu stiu ce vreau, nu mai stiu ce mi se potriveste
te "mituiesc" cu o ploaie de pupicuri?

de-abia astept sa vad cui trimit cadou

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Astept si eu sortarile!!!

Daca zic si io mi-e dor de Uali, oare apare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisa, io am...suferit de-a dreptul!
Si m-am si enervat dar, cind sint nervoasa, scot ce e "mai bun" din mine si jignesc, gratuit, de nu ma uita/iarta veci! Sint foarte "grea" la vorba si, fara sa ma straduiesc, imi iese si...in scris. Deci, am preferat sa zic...pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Iar am o intrebare pentru bucurestence

Maine ajunge sotul la capitala la Biomedica Calea Floreasca nr. 111-113, sect.1 si nu stim ce autobuz sau metrou sa ajunga acolo.
M-am uitat pe internet dar ma incurc in adrese mai ales ca nu cunosc orasul

in avans !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Haaaaa, pai Ina, vreau si eu! Doar am zis de anul trecut ca vreau cu tine la cumparaturi! M-a mai lovit si Anca cu "studenta la Poli", asa ca ar cam fi cazul! De cand cu sarcina, si cu 12-15 kile in plus, adica vreo +2 numere la marime, nu am nici haine, nici stil. Mergi pe curat, cum ar veni . Hai, ajuta o tufata la nevoie!
Coordonate: 1,59m, vreo 56-58kg, picioare oribile, burta.
Conditii: nu port tocuri, nu port bijuterii, nu ma machiez.


http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Tot Denisa: ce fel de talie au salvarii? Ma indoiesc ca nu-ti vin bine pentru ca si fizicul si stilul propriu -nu musai al' vestimentar - se preteaza la nadragii aia.
Cu ce i-ai combinat? Nu tre' sa existe volum si sus si jos ca rishti sa arati ca un...cirnat si shefa de harem de-ai fi!
Si io am salopete cu cur lasat si imi place cum imi vin. Aceeasi salopeta am combinat-o si cu tenisi si cu tocuri si rezultatele au fost bine. La tine unde-i baiul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Novus, Ada e bestiala!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput