Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

in alta ordine de ideei ..am fost cu L la dr sa l vada cum "harcaie"....are bronsiolita... si ne-a dat si calciu sirop . intrebare: de la ce firma?? sau nu conteaza??


mamica implinita cu 2 comori !!



noua ne-a recomandat VI-SOL cica ar fi printre cele mai bune dar nu am gasit . se gaseste foarte greu. si am luat Cipcal. mi-a zis ca este bun si asta, ca este calciu natural...

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





si eu care credeam ca de mine spuneai ca nu ma citesti
merg si eu acusi la farmacie sa vad ce gasesc....deci VI_SOL sa intreb .

fetele ati dat careva ambroxol picaturi sau salbutamol la bebei?? eu nu am dat la nici unul din ei si acum ne-a dat dr lui L.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze

sunt asa bucuroasa...Anastasia a papat legumele cu carnita si cu o lingura de smantana. cam 100 gr asa, ceea ce este super tinand cont ca nu mai papase asa legumele de nu mai stiu cand si ne chinuiam cu 5 lingurite.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vibrocil pt desfundat nasul la copilasi mai poate fi inlocuit cu altceva??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

fetelor....off ce discutii....

imi pare tare rau ca s-a ajuns la asemenea situatie...e drept ca fiecare are personalitatea sa si uneori, chiar si fara sa vrem, pot exista neintelegeri sau poate chiar nemultumiri

mi se pare insa normal sa discutam ca niste femei in toata firea, si mai ales ca niste oameni si sa incercam sa rezolvam pe cat posibil situatia...

nu imi place insa modul asta de a o tine lunga...cel mai corect mi se pare ca fiecare sa spuna ce-l doare si sa incercam sa luam atitudine in acest sens

viss nu cred ca ai de ce sa iei personal nemultumirile noastre fata de doctori...e normal sa le exprimam la adresa celor de care nu am fost multumiti...e ca si cum am fi nemultumiti de instalator, mecanic sau mai stiu eu cine...adica nimeni nu cred ca zicea ceva negativ despre doctori ca sa te atace pe tine sau pe celelate fete dr de aici...sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic si sa nu agravez mai tare situatia

am vazut pe pielea mea ce inseamna nemultumirea... un om multumit poate spune la o persoana - doua despre ceea ce l-a facut sa fie multumit, insa un om care nu e multumit spune la 20 de persoane

eu asta am avut de spus, astept rosiile daca credeti ca le merit

si sper sa reveniti la sentimente mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi acum daca tot ai deschis si tu subiect cu cititul... eu nu vreau sa ma cert nici cu tine nici cu nimeni si nici nu ma mai contrazic.
am petrecut prea multe clipe frumose la odiseea sarcinii, am fost atata timp impreuna acolo si aici...nu merita sa stricam totul pentru o tampenie de cearta din nimic.
ca stii cum este, nimeni nu se intelege perfect cu toata lumea...dar trebuie sa ne acceptam asa cum suntem si sa facem atmosfera cat mai placuta.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi acum daca tot ai deschis si tu subiect cu cititul... eu nu vreau sa ma cert nici cu tine nici cu nimeni si nici nu ma mai contrazic.
am petrecut prea multe clipe frumose la odiseea sarcinii, am fost atata timp impreuna acolo si aici...nu merita sa stricam totul pentru o tampenie de cearta din nimic.
ca stii cum este, nimeni nu se intelege perfect cu toata lumea...dar trebuie sa ne acceptam asa cum suntem si sa facem atmosfera cat mai placuta.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





asa este!! uite vezi ca nu te contrazic . nici eu nu sunt genul sa tin suparari, sa ma cert atata timp cat vad ac cealalta persoana nu tine.
uite pt tine si un pt mica cataratoare.
ia zi ce ai mai mancat bun astazi???

apropo....esti copie fidela dupa mami tau, asa este???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

e adevarat ca am citit cam pe diagonala ce ati scris de la pranz incoace dar MADA nu a aparut, nu???? mada, cum sunteti?????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani anna de mami deea!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi acum daca tot ai deschis si tu subiect cu cititul... eu nu vreau sa ma cert nici cu tine nici cu nimeni si nici nu ma mai contrazic.
am petrecut prea multe clipe frumose la odiseea sarcinii, am fost atata timp impreuna acolo si aici...nu merita sa stricam totul pentru o tampenie de cearta din nimic.
ca stii cum este, nimeni nu se intelege perfect cu toata lumea...dar trebuie sa ne acceptam asa cum suntem si sa facem atmosfera cat mai placuta.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





asa este!! uite vezi ca nu te contrazic . nici eu nu sunt genul sa tin suparari, sa ma cert atata timp cat vad ac cealalta persoana nu tine.
uite pt tine si un pt mica cataratoare.
ia zi ce ai mai mancat bun astazi???

apropo....esti copie fidela dupa mami tau, asa este???


mamica implinita cu 2 comori !!



uite un si de la mine.
pai...tu zici ca seman mult cu mama? stai sa pun poza si cu tata sa vad ce zici. unii zic ca seman cu mama, altii cu tata....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inseamna ca si mama seamana cu tata nuu acum lasand gluma.....nu l am vazut pe tatal tau dar vazand o pe mama ta mi se pare ca esti copie dupa ea!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput