Scolari de Iulie - August 2004 * 87

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daca ati avea un nazdravanici in dotare...sa vedeti cum ati plusa si voi..never say never

Gabi, nu ma asteptam sa fie atatia elevi dornici sa mearga la scoala privata si deci nu ma gandeam ca este o afacere buna//la noi mai bine deschizi restaurant
Angry birds??? Ce-s alea?

V-am spus eu ca Luca alearga o fetita in pauze s-o pupe..ei bine azi m-a anuntat :
- M-am descasatorit de Oana!
-De ce Luca??
-Nu m-ati invatat voi ca daca o fata nu ma place s-o las si sa gasesc alta care sa ma iubeasca? (avea dreptate copilul..noi i-am spus!).Asa ca am gasit alta...mai frumoasa,una de la mine din clasa!Dar a durat doar o zi! M-am descasatorit si de ea!
-De ce?
-Pai este de groaza//cum ii spui: te iubesc..intr-un minut te spune la d-na!

Super tare Raresu'..Danu cu concentrarea lui...Maria vorbareata..Gorodica si ea..Luca, cel consolat atat de repede..sunt niste dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
hahaa super tare descasatorirea.
deci ziceti repede cate animale vreti ca se dau ca painea calda nu glumesc acu'. Alice? Andreea m? Lia?
nu pot sa ma laud cu nimic, zau, is absolut rupta cu tusea. dupa 2 saptamani de tusit sec am facut pauza doua (=2) zile si am luat alt virus. si tuseeeesc. am dovedit-o si pe Pupu saraca, care a rezistat eroic la 2 ture de viruseala. si mama e ko.... si numai vremea asta calda e de vina.
va pup asa de la distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey tu in nici un an nu ai facut din astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Noricicamai treci pe la noi anu asta
Kim imi place ca Luka stie ce vrea,super faza cu descasatoria
Roxi of,of mai ,mai....insanatosire grabnica intreg familionului!
Se pare ca piticlontii nostri sunt toti superguralivisi cu suflet de artisti
Ieri mandra m-a rugat sa o invat o metoda ca sa fie mai rapida la matematica....asa ca de dimineatza ma gandesc cum sa fac
Hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Roxi, daaaa, io vreau pasaroi, nu stiu cum arata, daca sint doua feluri diferite ca forma vreau doo, cu culori diferite !! Multumesc tare tare mult, am mai bifat un cadou de pe lista lu moshu ! Si sanatate multa voua tututor, sa treaca tushelile !
Lia, stiu jocul, il avem deja pe calculator, de fapt mai peste tot, pina si pe telefonul lui Florin !! Io ziceam de joculetul pe care l-a gasit Roxi, ca ma interesa si pe mine, doar ca m-a tras si Mani de urechi, ca e cam scump pentru ce are el in dotare !!
Kim, hahaha, super tare faza cu des-casatorirea ! Nasol cu iubirile astea neimpartasite, gizmoul e pe undeva tot pacolo, gasise si el o fata care ii placea din clasa lui si aia nada - nici un fel de reactie pozitiva, asa ca si-a mutat atentia in alta parte !!
Cristalina, mey, se pare ca tot a iesit ceva bun din mutarea Mariei, invata poeziile tuturor !!
Nora, brei sister, da scumpa esti la vedere !? Noroc ca vine moshul ca asa mai aflam vesti de la tine ! Pupici copiilor si sanatate cu carul !
Daria, pe unde esti ?? Sper ca sinteti ok !
O zi linistita sa avem !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Neata dragelor !!!
Ce scump Luca cu descasatoritul .... parca mi-l si imaginez ...Olivia mai mult ca sigur astrele noastre pe-acolo pe sus s-au intersectat bine de tot la un moment dat ... cand povestesti de Luca parca imi zici de -al meu Luca ....
Si al meu s-a " casatorit " de curand .... a cerut-o de nevasta de la mama ei.... si cand l-am intrebat ce-i place la ea ...mi-a raspuns " are niste ochi superbi "
Lia draga mea ...daca iti povestesc eu ce patesc cu Luca al meu la capitolul responsabilizare ...o sa zici ca ai cel mai matur copil !!!

si eu bolesc , tusesc , mucesc ....si toti din jurul meu ... sa vina odata gerul ala , ca m-am saturat .... Roxi , sanatate multa voua !!!
ce-mi place sa citesc de fetele tale , Monica ...
Nora , bine-ai revenit ..si eu m-am reintors de curand la " prima dragoste " !!!!

da' o metoda de citit ...stie cineva ????
zi minunata
Simona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

buna ziua si de la noi !
noricel, ai ajuns :-)
kim, ce dulce e luca, super tare cu descasatoritul !
ce`s pasarile de care vorbiti ????? de unde au aparut ? si ce fac ???
de mosh nicolae a dus giulik 1 kg bombo de pom cu jeleu pt tot poporu` :-)))
afkai si io dice scrie cupilu` urat: pt ca se grabeste sa aiba timp de lectura pe sub banca ... no comment, invatatoarea mi a zis sa tac :D
in rest totul bine si frumos si frigggg al naibii :(((

revin.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello


merci Roxana, io nu cumpar ca am primit o lista pt mosu` in care cere cu totul altceva...deci acu ma zbat s-o completez pe aia
sanatate maxima tuturor celor virusati...si dea are laringita, traheita, bronsita, habar nu am ce are in sfera asta, dupamasa vdm la medic ce zice; e ragusita, se ineaca noaptea desi muci nu mai are, a ramas asa cu gatul incarcat cumva, azinoapte am deschis geamul s-o duc sa respire aer rece ca era panicata, nu primea aer suficient :(

io veci pururi, nu mai zic de copiii mei ca sunt asa sau asa (sa-mi rupeti gura daca mai zic), vis a vis de scoli, ma multumesc sa-i vad multumiti si sanatosi, zau. Asta conteaza, sa fie sanatosi.
O sa-i ghidez cum pot mai bine sa le arat avantajele pozitiei fruntase intr-un grup, dar nu ii voi stresa cu studiul non stop. Pe masura ce cresc ii voi lasa sa selecteze ce ii preocupa de la scoala, sa studieze in directia in care au si inclinatii, nu tre sa invete orbeste la toate materiile ca mine...

nu stiu ce naiba e anul asta cu virusurile, sunt atata de multi si de diferiti, si acum mai tusesc oarecum, iar tusea mi-a trecut din seaca in productiva si invers de cateva ori pana sa ma scap de ea de tot tura trecuta si acu la fel...

oare zapada vdm anul asta pe aci?
o zi buna sa avem cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alice, is pasaroii de 3 culori - bleu, albi si galbeni. toti aceeasi forma, dar ma rog, au fete sa zic diferite.
merci de urarile de sanatate, zau ca am nevoie acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

chiar asa Daria ... la ce-i ajuta sa scrie frumos ? eu aveam caietele la expozitie ..si acum nu-mi iau mana de pe tastatura ...
cititul e important !!!! bravo ei !!!
Angry Birds este un joc pe Android . Noi il jucam pe telef pe Galaxy ...si este cu neste pasa haioase asezate intr-o prastie care se arunca in niste chestii care tb sa cada .... o porcarie foarte funny ..un joc care nu stimuleaza nimic ...dar cred ca are ceva subliminal in el
Lia , ai dreptate teoretic ...daaaar .... ne ia valul

Mergi la inceput